Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók ti a csokit és...

Fogyókúrázók ti a csokit és egyéb édességeket mivel " helyettesítetek? Gyümölcsön kívül.

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szoktam csokit enni (fogyókúra, és súlytartás idején is), a hangsúly a mennyiségen van.
2016. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tejsavó fehérje turmix. Bár azt nem mondanám, hogy helyettesítem vele a csokit (mert ugye turmixban van hasznos tápanyag, a csokiban nincs), de legalább édes. Ezen kívül eritritet használok illetve vannak kcal-mentes lekvárok,öntetek is.
2016. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. júl. 21. 15:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Házi csokiszósz, saját készítésű csoki és sok egyéb édesség, mindennap :) A legfogyókúrásabb ételeim egyike a piskóta :)

A gyümölcsöt pont kerülöm, ha nincs szezon, túl cukros nekem.

2016. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon tetszik az utolsó válasz. A csokit házi csokival, a sütit házi piskótával helyettesíti. Klassz. Én meg a tortát házi készítésű, fából faragott dobostortával, a kristálycukrot saját nádból nyert házi cukorral helyettesítem. Na, most már tudja a kérdező, hogy mit eszünk, amikor kalóriaszegény, mégis édes dolgokat fogyasztunk.
2016. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én általában 10 napra veszek 1 tábla fekete 70%-os csokit, ha ilyen mértékben eszi az ember (napi 1 kocka), attól nem lesz baja. Bár, amikor ép nincs otthon, vagy inkább másképpen szeretném enni a csokit, akkor jó minőségű kakaóporos kakaót iszom (1,5%-os tejjel) a reggelimhez tea helyett. Vagy karobporos bögrés sütit csinálok. Ha minden -1 kiló után eszel egy karobporos sütit vagy egy tál házi pudingot gyümölccsel, egyáltalán nem árt meg és plusz motivációt ad.

Vannak olyan müzli szeletek, vagy jó reggelt-féle kekszek, amik tízóraira tökéletes. De ez csak akkor működik ha sokszor kicsit eszel, és nem vagy szűkmarkú ahhoz, hogy kicsit drágább és jobb minőségűeket vegyél. Mert olcsó, cukrozott müzli ugyanolyan rossz mint egy tábla milka csoki (aminek a nagy része tulajdonképpen cukor).

De olyanba mint pld. zabpehely vagy joghurt, mazsolát, mézet, kevés müzlit vagy fahéjat teszek (meg ugye gyümölcsöt). A lényeg, hogy nap mint nap változatosan ízesíts, és, hogy mértékletes maradj.

2016. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5., írjak receptet, úgy gondolod? A kérdező majd eldönti, mennyire érdeklik a részletek, szerintem :) De bizonyára teljesen más étrendje van, mint nekem, így ez az egész csak érdekesség, a szinte szénhidrátmentes csokis sütijeimmel.


Egyébként simán ki lehet hagyni az egész flancot, még nekem is menne, ha igazán próbálnám, bár általában mire észreveszem magam, már ott van előttem a süti... Ha nincs itthon semmilyen édesítő, engem az se állít meg.

De van az az elszántság (vagy étrend), ami segíthet :)

2016. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Eszek csokit, csak nem olyan gyakran, és nem sokat.


Én is szeretem a már említett zabkását gyümölccsel, de én a tejes-gyümölcsturmixokat is szívesen fogyasztok reggelenként, az is édes.


Meg a magok.:) Dió, mandula, pisztácia, persze csak mértékkel.

2016. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7. Érdekel a recept és az étrended is. Sajnos rengeteg szénhidrátot viszek be, de a testem igényli a dolgokat és nem tudom h mit csináljak.
2016. júl. 21. 18:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Én citromos vízzel csapom el az édesség iránti vágyam.
2016. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!