Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik optimálisabb a szénhidr...

Melyik optimálisabb a szénhidrátszegény diéta szempontjából? (Két étel)

Figyelt kérdés

Krumplileves húsgombóccal és zöldségekkel

vagy

Tejfölös - túrós tészta


Kicsit vissza kéne vennem a szénhidrátokból egészségi okok miatt és nem tudom melyiket válasszam. A tejföl és a túró miatt a másodikat gondolom egészségesebben.

Ti hogy látjátok?


2013. jan. 4. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
A tészta szénhidrátban gazdag. Én a levesre szavazok.
2013. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is a levest mondom, ugyanis a krumpliban lényegesen kevesebb ch van, mint a kenyér és tésztafélékben.
2013. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A leves.


Amúgy a tejfölt és a túrót eheted tészta nélkül is :)

Én pld. össze szoktam keverni fél túrót, fél tejfölt, picit megsózom, vágok bele snidlinget vagy lilahagymát, vagy szeletelek mellé paradicsomot és úgy eszem (kenyér és tészta nélkül). Imádom.

2013. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kéne krumplit enni.. de a leves így is jó.


A tejtermékek (és ez mindenkinek szól) ugyan úgy hatnak mint a tiszta keményítő vagy cukor: feltolják az inzulinszintedet! Egyszerre fogyasztva keményítővel óriási inzulinszint ugrás lesz a megemelkedő vércukorszintre! Az elhízás és a cukorbetegség alap okáról beszélünk.


Igazából nem kellene krumpli a zöldséglevesbe, ahogy a szendvicsbe sem kellene kenyeret tenni, a húst zöldségekkel kell enni :)

2013. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A tejtermékek (és ez mindenkinek szól) ugyan úgy hatnak mint a tiszta keményítő vagy cukor: feltolják az inzulinszintedet! Egyszerre fogyasztva keményítővel óriási inzulinszint ugrás lesz a megemelkedő vércukorszintre! "


Ezt úgy érted, hogy a tejföl és a túró együtt veszélyes?

2013. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Diéte szar egyél azt amit akarsz sz.rd le a sújod úgy vag yjó ahogy avgy csak a fógyasztó társadalom nyomása eza fogyás hülyeség. Ha azt eszed amit akarsz akkor ideális leszel!
2013. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a sok szívbeteg, cukorbeteg kövér nő aki már elesni sem tud rendesen, mert egyszerűen elgurul.. ha ez az ideális, akkor egyetértek az utolsó válaszolóval!


Egyébként a tejtermékekről: a ch a vércukorszintünket emelheti (a glükóz, keményítő, maltóz stb.) na most ugye a tejbe, tejfölben nincsen szénhidrát, legfeljebb egy kevés tejcukor. Fontos, hogy kevés, emiatt senki sem hízik. A tejzsír miatt sem.

Viszony minden tejtermékben van egy adag hormon, a tej nem csak egy cukros-zsíros finom ital, hanem egy funkcionális tápszer a növendék emlősöknek! Olyan hormonok vannak benne, ami a borjak növekedéséhez kell.


Igen, ez számunkra igen problémás. És az a gond, hogy ez a probléma nem múlik el attól, hogy kicsit megerjesztjük a témát. Most persze lehetne beszélni különböző fehérjékről is, amik az immunrendszerünket aktiválják, de hát ez fogyás téma, így is utálják a fejem sokan az írás miatt, nem mennék bele ebbe. Mindkettő dolog egészségügyi kockázatokat növel, az egyik az elhízásban játszik szerepet, a másik autoimmun betegségek kialakulásában.

2013. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valamit máshogy akartam írni..

Szóval a marhainzulin, vagy a tej más hormonja ugyan úgy megemeli a mi inzulinszintünket, mint egy csokoládé. Ez lenne a lényeg.

2013. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!