Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diétát hogy...

Szénhidrátszegény diétát hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és bár az étrendem szinte ugyanolyan, mint azelőtt, mégis elkezdtem nagyon hízni. AZ orvosom azt mondta diétáznom kell, kevés szénhidrát bevitellel. Persze, nagyjából tudom ez mit jelent (reggel kevés pékárú, este inkább zöldség és fehérje, no cukor), de a gyakorlatban ez mit és mennyit jelent? Húúú, ez olyan nehéznek tűnik. Soha nem számolgattam még kalóriát sem, nemhogy szénhidrátot... Annak is van jelentősége, hogy mikor mit eszem, a napi ch elosztás is érdekelne. Szóval, minden! Esetleg egy 1-2 napi étrend is-ha nem vagyok pofátlan. :) Nagyon köszönöm!
2012. dec. 3. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Jó alap, persze lehet helyettesíteni dolgokat, ahogy neked bejön, csirkét más soványhúsokkal, rizst teljes kiörlésű termékekkel, zabpehellyel stb.

2012. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kenyérfélék, zab, rizs, puffasztott rizs, krumpli, kukorica stb. helyett fogyassz zöldségeket.

Húsokat, zsírokat bátran! Gyümölcsöket ésszel..


Így nem csak szénhidrátszegény, de tej és gluténmentes táplálkozást is folytatnál, sokkal több vashoz jutna a szervezeted, a kalcium is beépülhetne (kellő d3 vitamin esetén). Ugye a tejtermékekkel bevitt kalcium nem hasznosul, eleve a gabonák a táplálkozásunkban megkötik, alacsony d3 vitaminszint mellett nem is tud hasznosulni (legfeljebb elmeszesedést okozni).

2012. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a 2-es megmondta a tutit.. mindenesetre terhesen igencsak észnél kell lenni...


sovány fehérhúsok sülve-főve, párolt/nyers zöldségekkel, sok gyümölcs.. ne főzz szét semmit, tanuld meg a roppanósra párolást sokféle ízesítéssel...más világ, de élvezhető... minden ami lisztből készül, az kerülendő. nincs ám csoki, cukorka, meg főleg tortazabálás... sose legyél éhes, de ne is zabálj(ez nem sértés, hanem egy táplálkozási forma, ami nem vezet jóra) nehéz, de idővel belejössz...

2012. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!