Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Két kisgyerek mellett és egy...

Két kisgyerek mellett és egy tészta-húsevő férj mellett hogyan lehet paleo életmódot folytatni egy nőnek?

Figyelt kérdés
4 és fél éves, valamint 14 hónaposak a gyermekeim, itthon vagyok a kicsivel. Hogy tudnék én paleo életmódot folytatni, miközben nekik teljesen mást főzök, és nem szeretném az egész napot a konyhában tölteni?
2013. ápr. 12. 13:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel!!! Nem provokálni akarlak, de ha ez szerinted jó, akkor vedd rá a családot!!! Olvass utána, győzd meg magadat és őket! Szoptatsz még? Akkor nem változtatnék. Fogyni akarsz? Akkor csak szoptass és egyél egészségesen, sok gyümölcs, zöldség, kevés hús, tojás, tej... és egyél inkább gluténmentes gabonát.

Vagy csak divat?

2013. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a divat miatt szeretném, hanem azért mert fogyni szeretnék, és eddig semmi negatív visszajelzést nem hallottam róla.
2013. ápr. 12. 20:31
 13/18 poiu ***** válasza:
66%

Nem ismerem a családod... Pl. sok férfi szerint a zöldség nem elég macsós :-). Talán mert paprikáscsirke + galuskából jobban be lehet zabálni, mint csirke + párolt karfiolból.

Így látatlanban nem javasolnám, hogy győzd meg őket, de legyen ott az alternatíva az asztalon. De ezt már neked kell tudnod.

2013. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindent leírtak szerintem. Én annyival egészíteném ki, hogy sok-sok családban szép lassan rákapnak a férfiak is, egyszer majd megkérdezi mit készítettél olyan finom, megebédel aztán mondod hogy ez 100% paleós volt.. ugyan a paleo nem a nyugati étrend egészséges imitálására épül, de elég jó zöldség alternatívái vannak a burgonyának, rizsnek, tésztának is, így tényleg egészséges és finom ételeket lehet készíteni, amit nincs olyan aki ne szeretne :)

Még a zöldségeket alapvetően nemevők is megkedvelik, mert elég sok új elkészítéssel, ízesítéssel megismerkedhet az ember.

2013. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
67%

Jujj, nehéz ügy!


Szerintem ezt az étrendet a férfiak azért képesek elfogadni valamelyest, mert náluk a lényeg mindig a húson van, az meg jöhet.

De ha mégis tésztát akar enni, akkor főzd meg neki, te meg edd meg ugyanazt a húsételt zöldségekkel. (pl bolognai ragút is salátával szoktam enni)


Most én ilyesmi helyzetben vagyok, nem tudom szigorúan tartani az étrendet, mert együtt lakok az anyósékkal...

Azt tudom tenni, hogy minden húsételt megeszek, de zöldséget és salátát eszem hozzá. Ezt még a barátom is képes követni.

Tudom, hogy sokan úgy érzik, nehéz lemondani a kenyérről, de pár nap nélküle és rájön az ember, hogy nem is hiányzik egyáltalán!



Aki azt mondja, hogy a paleolit étrend nem jó az gondoljon abba bele, hogy ha valaki egész életében soha! nem eszik egy szem búzát, rizst, krumplit sem. Semmit, ami lisztből készül, és soha semmi cukrot; soha semmilyen hiányban nem fog szenvedni, semmi baja nem lesz!


Viszont azok, akik nem esznek húst és állati eredetű táplálékot és nem pótolják a hiányzó vitaminokat és nyomelemeket szintetikus készítményekkel, azok súlyosan megbetegszenek.


Ezen kívül, akik nem esznek zöldségeket és gyümölcsöket, azok is sanszos, hogy betegek lesznek. (gondoljuk csak a skorbutra és hogy azt mivel kerülték el régen).


Érdemes megfontolni ezt a gabonafalóknak!

2013. ápr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15: Nem tudnak belegondolni. Olyan is van, aki meg van róla győződve, hogy tej nlélkül hiányjelenséged van...

A kenyér fontossága emberfüggő.

Egy vegán is tud egészségesen élni akár kiegészítő vitaminok nélkül, ha rendes, nem a mai modern vegyszerrel ki9készített földből származó növényeket eszik, de anélkül is asszem a B12 az egyetlen, ami rendesen odafigyelve hiányozhat (amit viszont egészséges bél termel, úgyhogy talán még az se)... De valóban könnyebb állati termékkel, ha valaki vegán, nagyon rosszul is táplálkozhat (ahogy egy mindenevő is, persze, az ész vagy helyes ösztön semmiképpen nem árt).

Viszont a mindenevők zöme is eszik plusz vitamint és ásványi anyagot, úgy vettem észre.

2013. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Hasonló cipőben:D, annyi különbséggel, hogy csak egy gyerekem van:).

Én sosem ettem kenyeret, gabonát, simán nem szeretem, szóval az évek folyamán "megtanultam" mit tudok készíteni a hús mellé. MIkor férjemmel megismerkedtünk, a pörköltet tészta és nokedli nélkül elképzelni sem tudta(én meg a pacalt is uborkával eszem:DDD). Pár hónap alatt, mivel én főztem, mindig kevesebb ilyen köretet tálaltam neki, és többet abból, amit én is eszem, és szép lassan ő is rájött, hogy a sülthóshoz nem elengedhetetlen a kenyér, vagy hogy a májkrém paprikára kenve is finom:). Aztán azt is megérezte, hogy nem puffad, ha jól is lakik, nem nehezül el a gyomra. Már 3 éve ő is alig eszik tésztát, kenyeret, csak néha pizzázik, vagy ha anyukájánál eszünk, akkor eszik krumplit a pörkölthöz:). Én nem erőltettem, csak "példát mutattam", és az ő étkezési szokásai idomultak az enyémhez. Mondom, én nem tudatos paleos vagyok, gyerekkorom óta így táplálkozom, csak 2 évvel ezelőttig nem tudtam, hogy neve is van:D.

Jah, a kislány ugye azt eszi, amit mi, persze ő a bölcsiben kap kenyeret, ilyesmit, de 2 éves koráig itthon volt, gyönyörű, egészséges, nem válogatós gyerek:).

Jaj, még annyit, hogy nálunk tejtermékek vannak, sajtok, joghurt, kefír, szóval nem ortodox a paleo.

2013. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Persze az ideális az lenne, ha a család is azt enné, de szerintem menj lépésről lépésre.

Úgy főzz, hogy a hús ugyanaz, viszont 2 féle a köret...egy nekik egy neked...ezt szerintem simán meg lehet oldani.

Sőt néha úgy is tudsz eléjük rakni paleos ételet, hogy ők nem is tudnak róla...először csak te magad próbálgasd...aztán csak megtetszik a családnak is vagy sem...nem érdemes erőltetni.

Nagyon sok sikert kívánok!!!

Jó lesz nagyon :-)!!!

2013. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!