Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miert hizok a paleo dieta...

Miert hizok a paleo dieta mellett?

Figyelt kérdés
Sokaig kaloriakat szamlaltam, fogytam is jo sokat, de meguntam, meg mar egyebkent sem kell sokat leadnom, igy inkabb attertem olyan etkezesre, ahol nem kell a kaloriakat megszallottan szamlalni. Eszrevettem, hogy nem fogytam tovabb, de ma reggel 2 honap utan raalltam a merlegre es 3 kiloval tobbet mutatott, mint mikor abbahagytam a kaloriaszamlast. Lehet, hogy a paleon belul is erdemes lenne odafigyelnem, hogy hany kaloriat fogyasztok egy nap? De akkor meg mi ertelme a paleonak?
2014. márc. 3. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy "PALEO" ugyanúgy lehet hízni tőle, ha kilószámra eszed akár a "paleossütiket" is..

Mikor számoltad a kalóriákat, valószínűleg azért betartottad a mennyiséget.

A paleora meg azt hiszed, hogy mivel ez a neve, már önmagában csodákra képes, akármennyit is eszel, fogysz tőle, csak azért mert ez a paleo diéta. :) De nem így van.

2014. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt megis ki mondta, hogy kiloszamra eszem a paleo sutiket?
2014. márc. 3. 09:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak érzékeltetni akartam a dolgot. Mennyit, s hogyan étkezel egy nap?
2014. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Reggeli: gyumolcssalata magokkal keverve, vagy sajat keszitesu gyumolcs smoothie, goji bogyoval es kakaobab darabokkal.

Ebed: jo nagy adag salata zoldsegekbol olivaolajjal, tojassal, zoldseglevessel

Vacsora: csirkehus zoldsegekkel serpenyoben elkeszitve, kokuszzsirral keszitve, altalaban ebbol is jo nagy adagot eszem, hogy jol lakjak.


Inni teat szoktam steviaval edesitve. Sportolok heti 3-szor, sulyzos edzeseket. Hetvegente a parommal megiszunk egy uveg vorosbort.


Nekem nem tunik veszesnek, de megsem fogyok :(

2014. márc. 3. 10:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha paleo mellett nem fogy az ember, akkor igen kell figyelni a kalóriákat, vagy legalábbis arra mit eszel.


A gyümölcs például rengeteg kalóriát tartalmaz. Sokan ebbe a hibába esznek, hogy rengeteget esznek belőle.

Ami nem gond, ha nem hízik az ember tőle...de sokan sajnos híznak tőle...fogyókúra mellett nem ajánlatos sokat enni gyümölcsöt. LEHET enni, de nem sokat.


Ha fogyni szeretnél ne gyümölcssalátával kezd a napot, hanem tojással például...az jóllakat hosszú időre.


A gyümölcs jó dolog, kb 1-2 gyümölcs per nap. Mint desszert.


A másik dolog, ha edzel az is lehet hogy a sport miatt jött fel több súly, az izomnövekedés miatt.


Ne a mérleget nézd feltétlen, hanem a látványt a tükörben...ha továbbra is vékony vagy és izmos és tetszel magadnak :-), akkor nincs gond...hiába a plusz kiló a mérlegen.

2014. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod! Neztem a centiket is am, nem csak a suly, es hat sajnos 1-2 centi feljott derekra es csipore, ugyhogy nem csak izomnovekedes volt, ahogy azt remeltem.


Sajnos tenyleg lehet, hogy a gyumolcs es a magok az oka :( Reggelire viszont keptelen vagyok sosat enni, valami edes kell, de a gyumolcsoknel jobb megoldast erre meg nem talaltam.

2014. márc. 3. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az 5-ös, a tojás tényleg nagyon jó, és tápláló. Sokféleképpen el lehet készíteni, omlettnek is pl. :)

A magokkal vigyázni kell, mert magas a kalóriatartalmuk.


1-1 cm egyébként nemsok, tényleg nem is annyira a kg a lényeges, hanem a formaság. :)

2014. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A gyümölcs az én szemszögemből elég kevés kalóriát tartalmaz (egy átlagos ételemhez képest a méz is kalóriaszegény :D), viszont szénhidrátban elég dús... Ez is számíthat.

Teljesen szolidan eszel a leírásod alapján, de úgy látszik, a tested szerint nem elég keveset.

A paleónak pedig nem az az értelme, hogy fogysz tőle, ha felesleged van, bármit csinálsz...

2014. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy vacsorára telezabálod magad. Este már nem szabad teleenni magad, csak pár falat husi és/vagy zöldség, és annyi. Ha éhes vagy, akkor egyél többször, ne csak háromszor egy nap.


A súlyzós edzéstől meg izmot építesz ami tömeget jelent. A paleo típusú táplálkozásban elég sok a fehérje, ettől erőteljesebb lehet az izomépítés is, ha súlyzózol mellette.


Azt is el tudom képzelni, hogy eddig "koplaltál", (1500 kalóriás érkezés) és most a csökkent anyagcserédre több kalóriát viszel be, mint eddig. Ez természetesen hízást okoz, amíg vissza nem áll az anyagcsere értéke.

2014. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül sok benne a fehérje, aki húsosan eszik vagy rengeteg tojást, annál persze igen. Ahhoz azért elég sokat kell edzeni, hogy mondjuk havi 1 kg izom megjelenjen, de természetesen nem elképzelhetetlen, s persze ahhoz kalória is kell, deficittel csak nagyon kezdőnél lehetséges izomépítés.
2014. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!