Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tényleg lehet élni nasi,...

Tényleg lehet élni nasi, édesség nélkül? annak is, aki függő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a finomított cukor és liszt méreg, és teljesen egyetértek a paleo elveivel, de egyszerűen ha 1 nap nem eszik valami csokikát, vagy akármit, fizikailag rosszul vagyok. Ez elmúlik egyszer?

2016. aug. 11. 10:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves #10!

Kicsit nehéz volt megérteni a monológodat, de azért hasznos volt :)

A vércukor szintem az alsó határon mozog (szoktam mérni), szóval lehet ezzel is összefügg. Persze tudom, hogy nem Milkával kellene felturbózni. A háziorvosom azt mondta, ezért kívánom annyira a cukrosat mindig, de szerintem ez szimpla függőség. Sajnos gyerekkkoromban a szüleim mindennap adtak valami csokikát, cukorkát, Túró rudit stb

2016. aug. 12. 07:58
 12/13 anonim ***** válasza:

Én elég drasztikusan álltam át erősen szénhidrátszegény étrendre, hát, volt pár kemény napom az elején. Kb. 3 napig szédelegtem, fájt a fejem, álmos és nyomott voltam. Aztán egyik reggel felébredtem, és csodásan éreztem magam. Az utóbbi 10 hónapban talán kétszer volt kisebb fejfájásom. Szerintem konkrétan elvonási tüneteim voltak (cukor? glutén?), csak később olvastam, hogy lehet ezt kicsit fokozatosabban is csinálni :)

Az én édességigényemet kielégítik a gyümölcsök (napi 1 adag), a kávé és néha paleós édességek. Pl. isteni a kókusztejes kakaó is xilittel, nekem néha ez a "folyékony csoki", illetve egy ideje tartok otthon magas kakaótartalmú csokit, és abból hetente talán 1x beharapok 1 kockát. Néha aszalt gyümölcsöt is eszem, a fügét imádom, de persze igyekszem ritkán és keveset enni. A boltban már a kezdetektől simán el tudtam sétálni az édességek mellett, eszembe se jutott, hogy vegyek, mondjuk elég fanatikus módon is kezdtem neki az étrendváltásnak...

Szóval a lényeg, hogy igen, elmúlik, de készülj fel, hogy az elején nem lesz egyszerű. És bizony lehet fizikai rosszullét is, de jó módszer ennek leküzdésére egy bögre gyógytea 1 tk mézzel. Tudom, hogy a paleo nem tartja jónak a mézet, de napi 2-3 bögre mézes tea az elején sokat tud segíteni, aztán akár el is lehet hagyni.

2016. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet függőnek is. Én csokifüggő vagyok, ott kezdtem, hogy tejcsoki helyett étcsokit ettem. Aztán most két hete már egyáltalán semmilyet. Akaraterő kell hozzá, mert az ízét, a kakaóét még mindig kívánom. És van is itthon csoki, csak épp nem nyúlok hozzá. (Én nem értek egyet a paleóval, de attól függetlenül úgy gondoltam, válaszolok.)

Fizikailag azért vagy függő, mert a cukorhoz szoktál hozzá. És az is lehet, hogy keveset iszol vagy keveset mozogsz, esetleg mindkettő. Ha például én legyaloglok (tempósan) 10km-t, ugyanolyan érzés kerít hatalmába, mintha megettem volna egy fél tábla csokit.

2017. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!