Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Elmondaná valaki, mi a lényege...

Elmondaná valaki, mi a lényege a Paleo diétának?

Figyelt kérdés

7kg-t fogytam, de szeretnék egy kis újítást ezért ki akarom próbálni ezt is. Leírnátok, hogy mit, mennyit, mikor és hogyan kell enni? Nagyon hálás lennék :)

ja és aki nem a kérdésre válaszol az a véleményét tartsa meg magának :))))



2013. jan. 29. 11:19
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jó, én sokat fogytam tőle és még mindig csinálom. Lényeg: hús, zöldség, gyümölcs, tojás, hal. Lehetőleg ne egyél készételeket, agyonra feldolgozott kajákat. Tejtermékeket ne nagyon, gabonaféléket meg kicsit sem. :) A miből mennyit szerintem irreleváns, pláne, hogy egy idő után, ha ráállsz erre, akkor nem lesznek falási rohamaid és nem is fogsz sokat enni. A mikor is mindegy, de a gyümiket inkább délelőtt ajánlott fogyasztani, délután meg a zöldségeket és a fehérjéket. :)
2013. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így-így :) Zöldség ,hús,gyümölcs :)
2013. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy paleos mondta: aminek a címkéje 3-nál több hozzávalót tartalmaz azt ne vedd meg, ne edd meg.

De nagyon jó kis "diéta", minden tápanyagot megad, minőségi ételeket kell fogyasztanod, úgymond a legjobb üzemanyagot adja a testednek.

Én is újra visszatértem rá, első próbálkozásom kudarcba fulladt, az a gondom, hogy túlságosan is szeretem a gabonát. De most több lesz a kitartásom.

Se gabona, se tej. CSAK hús, zöldség, tojás és gyümölcs. Ilyen sorrendben.

2013. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

"Se gabona, se tej. CSAK hús, zöldség, tojás és gyümölcs. Ilyen sorrendben."


Utána meg pár év múlva köszvény, vesebaj, érelmeszesedés, mészhiány - és ezek többé nem visszaforditható elváltozások.

Tapasztalatok olyan otszágokból/területekröl, ahol már "kiment a divatból", miután rengetegen komoly betegségeket szereztek be emiatt.

2013. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én felszólalnék:

Tudom mi a köszvény, édesapám köszvényes, tudom mi a vese baj, én vese beteg vagyok. Egyik sem vezethető vissza hasonló életmódra.

Világ életemben gabonán éltem. Miért? Mert az olcsó. Köszönöm szépen olyan vérszegény lettem, hogy az orvosok a mai napig nem tudják szintre hozni a vérem. Pedig már 5 éve folyamatosan kezelnek. Nerofero folgammával is alatt vagyok a normálnak.

2013. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

NEM arról volt szó, hogy kizárólag ez a diéta okozhatja ezeket a betegségeket, hanem hoyg ez igencsak elösegiti öket.


A másik meg, hogy éppen annyira káros, ha valaki CSAK szénhidrátokat fogyaszt (és az emiatt kialakult hiánybetegségeket NEM tablettákkal, hanem normális étrenddel lehet csak rendbehozni), semmi olyan étrend nem lehet jó, ami bizonyos élelmiszercsoportokat teljesen kizár.

2013. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
A paleo életmód lényege, hogy úgy táplálkozol, mint az ősember - akiknél egy 30 éves már aggastyánnak számított. Annyira elképesztő, hogy ilyen agyatlan emberek vannak, akik minden lófaszt bekajálnak! Hamarosan kitalálok valami hasonló egetverő kamut, és belőletek fogok meggazdagodni.
2013. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Julie S ***** válasza:
78%
#7: Te aztán tudod, mi a paleo lényege! Örülök, hogy ide böffentesz hülyeségeket. Legalább van min szórakoznunk...
2013. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fogyasztatok tejterméket, honnan veszitek fel a kalciumot? Nem kukacoskodni akarok, csak érdekel ez az életmód. (És én imádom a tejtermékeket, de ki szeretném próbálni.)
2013. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szidni a paleót, de attól még sorban múlnak el a betegségeim. :) Miért is, miért is, miért is....? Húst annyit eszek, mint eddig, szóval ha az is okozná a köszvényt, hát nem lesz sok bajom. ;)

Szénhidrát meg bőven van benne, ott a zöldség, a gyümölcsök, a magvak...

2013. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!