Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Sikerült valakinek szénhidráts...

Sikerült valakinek szénhidrátszegény diétával több tíz kilót lefogyni, -hogyan?

Figyelt kérdés
Miket ettél?hányszor?Hány kg-ról indultál,stb..Minden érdekel!!
2013. jan. 4. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

3-4 hónap -15kg, de semmi mozgás mellett sajnos.

már 3 hónap után 14kg, azóta -1, de inkább 0kg

napi:1200kcal, 16:00 után semmi, sok ásványvíz 2*1,5L,

semmi zsír, semmi kenyér liszt, semmi csoki, semmi tészta


Csak saláta, hús, fehérjepor,

napi 2-3 étkezés, de nem haladhattam túl az 1200kcalt.


A fent leírtakat 95%-ban tudtam betartani. Tehát volt kenyér, volt csoki, volt zsír, de nagyon ritkán.

2013. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem hangzik jól.


Az 1200 kcal kalórialimitnek, a zsír megvonásnak, semmi értelme, inkább káros semmint egészséges (holott a lowcarv táplálkozás csodája nem csak a fogyás, hanem a pozitív élettani hatás!)

A 16 óra utáni nem evés, nos ez is teljesen megalapozatlan, bizonyos okok miatt este 6-7 óra után el lehet hagyni az étkezéseket.. de ezt nem tudom megerősítették-e bárhol is, mint működő, értelmes dolog.

2013. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogytam vele 12-t, majd visszahíztam 18-at.Egész életedben folytatnod kell a CH szegény életmódot különben elhízol és felpuffadsz.Én egy életre megtanultam, hogy ne dőljek be az ilyen felkapott diétáknak.És nem éhezéssel fogytam, napi 2000-2500 kcal, később is annyit ettem csak már nem voltam hajlandó tovább nyösztetni a szervezetem mert nem volt semmi energiám, beiktattam a rizst és CH-dús zöldségeket.Most végre lefogytam, de nem ezzel a baromsággal hanem rendes módszerrel.Azóta is tartom a súlyom kalóriaszámlálás nélkül.
2013. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó elég rosszul fogalmazott, ez van ha az ember kétes szubjektív tapasztalatok alapján, és a témában való jártasság nélkül ír.


Ami történt vele visszahízás nem volt több, mint ahogy a nyugati ember táplálkozik - és hízik. Nincs köze a korábbi egészségesebb táplálkozáshoz. A sok szénhidrát fogyasztás mindenképpen igen szerencsétlen hatású a szervezetünknek, nagyon rossz hatásfokú és egészségtelen anyagcsereutat működtet. Persze egészséges táplálkozás után visszaállni az egészségtelenre nyilván jól érzékelhető különbséggel jár.. De már egy rövidebb időszak szénhidrátszegény táplálkozás is megkönnyebbülés a testünknek, értelemszerűen a cukorbetegség, magas vérnyomás, szív-érrendszeri betegségek elkerüléséhez ilyen módon kell táplálkozni, nem 1-2 hónapig, kúraszerűen, hanem életvitelszerűen.

2013. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3as válaszoló!Megkérdezhetem,hogy milyen módszerrel sikerült újra lefogynod?
2013. jan. 4. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Szimplán Vegetariánus lettem és a fő ételem a rizs lett.Rengeteg zöldséggel és babbal.A gyümölcsfogyasztást is megnöveltem lényegesen (van hogy egy étkezésem csak gyümölcs).Ma már iszonyat jól érzem magam a bőrömben és nem nyúlnék húshoz, a kalóriaszámlálást pedig meghagyom az anorexiásoknak.
2013. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

..

Ehhez azért az is hozzá tartozik, hogy a sok szénhidrátot fogyasztó emberekre jellemző az elhízás, a szív-érrendszeri betegségek, illetve hogy bizonyos mennyiségű állati táplálékra szüksége van a szervezetünknek. Nem mintha pár évig nem élhetnénk nélküle.. de célszerű hosszabb távra tervezni.

2013. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, mikor sok CHt ettem végleg lefogytam, de attól leszek kövér és egészségtelen.Hagyjuk már.Állati termékekre pedig nincs szüksége az embernek, nincs bennük olyan tápanyag amit növényekből vagy természetes módon ne lehetne megszerezni.Nem szeretném hogy napokig rohadjon bennem egy hulla, azt meghagyom azoknak akiket ez nem zavar.
2013. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, persze lehet bármit írni. Ne szeresd a hullákat (a magyar emberek többsége azért sütve, fokhagymával nagyon szereti, és ezt legalább természetesnek találom).


Viszont a szénhidrát elmélet még mindig a valósággal szemben haladónak tűnik. A testépítők a szénhidrát bevitel növelésével érik el a testtömegük növelését, ez részben hízás is. Erre millió példa van, gyakorlatilag amennyi testépítő él, edz és eszik mind ezt igazolja, azt igazolják az elhízást vizsgáló kutatások.. persze szerephez jutnak a tejtermékek is.


Hogy sok szénhidrát fogyasztásával fogyni lehetne, ez nem talál bizonyítást, egyedi esetekben biztos lehetne magyarázatot találni.. például a sok szénhidrát gyümölcsből származik, a gyümölcscukor másképp emésztődik nem okoz vércukor, inzulin emelkedés -> nem okoz nagy zsírosodást.

Idővel persze igen, a belső szerveken de mire inzulin rezisztencia alakul ki a gyümölcscukorra, az sok-sok év után lehet, elvileg.

2013. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!