Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók ti a csokit és...

Fogyókúrázók ti a csokit és egyéb édességeket mivel " helyettesítetek? Gyümölcsön kívül.

Figyelt kérdés

2016. júl. 21. 14:58
1 2
 11/14 Empir válasza:

Én azzal helyettesítem ezeket, hogy néha sütős-főzős videókat nézek a youtubon... :)


Most fogyni akarsz, vagy eszegetni a nyimi-nyamikat? Ha nagyon nem bírod, akkor igyál egy ízesített fehérjeturmixot, lehetőleg valami zérószénhidrátos verziót. Reggelire meg lehet azért némi gyümölcsöt enni még fogyókúrában is (persze minimális mennyiségben).

2016. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A 4. és 7. voltam. Az étrendem mindig zsíros, hol ketogén, hol szénhidrátos (gyümölcsszezon van :)) s egy csomó ételcsoportot kizártam. A legtöbb embernek nem való, nekem így ideális.

Mivel minimum félig édességen élek, kismillió receptem van, 700 kcal/100g töménységig (ami kis kalóriakeretnél már kerülendő számomra is)... Ez sem sokaknak való.

Amit szívesen ajánlgatok, az a piskóta, mivel az egyszerű, finom, sokoldalú s főleg tojásból áll, plusz nem kell speckó ízlés és étrend, hogy megfeleljen az embernek. Igazából fog az ember egy tradicionális, normál piskótareceptet (amiben nincs víz, zsír meg effélék, csak tojásonként 1 dkg liszt és cukor) s a cukrot és a lisztet arra cseréli, amire akarja. Ha nem cseréli, akkor is lehet vele fogyni, persze. Több tojásfehérjével is működik, sósan is, a lisztet sokféle keményítő, sőt olajos mag és magliszt is helyettesítheti... Rengeteg verziót kipróbáltam már, vannak finomabbak, flancosabbak, amik viszont nem annyira durván fogyókúrásak, mint a lightosabbak... Ízlés és étrend dolga, melyik verzió alkalmas az embernek. Kakaós esetekben a kakaó is a liszt helyett jön be, ráadásul ápol és eltakar, még a zablisztesnek sincs zabíze (tojásonként 5g kakaóport és 5 g zablisztet használok, 10 grammnyi cukornak megfelelő édesítővel, ami nálam szokatlanul sok, de így sem lesz édes, a kakaó keserűbb annál. viszont erre még jön valami krém vagy lekvár, ha úgy akarja az ember).

A krémekkel kell résen lenni, mert ott megszaladhat a kalória, de ez sem feltétlenül gond, csak laktasson, illetve legyen megfelelő kalóriaégetés. Szigorú üzemmódban hagyom a krémet, maximum egy tojássárgáját keverek ki citrommal s édesítővel. Most van gyümölcs.

Ketogén diétában persze azzzal kell óvatosan bánni, s zabliszt vagy efféle helyett is maglisztet s olajos magvakat használok (általában kókuszliszt, lenmagliszt, mákliszt megy vegyesen, tojásonként 5-7,5 gramm). Lehetne kvázi kalóriátlan rostot is használni, de az már túl semmi lenne nekem, szilárdított tojáshab, pocsék ár/kalória aránnyal...

Sokszor csak csokiszószt teszek a sütijeimre, ami hiába tömény, kevés is elég belőle. Elég tipikus recept (kókuszzsír és kakaópor 5:3 arányban, édesítés ízlés szerint), csak pluszban kis kesuval és kávéval, nekem így sokkal jobb. Ha elfogy, mindig újratöltöm az edényét, fontos elem a konyhában, kell.


De vannak 2 perces mikrós sütik is, szintén tojásra alapozva. A piskótánál persze azért töményebbek, igyekszem is kerülni őket.

2016. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nekem ami TÉNYLEG bevált: szotyi, mazsola, mandula, sótlan mogyoró, dió! Ezek hasznosak, és elveszik a vágyat az edesség után
2016. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amiket az utolsó írt, nem rosszak és segíthetnek, de a dió annyira tökéletes mézzel, baracklekvárral vagy csokival, hogy azzal egy eggyel nem árt vigyáznom :D Plusz könnyű elszállni az ilyesmivel és sokakat érdekes módon nem laktat az olajos mag önmagában, bár az összetétele alapján kellene neki.

Mindez persze ember-, étrend- és kalóriakeretfüggő, az olajos magvaknak megvan a szerepük, hasznosak tudnak lenni.

2016. aug. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!