Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Minden áldott...

Fogyókúrázók! Minden áldott nap betartjátok a diétát, vagy vannak kivételes alkalmak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan eseményekre, amik nem minden héten vannak.

Pl nagy családi szülinapozás sok étellel, itallal

Esküvő, lagzi

Szóval a tipikus olyan események, amikor az ember normál körülmények között eszik, amennyi belefér.

Ilyenkor is visszafogjátok magatokat, vagy ilyenkor adtok magatoknak némi engedményt?


2016. febr. 23. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Változó.

A szülinapozás nem gond, viszek sütit és eszem olyan ételt, ami nekem belefér (pontosabban most már vinnem kell azt is, mert alig eszem meg valamit, de ez sem probléma).

Esküvőre nem járok. Fellépések után van 26 féle süti, de azokat nem éri meg ennem. Sokkal jobbakat csinálok otthon, amiktől nem kapok cukormérgezést. A fiziológiai inzulinrezisztenciára nem ehetünk rá akármit (bár én egész jól bírom, sajna), ez azért segít :) Az egyik nagy előnye a ketogén diétának, hogy nagy a demotiváció egy nagy kilengésre (de egy kisebb simán mehet, ha már zsíradaptált az ember).


Önfegyelmem kvázi semmi étel terén, így én csábos helyzetekben kilengek, de mivel a diétám jó eséllyel életre szóló és nagyon élvezetes, s persze hozzám illő, szinte sosem hiányzik semmi más. Inkább csak rebellis énem nyilvánul meg, de nem éri meg, rosszabbul érzem magam, kevésbé finom ételekkel, mint a szokásosak. Néha azért kell 3 banán vagy egy borsófőzelék, de az nem is okoz semmi gondot.


A fogyásba alkalmi dolgok önmagukban nem kavarnak be (ha valaki önsanyargat, majd egy esküvő hatására zabálásba vált, na ő rosszul csinált valamit).

2016. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szabi.L ***** válasza:
Én nem szoktam csalni, ha diétázom. Hogyha épp tömegnövelés a cél vagy hasonló, akkor néha elengedem magam , de azt sem ész nélkül.
2016. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hetente bedobok azért 1-1 csaló kaját, de olyankor több mozgást iktatok be, és beleférek a kalóriakeretembe is, úgyhogy nekem nem gond. De havonta azért összejön zabálós nap is, ennyi kell is.
2016. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyankor a mennyiségeket nem figyelem, max aznap este többet mozgok.

Összetételre ugyanúgy figyelek. Cukros, lisztes ételt például olyankor sem eszek. Ilyenkor jön jól a mondat:

"Köszönöm, nem kérek, diétázom."

2016. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ ,milyen a csalós étel .Amit abszolút nem eszek az mindenféle tejes dolog,elég nagy visszatartó erő,hogy rosszul vagyok utána egy fél napig.A gluténos/lisztes dolgoktól az ekcémám órákon belül belobban ,így erre sincs kivételes alkalom :)

Krumplit és cukros dolgokat szoktam enni ,ha olyan van,mivel nem a mindennapos kajálásom része,és nem időszakos a "diétám" ,így nem kapok szívinfarktust ,megeszem alkalmakkor :) Ilyen falásroham,hogy amennyi belémfér csak nyaranta a főttkukoricával fordul elő :D

2016. febr. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!