Étrend és tojás diéta?
Sziasztok találtam egy tojás diétát szerintetek bevállhat ?
Esetleg ha valakinek van valami jó diétás étrendje és fogyott is már vele ha leírná megköszönném :)
szerintem ezek a különböző mit tudom én milyen nevezetű DIÉTÁK nem sokat érnek,ez nem nevezném konkrét TOJÁS diétának
az hogy tobb tojást eszel mint más az egy dolog de eszel gyumolcsot meg hust is szoval
rendes szenhidratot nem igazan találtam,zab az nem rossz reggelire
persze igy is fogyni fogsz de amint lefogytal es elkezdesz ujra rendesen enni egyből vissza hizol,alapbol normalisan kellene enni es azt az étrendet követni mindig,nem ezeket a pár hetes/hónapos dolgokat
hat ha nincs rajtad szinte felesleg akkor a szenhidratra figyelj oda
olyan 1 gramm/testsuly kilogram legyen a napi bevitel
mert ilyen ahol nincs felesleg ott nehezen megy le pár kiló is
Nagyon változó, ki mennyi szénhidráttal érzi jól magát. Én is szoktam ajánlani a szénhidrátcsökkentést, de hogy mennyire érdemes levinni, azt ki kell tapasztalni.
Nekem nagyon le kellett vinnem, de máshogy nem tudtam fogyni, igaz, egy idő után így sem s nagyon sok plusz trükk kellett, nem írok róluk, mert egyedi, hogy kit milyen étel s milyen időzítés laktat a legjobban.
A tojás diétáról már írtam régen eleget, nem a legrosszabb nőimagazinos diéta, de azért vannak hibái. Pl. hogy túl kevés tojás van benne, a mennyiségek miatt nem lehet mit kezdeni vele s teljesen véletlenszerű elemek is akadnak benne. Egy jó diéta egész életre, de legalábbis sok évre szól (hogy kalóriadeficit van vagy sem, az az aktuális céloktól függ) s személyre szabott. Hiába no, az életmódváltás az igazi, persze időnként szoríthatunk rajta, s egy kicsit máshogy is ehetünk, de egy fogyókúra, majd a régi táplálkozásra váltás keveseknél hatásos.
hát jónak jó,de abban szinte nincs is szenhidrat
reggelre meg kell szenhidrta
pl 60 gramm zabban van 40 gramm szenhidrat
A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, bár egyesek szerint napi 50 gramm alatt terheli a testet. Én nem hiszek ilyenekben, amúgyis megvannak az okaim, hogy jóval alá próbálok menni, más kérdés, hogy nagyon mélyre úgyse szoktam... Van, aki sok-sok évig él 5 gramm alatt. Joga van hozzá, csak az már nehéz étrend.
Nos, a csak fehérje az koplalás (nagy mennyiségnél pedig rabbit starvation szindrómát okoz). S azért más tápanyag is kell, nemcsak a zsírhiány durva ennél.
Ha szénhidrátszegényen akarsz enni, akkor ott van rengeteg állati termék (vannak szénhidrátosabbak s nagyobb inzulinválaszúak, de azért elég könnyű extrém szénhidrátszegényt találni), a növények közül a szénhidrátszegény zöldségek (s a legszénhidrátszegényebb gyümölcsök, ha ragaszkodsz a gyümölcshöz. nem kötelező), az olajos magvak (itt azért vannak kicsit szénhidrátosabbak, de a lenmagvat kivéve mind az, számít a mennyiség, bár az a kalória miatt is), s persze a zsírok. Koplalni nem ajánlatos.
Reggelire különösen kerülendők a nagy inzulinválaszú ételek, a gyenge inzulinérzékenység miatt. De hogy kinek mi az ideális olyankor, az változó. Nekem pl. egyetlen jó megoldás a semmi. De a kísérletek eleve azt szokták kihozni, hogy a testnek a napi összmennyiség számít leginkább, nem az, hogy hány darabba osztjuk s mikor esszük meg. Abban az egyéni dolgoknak kell dönteniük, hisz pokoli, ha valakinek tönkrevágják a délelőttjét azzal, hogy reggelire kényszerítik vagy megfosztják a reggelitől, miközben neki az nem jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!