Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi EGYETLEN MONDATBAN a paleo...

Mi EGYETLEN MONDATBAN a paleo életmód?

Figyelt kérdés
Hogyan fogalmaznátok meg? Kíváncsi vagyok az interpretációitokra. Lehet körmondat a definíció :-)

2014. aug. 28. 01:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szénhidrátminimalizált. Lehet úgy is, de nem muszáj. Az első szigorúan paleo napomat szoktam példának hozni, ami ugyan nem volt tipikus, de 208g szénhidrát jött ki rá, elsősorban zöldségből. Ez sokaknak fura, nekem nem. A paleo által megengedett zöldségek oly lightosak, ha azokkal akarunk jóllakni, akkor kilószámra kell enni őket, még zsírral együtt is.


A vega paleo teljesen OK, ha belejön az ember. Ne feledkezzünk el az olajos magvakról, azt elvéve nekem se menne, annyi mindenre jók. Amúgy Veled már csevegtem másutt, kérdező, ismerheted az alapdolgaimat táplálkozás terén :)

Nekem a vega ketogén paleo is egész bejön, bár nem csinálnám évekig... Nem szeretek tartósan zöldséget számolni és limitálni.

2014. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Na hat az tuti, hogy az osember se szamolgatta a bokron talalt szeder kaloriatartalmat :D

Utolso: Szia! :)

Julie: koszi, mindjart megnezem mi ez.


Vega ketogen paleo, hat ez eleg hardcore igy elso hallasra amugy. Diabetikus ercsoki beleferne ebbe?

Tudom, hogy amugy hulyeseg ilyeneket kerdezgetni, csak ismerem magam, es hogyha masszivan beleasom magam a dologba, papirozhato, hogy nekiallok. Ami nem is lenne gaz, csak elotte szeretnek kapni egyfajta sziluettet a temarol :) koszi mindenkinek!

2014. aug. 28. 17:00
 13/20 A kérdező kommentje:

Julie linkje alatt talaltam tobbek kozt a kovetkezo novellat is:


"Amikor az istenek úgy döntöttek, hogy létrehozzák a világmindenséget, azt mondták maguknak: „Készítsük el saját bőségünk megnyilvánulásaként és helyezzünk el egy jelet, melyet megláthatnak azok, akik nyitott szemmel járnak. Törődjünk bőkezűen és kivétel nélkül minden dologgal: nem kevésbé a legtörékenyebb fűszállal, mint a legnagyobb csillaggal, nem kevésbé a szúnyoggal, mely csak egy óráig dalol, mint a heggyel, mely évezredekig áll, nem kevésbé egy pehelynyi csillámmal, mint egy egész folyónyi arannyal. Egyazon ágon ne legyen két egyforma levél, egyazon fán ne legyen két egyforma ág, egyazon földön ne legyen két egyforma fa, egyazon világban ne legyen két egyforma föld és csillagról csillagra ne legyen két egyforma világ. Ezáltal az Élet Törvénye egyszerűen érthető lesz mindenki számára, akinek van szeme, hogy meglássa: a nyúlnak, aki kimászik táplálkozni, a rókának, aki lesben áll, a sasnak, aki felettük köröz és az embernek, aki íját az égre emeli.”

Így tettek az elejétől a végéig, nincs két egyforma dolog az egész hatalmas világmindenségben, egyikre sem fordítottak kevesebb figyelmet, mint a másikra, több nemzedéknyi fajon át, mint ahány csillag van az égen. És azok, akiknek van szemük, hogy meglássák a jelet, követték az Élet Törvényét."


--- pontosan. Ugy erzem, ha húst ennek, azzal sertenem az univerzum integritasat, es az elet torvenye ellen vétenék.

2014. aug. 28. 17:05
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Együk azt, amire ki lettünk találva.
2014. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Julie S ***** válasza:
68%
Azert ennel az egynel ne ragadj le. :) De elj ugy, ahogy neked jo. Hiszen nem csak egy helyes ut letezik. :)
2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmam sincs a diabetikus étcsokiról, de biztos tele van cukorral, nevezetesen fruktózzal. Vagy édesítőszerrel, amitől a falnak mennék. Vagy speciális és jó lenne és nem venném meg, mert drága.

Saját csokit eszem, eritrittel. Nem kéne, ketogénben nincs édességvágyam, illetve fizikai nincs, lelkileg, ízérzékelésileg azért jó :P

Eleinte hardcore volt nekem is, de másfél év mérsékelt szénhidrátbeviteles majdnem-paleo után meglepően könnyű. Jó, az első napokban távolról sem voltam energikus, bár más okom is volt rá. Most már jobb, mint korábban.

Ja és 30g-os limittel menne (egy-egy nap 20-szal is. alatta koplalás vagy önkínzáslenne), de már kicsit zavarna. Én 40g-ot tartok, az még épeszű számomra, bár így bele tudok csempészni olyat is, amit nem kéne (de nekem kell a lázadás is), ma pl. mézet, mazsolát (megkóstoltam a párom ételét :P), körtét és egy kis sárgadinnye nyolcadát ettem, miközben az ebédem rántott zöldség volt, köretként nyers zöldséggel, desszertként csokis kókuszgolyócskákkal (a kókusz szénhidrátos, ebben pláne kókuszliszt is volt)... Na itt számít a mennyiség. Ettem mást is, de azok jólfésültek, ketogénbe illők voltak.

2014. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

A következő évszázad egészséges étrendje.


---


A legújabb kutatásokon alapuló, tudományos étrend.

2014. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

Egy mondatban: filléres vackokat adjunk el drágán hülyéknek.


Paleofanok figyelmébe ajánlanám csendesen, hogy az ősemberek átlagéletkora 25-30 év volt. :)

2014. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18: Nem tudom, én jobbára normális alapanyagokat veszek... Ellentétben az átlagemberrel.

Az ősember átlagéletkora nagy ívben nem érdekel, miért tenné? Sem az étkezésemnek, sem az életmódom más vetületeinek köze nincs az övéhez, ez nyilvánvaló. Az átlagéletkor és az étrend kapcsolata amúgyis elég gyönge, voltak ott bőven más tényezők is. Betegségek nulla orvostudománnyal, az élelem megszerzésének nehézsége és sok egyéb, amiben a mi életünk teljesen más.

2014. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A mindenkori legújabb kutatásokkal egy nagyon nagy gond van: mindig van náluk még újabb, és ezért hamar elavulnak.
2014. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!