Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tényleg lehet élni nasi,...

Tényleg lehet élni nasi, édesség nélkül? annak is, aki függő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a finomított cukor és liszt méreg, és teljesen egyetértek a paleo elveivel, de egyszerűen ha 1 nap nem eszik valami csokikát, vagy akármit, fizikailag rosszul vagyok. Ez elmúlik egyszer?

2016. aug. 11. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szénhidrát olyan mint a drog. Sajnos dependenciát szül. Ha eszel, akkor egyre többet akarsz belőle. De a jó hír az, hogy ha leállsz vele 2 hétig, nem fogod kívánni. Csak az első 2 hét nehéz. Én rengeteg húst ettem az első két hétben, mert azt is szeretem, és az nem hízlal.
2016. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én napi szizen ettel több zacskó gumicukrot,ebédre 3-4 bauntit, ha fagyiztam cartedor kókuszos fagyit vettem és csokis zabszeletekkel mártogattam... egyszer kiszámoltam ez így 2300kcal-os nasi...

Szinte egész nap cukorral tömtem magam...

Mikor életmódot váltottam az első kb 20 nap volt pokoli nehéz... az agyam folyamatosan a cukron kattogott, kb 40 nap kellett, hogy megszokjam, hogy nincs és olyan 3 hónap után vettem észre, hogy teljesen közömbösen tudok átmenni a tesco édesség részlegén.

2016. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam paleo csokit készíteni. 250g kakaó, 250g kókuszzsír és 6 evőkanál eritrit. Ha megkívánom a csokit eszem ebből és egy hétig nem kell csoki :)
2016. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

akkor erről is le kell szokni, mint más függőségről.

És, kedves Utolsó, finom ez az Eritrites csoki?

2016. aug. 11. 12:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Hú, 2. válaszoló, ez anyagilag is durva lehetett! A Bounty sem olcsó! meg a gumicukor se, nem?
2016. aug. 11. 12:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nagyon függő voltam, de amikor eldöntöttem, hogy fogyózni akarok, akkor egyik napról, a másikra simán felhagytam vele. Furcsálltam is, hogy mennyire könnyű, hiszen régebben ha egy nap nem ettem csokit akkor szó szerint ilyen elvonási tüneteim voltak, teljesen meg őrültem:DD De most meg már ha a számba nyomják se kell:DD
2016. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát... Finom, de nagyon nagyon tömény, kielégíti a csoki utáni vágyakozást, de ugyanakkor nem hagyja magát annyira enni mint egy tejcsoki. megeszel belőle 20-30got és elég. Teljesen cukormentes, 100% paleo, és a szénhidráttartalom is csak 10g 100gban, tehát ha fogyni szeretnél, azt sem befolyásolja.
2016. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De jó lenne, ha az én számba nyomnák, és nem kellene.

:)

2016. aug. 11. 14:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, kamion sofőr vagyok németországban így nem nagyon érzem meg az ilyenek árát.
2016. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7: 10g ch? Kevesebb lesz az, nettó ch-t tekintve, ami számít... Az én xilitesemben is jóval kevesebb van, bár abban a kakaó kevesebb, de akkor is.

A fogyást pedig nagyon befolyásolja egy kalóriabomba, szóval vigyázni kell ezzel is. Szerintem se nehéz, a tömény csokiból esélyes, hogy kevés is elég, de azért ez nem minden esetben igaz. Amikor először csináltam, extrém gyorsan elfogyott 2 édesszájú mellett az a kb. 700 g... Ma már jobb.


Az én csokiszószom:

100g kókuszzsír, 60g kakaópor, édesítés (nekem 40g xilit vagy ennek megfelelő egyéb, de xilit kell bele, mert az finom. régen sokkal édesebben készült, de leépült az édesigényünk), egy teáskanál kesudió (krémesít, elég fontos számomra), egy púpos teáskanál kávé (nekem így ízlik). Sütire, házi rudik, banán, meggy mártására használjuk, mindennap. Ketogén diétában is, engem nehéz megállítani, ha édességről van szó :D


Ami az édességfüggőséget illeti... Az összetett dolog. Nekem tuti nincs szénhidrátfüggőségem (ha a zöldségimádatom nem számít annak), de az édességeket nem hagytam el soha. Szerintem elvben menne, nincs az az elementáris vágyam már, egy jó étrend segít. De a megszokás s a jó ízek élvezete meggátol abban, hogy ne egyek napi 1-2 alkalommal édességet. Amúgysem árt az kb. semmit, jó édességeim vannak.

A fizikai rosszullét az nem normális, annak nem szabadna lennie... Bizonyára el tud múlni valahogy, hiszen a testnek nincs fizikai szüksége édességre, persze lehet, hogy kialakult valami kötődés fizikai szinten, sok dolog tud drogként viselkedni. De a lelki szint is erős hatásokat tud produkálni. De erősen kétlem, hogy visszafordíthatatlan a folyamat.


Amúgy a paleo elején (nem teljesen az elején, csak amikor lecsökkentettem a szénhidrátot. az elején sok szénhidrátot ettem, szeretem a zöldségeket, említettem már) hosszú időre kikapcsolt az édességvágyam s konkrétan nem ettem édességeket egy ideig. De visszatért. Egy igazi kakaóimádó nem felejti el csak úgy nagy kedvencét... Az édességet általánosan is kedvelem, de a csokisaknak külön helyük van a szívemben s ha nekem kakaó kell, akkor más édességnek nincs esélye.

Szóval az, hogy kihagyod pár hétre és elmúlik, nálam nem jött be. De ez nem baj, nem tartom egészségtelennek a kakaót, de még a cukoralkoholjaimat sem, mindössze nem akarom őket nagy mennyiségben s gyakran enni.


Megint elragadott a frazeológiám, bocs, de remélem, tudtam valami hasznosat is írni.

2016. aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!