Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi EGYETLEN MONDATBAN a paleo...

Mi EGYETLEN MONDATBAN a paleo életmód?

Figyelt kérdés
Hogyan fogalmaznátok meg? Kíváncsi vagyok az interpretációitokra. Lehet körmondat a definíció :-)

2014. aug. 28. 01:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Feldolgozott élelmiszerektől mentes, szénhidrát minimalizált életmód.


Gasztronómiai túlélősdi.


Vissza az őskorba!


Ez is összefoglalja, bár laikusként nem biztos, hogy pontosan lehet értelmezni:

[link]

2014. aug. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Egyetlen szóban is be tudom neked mutatni: átverés.


Ilyen hülyeségek helyett inkább menj el egy valódi, egyetemen tanult dietetikushoz, ha étkezési tanácsot szeretnél kapni. Mármint olyat, ami valóban egészséges, és nem átverésen alapuló divat-baromság.

2014. aug. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Julie S ***** válasza:
46%
A paleo eletmod az, ami visszaadja a kezedbe a tested feletti iranyitast.
2014. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Julie, olvastam, hogy te 4.5 eve csinalod es sikerult 20 kilotol megszabadulni. Gondolom, az egeszseged is jobb, igaz? Az, hogy szenhidrat minimalizalt, az mit takar? Pl a rizs, bab lencse is tabuk? Vegakent erdemes foglalkozni ezzel?
2014. aug. 28. 04:05
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
A paleós az, aki győzködi magát, hogy az ősember is evett Nutellát!
2014. aug. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Ősember szintjén lévő emberek a XXI. században
2014. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Senkinek nem kötelező! Vegyél a kezedbe egy könyvet, Szenditől, lapozz hátra, milyen irodalmakat használt a könyvéhez..Nem ő találta ki.

Ha, akkora átverés, miért van az étlapon??

Könyvtárból is kiveheted! Vagy Mezei Elmira szakácskönyvét..Vegák, miért vegák?? pl??

2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Julie S ***** válasza:
88%

Igen, helyrejott a legtobb egeszsegugyi problemam. Eleve ezek miatt vagtam bele, nem a fogyasert. Az allergiam az iden a legenyhebb, bar nem tudom, hogy ez kulso tenyezo miatt van-e, vagy kezd tenylegesen rendbejonni. Majd jovo ilyenkor ujra meglatom, hogy merrefele valtozik. Es sok ev tavlatabol latom csak, hogy a gabonamentesseg mentalisan is pozitiv iranyba befolyasolt. Egyszeruen nincsenek ok nelkuli furcsa gondolataim, elmult az esz nelkuli pokfobiam (jo, tovabbra sem szeretem oket, de tobbe nem panikolok es nem menekulok toluk), meg ugy alapbol erzelmileg kiegyensulyozottabb vagyok. Regen pszichologushoz is jartam, de csak azutan ivelt meredeken felfele az erzelmi hogyletem, miutan attertem a paleora. Am folyamataban nehez ezeket a dolgokat meglatni, mindig csak utolag tisztul ki a kep. Persze, mondhatjuk ra, hogy placebohatas, meg hit, meg miegymas, de nalam ezek sosem mukodtek jol, pedig szerettem volna, ha mukodnek.


A vegasag viszont nem az en vilagom. Nem ertek egyet semmilyen szempontbol sem a teljes husmentesseggel, szoval en ebbol a temabol inkabb kimaradok, mivel tapasztalatom sincs benne.

2014. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A vega tema szamomra azert erdekes, mert hha vegakent a paleo azt jelenti majd nekem h tojast, zoldseget, gyumit, kemeny sajtot ehetek csak, az lehet, hogy keves lenne :-(

Oh, nalam amugy kevesen imadhatjak szerintem jobban a hus izet :-) nagyon husos voltam. Azert lettem vega, mert nem tudtam feldolgozni mar a szomorusagot, amelyet az allatok lemeszarlasanak gondolata idezett elo bennem. Ebbe a gondolatba sirogorcsig bele tudom lovalni magam, es egy probalkozonak sem sikerult lebeszelni meg. Legjobb bnom egy ideig belefoglalta az esti imajaba, h ne legyek tobbe vega (o persze tisztaban van azzal, mit jelentett nekem egy tal jo kis serrano sonka :-D ), a ferences templom( ahova regebben budan jartam) Atyaja pedig kozolte velem, az allatoknak nincs lelke, es maga az elhondolas, miszerint Istennek tetszobb az eletem, azaltal, h nem eszem hust, BŰN. (Nah persze nem ezert nem jarok mar oda, par orszaggal arrebb koltoztem kozben.)

2014. aug. 28. 13:51
 10/20 Julie S ***** válasza:
79%

[link]

Ajanlom ezt, meg Daniel Quinn Izmael trilogiajat. Hatha kicsit helyreall tole a lelki beked. :) Vegasag szempontjabol, vagy epp mas szempontokbol meg pont nem. :)

2014. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!