Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit csináltam rosszul? Vagy...

Mit csináltam rosszul? Vagy nem mindenkinek válik be ez a diéta?

Figyelt kérdés
November végén kezdtem a Paleot. Nem akartam fogyni, 171 cm és 53 kg vagyok. Csak érdekel az egészséges életmód, így hát belevágtam. Bár utólag azt mondom: bár ne tettem volna. Az első, amit észrevettem, hogy eltűnt az energiám. Egyéb sportok mellett hetente kétszer járok kettlebell-re. Már december végén észrevettem, hogy nem bírom végigcsinálni az edzést. ( Azt amit korábban simán megcsináltam.) Enervált, aluszékony lettem. Mivel korábban kevés húst ettem, a megnövelt mennyiségnek iszonyatos mellékhatásai lettek. Baromi nagy gennyes csomók nőttek az arcomon, a hátamon és a mellkasomon. És amire még soha nem volt példa: eperohamaim lettek. Aki nem próbálta, adjon hálát. Én már sajnos tudom, milyen az, ha epét hánysz. Az orvosom ma azt mondta, hogy felejtsem el ezt a "marhaságot". Most már hajlok a szavára. De nem tudom, mit csináltam rosszul? Sok zöldséget és húst ettem. Semmi cukor, semmi liszt, rizs, krumpli stb. De korábban nem voltak ilyen betegségeim.

2013. febr. 19. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon hamar összejött néhány ember és szubjektív rossz élményeket rögtön a táplálkozásra vetítetek ki.


Ha hús és zöldségfogyasztás mellett energiahiány, fáradtság érzés alakul ki, az az inzulinrezisztencia tünete lehet. Amit el lehet nyomi liszt, cukorevéssel - de idővel mint cukorbetegség jelenik meg. Ezért kell kezelni inkább, és ez időbe kerül.


Az egyéb tünetekre bármilyen allergia, érzékenység magyarázattal szolgálhat. Ha ma húst vagy zöldséget eszik valaki, az sajnos nagyon távol áll egy vegyszermentes, ideális tápláléktól.


Gondoljátok át honnan szerzitek be az élelmiszereket, megfelelő forrásból származnak-e, és hús néven nem valami csoda húsipari mocsok kerül az asztalra.


Mindenképpen javasolt sok zöldséget fogyasztani (ahogyan utolsó válaszoló teszi), de az emberi szervezet a leírt problémák nélkül képes húson és zsíron élni. A zsírfogyasztáshoz hozzá kell szokni, de ez rövid időn belül megtörténik, nem szokott gondot okozni. DE mivel hosszú éveken keresztül zsír helyett inkább keményítőt eszünk, elképzelhető hogy gondok alakulnak ki a zsíranyagcserében.


Szakértővel mikor konzultáltatok a témában?

A jelenlegi tünetek, panaszok okát kell kivizsgálni, nem rögtön a számtalan ember egészségét adó táplálkozásban hibát találni begyepesedett orvosok tanácsai miatt.


Tehát nem állítom, hogy a kérdés nem köthető ehhez a táplálkozáshoz, szimplán csak ki kell vizsgálni az okát: miért okoz 1-2 embernél a zsír problémát, addig is ajánlott több zöldség fogyasztása (zöldségből bármennyit lehet enni, a szénhidrátjuk a bizonyos lassan felszívódó rostok), és mindenképpen utána kell járni az állapotnak, mert nem normális reakció egy egyébként normális táplálkozási módra.


Nyugodtan fel lehet venni a kapcsolatot Szendi Gáborral és/vagy dr.Tótha Csabával, eddig mindig igen segítőkésznek bizonyultak.

2013. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Teljesen kivizsgáltak, több orvossal is konzultáltam. Szinte mind azt mondta, hogy a megnövekedett a korábbinál több zsírfogyasztás okozta a gondot. Még egyszer leírom: nem ettem sokat, csak a korábbiakhoz képest. A húst mindig egy jó ismerős hentesnél vettem, veszem. Aki azt is elmondja honnan származik. A zöldség szintén kistermelői. De nem kísérletezem tovább ezzel a módszerrel. Nőként nagyon zavaróak a nagy, ocsmány kiütések. Korábban pattanásaim sem voltak. Eperohamot meg nem szeretnék többet. Aki próbált már epehányás után legyengülve, négykézláb kimászni a mosdóból az tudja miről beszélek. Szóval én inkább visszatérek a régi életmódomra, ami nem okozott egészségügyi problémákat. Arra a kérdésemre ugyanis nem kaptam választ, hogy mit csináltam a paleonál rosszul. Szóval egyre inkább azt érzem, hogy ez nem egy jó dolog számomra.
2013. febr. 20. 10:07
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Mert az a valóság egy könnyed leegyszerűsítése lenne, hogy kitaláljuk mit csinálsz rosszul. Ilyet az orvosok csinálnak, mindig a páciens a hibás. Csakis.


Fogyassz sok zöldséget, és kevesebb zsírt, húst. Ezzel elvileg el fogod kerülni az eperohamokat, pattanásokat.

DE az az állapot, ami mellett a húsfogyasztás ilyet okoz, mindenképpen mielőbbi kezelést igényel, ez gondolom nyilvánvaló.


Hogy mi lehet ez, azt nem tudom. A szakirodalomban ilyennel én nem találkoztam, az emberek tapasztalata pedig a bőr tisztulása, nem a gyulladása.

2013. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves Harműves! Én is sokat olvastam a paleoról, ezért is vágtam bele. De a tények makacs dolgok. Ez azt bizonyítja, hogy nekem nem jött be. Nem vagyunk egyformák, minden szervezet máshogy reagál a dolgokra. Ezért írtam, hogy inkább hanyagolom a paleot, visszatérek a régi étrendemre. ha megszűnnek a problémák, ok, ha nem tovább keresem az okát. Igazából csak az zavar, hogy soha korábban hasonló gondjaim nem voltak. Csak 3-4 héttel a paleo megkezdése után jelentkeztek. Így gondolom számodra is egyértelmű, hogy a két dolog között összefüggés van.
2013. febr. 20. 10:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem tisztább/simább lett tőle a bőröm, az arcomon és a többi testrészemen is. Energikusabb is vagyok, mint annak előtte (én vegetáriánus életmódról váltottam, nem gyenge... de nem zavart meg különösebben). Ezeket csak azért írtam le, hogy kompenzáljam az első oldal válaszadóinak negatív élményeit.

Bár én még csak kerek 1 hónapja élek így.

2013. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon különös. Azért érthető, hogy a zöldségek nem okoznak ilyen gondokat. Az állati táplálékok sem.


Pont a gabonafogyasztók szoktak ilyenekre panaszkodni.. Jobbulást kívánok, és sikeres kivizsgálást, utánajárást hogy mi okozza ezt. El lehet menni allergiákat is nézni, hiszen előfordulhatnak egyéni érzékenységek a legkülönfélébb táplálékokra sajnos.

2013. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Julie S ***** válasza:
32%

Kedves kérdező, valószínűleg a "normál" táplálkozás elfed nálad valami betegséget, vagy allergiát. Ami persze nem jelenti azt, hogy neked az úgy jó, csupán nem tudsz róla. Elképzelhető az is, hogy az epéd már megsínylette az eddigi táplálkozásodat és többé már nem is lesz képes a normális működésre. Akkor valóban oda kell figyelned a zsír/olaj bevitelre, amire amúgy különösebben nem kéne.

Mi itt nem vagyunk orvosok és nem fogjuk tudni a monitor előtt megoldani a problémád. A te dolgod, hogy keress egy széles körűen tájékozott és jó orvost, aki kideríti, miért árt neked az, aminek normális esetben nem szabadna ilyen gondokat okozzon.

2013. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Különböző terápiás módszerekkel, akupunktúrával lehet kisebb csodákat elérni, csak ki kell vizsgálni mi az alap gond.
2013. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!