Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Vegetáriánus vagyok, kb 10...

Vegetáriánus vagyok, kb 10 kiló feleslegtől kéne megszabadulnom, de nem sportolhatok. Alkalmazhatom a Norbi Update diétát?

Figyelt kérdés

Nem szabad megerőltető sportot végeznem, rosszak az ízületeim és egy gyerekkori szívbetegség miatt fokozottan vigyáznom is kell magamra, sajnos sok hasznos mozgásforma veszélyes nekem. Mindig minden tesi óra alól fel voltam mentve, de ennek az lett a következménye, hogy elég puhány, párnás karom, derekam, csípőm, fenekem és csípőm van.

Összességében véve nem vészes, de szeretném ha eltűnnének a bébihájaim.

Vegetáriánusként mennyire kezdhetek bele a szénhidrát csökkentett, Update diétába? Nagyon dominál benne a hús?

Valamiért egyszerűen nem vagyok képes rá, hogy hőst egyek, mindig is kihánytam minden húsételt, ezért nem is kívánom.

Lehet így is elkezdeni a Norbi Update diétát?

Ha nem, milyen más módszert kéne kipróbálnom?



2014. szept. 10. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az Update módszerről semmit sem tudok, de szénhidrátszegény diétákat simán használhatsz. Tudod, hát vega van, aki ketogénezik? Még vegánok is, bár az már szerintem nightmare fokozat... (A húsos ketogén számomra hardcore, bár lehet, hogy az is nightmare, a vega ketogén egyszerű. Van, aki fordítva van vele, ez ilyen.)


Nem tudom, mire jó az update, egyszerűen csökkentsd le a szénhidrátot, az sokaknak jó. Persze ne koplalj, van, aki elköveti azt a hibát, hogy kerüli a szénhidrátot és a zsírt.

2014. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

bocsi, korrigálnám magam:


1. elég puhány, párnás karom, derekam, csípőm, fenekem és COMBOM van


2. "nem vagyok képes rá, hogy hőst egyek" ez igaz, nem tudnék megenni egy Xénát vagy Herkulest, de HÚSt sem! :D

2014. szept. 10. 20:48
 3/11 A kérdező kommentje:
igen, gyakran az volt a gond, hogy nem készítettem magamnak külön főételt így csak köretet szedtem az itthoni kosztból, salátával, ami inkább szénhidrát alapú (krumpli, rizs, tészta, kenyér) semmi fehérje. az arány pedig a szénhidrátok javára ment.
2014. szept. 10. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Tojás, olajos magvak, zöldségek és tejtermékek maradnak. Ezeket eszed?
2014. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A másik 81%-os nagyon jókat kérdezett, én az első 3 csoportot fogyasztom lelkesen.
2014. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen
2014. szept. 11. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem követnék semmilyen diétát, egyszerűen kevesebb szénhidrátot ennék. Pl. amihez csak lehet, ne egyél kenyeret. Vagy egyél eleve kisebb adagokat, és egyél az étkezések között sok-sok nyers zöldséget. a gyümölcsökről sem kell lemondanod, de ne 1 kilót egyél belőlük. A lényeg, hogy vacsorára csak valami könnyűt egyél, mindenképpen kenyér nélkül. Szerintem a vacsora számít a leginkább, legalábbis az én tapasztalataim szerint.

A mozgás lenne valójában a legfontosabb. Sétálni azért csak tudnál, vagy azt sem? Mert az is sokat jelentene, főleg ha eddig azt is kerülted. 1 órára lemenni a parkba, vagy akárhová, vagy pár megállóval korábban leszállni a buszról és hazagyalogolni.

2014. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Keress az interneten zöldséges ételeket. Fogyókúra miatt nem kell visszatérned a húsevésre. És nem kell csak salátán tengődnöd. Ráadásul vegetáriánusként tojást és tejtermékeket is eszel, szóval elég széles a paletta. Néhány ötletet belinkelek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Vagy például egyél sok levest. Olyat, amit nem kell habarni vagy rántani, pl. egy jó zöldséglevest, mindenféle zöldségből [link] És igyál naponta legalább 2,5-3 liter vizet, ez is kicsit telíti a gyomrod.

A cukros üdítőket hagyd el mindenképp.

2014. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is küzdök szívproblémákkal, de most készülök egy klassz katéteres beavatkozásra, reményeim szerint utána már úszni is tudni fogok (utoljára nagyon pici gyerekkoromban tudtam úszni rosszullét nélkül, már annyira várom...), pontosan milyen problémád van? Mert lehet, hogy a kardiót nem csinálhatod, de súlyzós alakformálást igen. Így látatlanban minden infó nélkül nehéz erre tippet adni.

Vegaként nehéz lesz, be kell szerezned olyan fehérjeport, amit be tudsz illeszteni az étrendedbe, amit tartasz. Ha nem eszel húst, akkor máshonnan kell pótolnod a fehérjét (nem tudom pl., hogy csak borsófehérjét ehetsz-e, vagy megengeded magadnak a tejfehérjét. Ha belefér a tejfehérje, akkor én azt ajánlom, annak lesz a legnormálisabb íze, vacsi helyett mindenképpen azt edd). Én az updatet hús nélkül nem annyira ajánlom, persze megpróbálhatod. Én kalóriát számolnék, eljárnék sétálni minden nap 1 órát (ha az nem probléma, mert nem ismerem a szívproblémád) és fehérjeporral bevinném a napi szükségletem fehérjéből. Vacsira csak fehérjepor. Akár tejjel, úgy szerintem még finom is. Ha félsz tőle, hogy melyiknek milyen íze van, egy csomóból lehet 1-1 tasakos mintát is venni.

2014. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: A fehérjepor nem arra van, hogy azt egye az ember étkezésként. Azért eszik (nem tejjel, pont kivonják a fehérjéből a nem célszerű tejcukrot és tejzsírt, már ha tejből készítik, erre a fogyasztó jól beleteszi megint. ezt a testépítők elég nagy butaságnak szokták tartani), hogy a szükséges fehérjét akkor is be tudják vinni, ha máshogyan kényelmetlen a nagy mennyiség vagy az étrend miatt, de akkor sem abból viszik be az egészet. Én zöldségből, olajos magból és tojásból simán be tudom vinni, amennyi nekem kell, igaz, a jelenlegi igényem nem magas.
2014. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!