Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Két kisgyerek mellett és egy...

Két kisgyerek mellett és egy tészta-húsevő férj mellett hogyan lehet paleo életmódot folytatni egy nőnek?

Figyelt kérdés
4 és fél éves, valamint 14 hónaposak a gyermekeim, itthon vagyok a kicsivel. Hogy tudnék én paleo életmódot folytatni, miközben nekik teljesen mást főzök, és nem szeretném az egész napot a konyhában tölteni?
2013. ápr. 12. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
ha "paleo életmód" akkor hiszel benn, hogy az az egészséges ... ha hiszel benn, akkor a férjed is meg tudod győzni róla, hogy neki is ez a jó ... a gyerekek meg azt eszik amit tőled kapnak, tehát ők is paleot ... vagy úgy gondolod nekik káros? akkor talán nem hiszed valójában, hogy neked is az a jó?
2013. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell teljesen mást főznöd, csak ne edd meg a tésztát. A húst eheted, és mellé ehetsz salátát.
2013. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Lehetőleg olyan írjon, aki hasonló szituációban van.

Nem mondom, hogy hiszek benne, mivel még nem próbáltam. Bízom benne, ez a helyes kifejezés. Viszont a gyerekeimnél óvatosabb vagyok, ezért szeretnék tapasztalatokat.

2013. ápr. 12. 14:09
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
a húsos ételek gondolom adottak (sült csirke, pörkölt, stb), ehhez te simán zöldségköretet készítesz magadnak. ha csak nem panírozottról vagy egyéb liszttel készült ételről van szó, szinte mindenféle húsételt megehetsz te is. csak a köretre kell figyelned. sima, habarás nélküli leveseket is készíthetsz sok hússal, zöldséggel. szép lassan meg lehet próbálni rászoktatni a családot is, hogy ilyet is egyenek, ne csak tésztát :)
2013. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a főzelékek sűrítését hogyan oldjátok meg?
2013. ápr. 12. 14:11
 6/18 A kérdező kommentje:
Én eddig keményítőt használtam, de ugye a paleo ezt kizárja.
2013. ápr. 12. 14:12
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
A Paleo CSAK egy ujabb divat, és nem egészséges.
2013. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#5: Annak idején engem is érdekelt ez, mivel az önmagával sűrítés nem olyan, egyes ételeknél direkt kell a plusz íz és kalória is, hogy táplálóbb legyen a leves vagy főzelék :) Rákerestem, hogy "paleo rántás helyett", s megkaptam, hogy az őrölt szezámmag jó liszt helyett. Kipróbáltuk, bevált.


Ahogy írták, egy csomó ételt ehetsz, amit ők, részben Te más körettel, részben pedig jó a paleós alternatíva, ők is ehetik azt, minden probléma nélkül. Még igen finom, s nem is túl speckó és drága paleós sütik is vannak :D.

A húsokat ne panírozd, ésatöbbi. Ha jól csinálod, nem hiszem, hogy panaszkodnának a családtagjaid :)

2013. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
#7: Igen, ezt már milliószor olvastuk, csak éppen érveket nem szoktatok írni, vagy ha mégis, az nagyon gyönge és könnyűszerrel megcáfolható... A paleo tág, nem marad ki semmilyen fontos tápanyag, persze lehet csinálni rosszul is, jól is, ahogy a normál táplálkozást is...
2013. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 poiu ***** válasza:
100%

Picit hasonló volt nálunk a helyzet. Én kvázi paleóztam, a feleségem rizs-krumpli mániás. Én főzök, ettem a húst zöldséggel, ő meg rizzsel. Pár hónapja magától elhagyta a keményítőt. Akkor se volt bonyolult, most kicsit egyszerűbb.

Abból nem lehet baj, ha mindig van az asztalon saláta, párolt zöldség, ilyesmi... :-)

A kvázi azt jelenti, hogy nem vallásom. Glutént nem eszem, de sűrítéshez szoktam használni burgonya vagy kukorica keményítőt. Nagy dolog! Gyakrabban használok lenmaglisztet, mert szeretem.

2013. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!