Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo diétával milyen gyorsan...

Showmesthing kérdése:

Paleo diétával milyen gyorsan tudok leadni kb.8-10 kiló zsírt?

Figyelt kérdés
Reggelente futok 45 percet, délután pedig súlyzós edzés és kardió. Ha diétázom nagyon gyorsan lemennek rólam a kilók, viszont nagyevő vagyok és ezért életmódot szeretnék váltani, hogy elkerüljem a jojó-effektust. Sulikezdésig durván 3 hét vanszerintetek mennyit tudok fogyni adddig ilyen edzéssel és kemény paleoval(amint nem rövidtávra tervezek)?

2013. aug. 13. 22:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
48%

a paleo nem hosszútávra való, és nem fogyókúrához! hosszú távon egészségtelen lehet (hajhullás pl.)


ajánlanám a kalóriaszámlálást, ezen múlik minden! ne higgy SEMMILYEN diétában, egyszerűen több kalóriát kell elégetned, mint amennyit beviszel. ilyen egyszerű.

2013. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

"ajánlanám a kalóriaszámlálást, ezen múlik minden! ne higgy SEMMILYEN diétában, egyszerűen több kalóriát kell elégetned, mint amennyit beviszel. ilyen egyszerű."


Én meg baromira nem ajánlom a kalóriaszámlálást!

2013. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy múlik minden a kalórián... Persze számítani számít. De ha pl. én számlálnám a kalóriákat, semmivel nem ennék kevesebbet, mert addig eszem, amíg jól nem lakom... Az egészségünk szempontjából sem mindegy, mit eszünk s fogyás szempontjából sem. Megfelelő ételeket éve sokkal könnyebb élvezetesen, energikusan és jóllakás mellett fogyni. Nekem ugyan kalóriadeficitem szokott lenni (úgy gondolom), de nem azért, mert X kalóriánál megállok, hanem mert olyan ételeket eszem, amikkel jobban jóllakom, kevésbé cibálják meg az inzulinszintemet, nem kívánnak maguk után édességet és bár kevesebbet eszem, mint régen, legalább olyan jól hozzájutok a szükséges tápanyagokhoz, mint régen.


Kérdező, azt nem tudhatom, milyen gyorsan fogsz fogyni, gondolom, ez azon is múlik, milyen paleo étrendet folytatsz és mennyit eszel :D


#1: Bármilyen diéta vagy normál étrend egészségtelen lehet, ha rosszul csinálják... Be kell vinni a szükséges tápanyagokat a megfelelő mennyiségben. A paleóval meg lehet tenni, persze nem bolondbiztos, nyilván lehet paleo alapanyagokat rossz arányban enni.

2013. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
második kommentelö... igenis kiba szottul fontos számolni a kalóriákat egy diétában... Ne irj baromságokat
2013. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Én speciel semmit se fogytam paleoval. Az a baj, hogy behülyít, hogy mehet a disznóhús meg a kolbász, de ezzel baromira nem fogsz lefogyni. Súlyt tartani még mondjuk, de azt se igazán, ha hízékony tipus vagy. MOndjuk ha nem eszel zsíros cuccokat, csak sovány húst, meg zöldség, gyümölcs, akkor teljesen jó.
2013. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Már bocsi az offért, de :

3-az válaszoló, amit leírtál, pontosan az a kalóriaszámlálás, hogy úgy válogatod össze az x kalóriát, hogy jól is lakj, és bele is férj a keretbe! Épeszű ember ezt teszi, nem kakaóscsigát meg sütit eszik a keret erejéig, és akkor megáll, ha elérte, hanem egészséges, diétás összetevőkre vált, így könnyű keretben maradni éhezés nélkül, tehát deficit keletkezik! :)

2013. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

#6: Voltaképpen igazad van, nem is szoktam leszólni a kalóriaszámlálókat általánosan, mivel azt is lehet jól és rosszul csinálni, akárcsak a paleót vagy bármi mást. De én a magam részéről akkor is kihagyom a számolást, csak stresszelne és nem érne semmit :) Ha eleve megfelelő dolgokat eszik az ember jóllakásig, minek számolni? (Továbbá nem tudnám úgy összeválogatni, hogy beleférjek a keretbe, s mindig jóllakjak, a testemnek hol több kell, hol kevesebb s ez így rendben is van.)

A sütit, csokit, fagyit pedig nem hagyom ki, néha belekerül. A fogyást nem állítja le, ha alkalomszerű és a többi étel rendben van. Alapból azért kerülöm és nem is igénylem őket. Az egyetlen nem diétásnak tekintett étel, amit eszembe sincs korlátozni, a sör :) Kicsit sem paleo, de ez nem tud érdekelni.

2013. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen az egyik kommentben irtatok h paleonal nem tul ajanlott azert a diszno,meg kolbasz,hiaba hus. Nem eszek olyanokat. Most egyik nap kiszamoltam h kb 500-600 kaloriat birok csak megenni ezekbol a paleos cuccokbol. Meg ugyis h kiegeszitem mandulaval. Ez igy ok?
2013. aug. 14. 13:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló írta, hogy a kalóriaszámlálást lehet jól és rosszul csinálni.

Na kérdező te baromi rosszul csinálod.

Szerinted ha eszel egy csomó olajos magvat annak milyen vége lesz?

Csirkemellet kell enni rizzsel és izomtömeget növelni és utána érdemes fogyókúrázni.

Minél nagyobb izomtömeg van rajtad annál többet, ehetsz vagyis inkább kell enned, hogy megmaradjon.

Rubint Réka sem a salátát csipegeti elhiheted...

2013. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
En paleo dietatol kerdeztem, a rizs nem tartozik bele
2013. aug. 14. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!