Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a lényege a GI diétának?

Mi a lényege a GI diétának?

Figyelt kérdés

Érdemes-e megvenni:

Az alacsony GI diétás program 5.900 Ft.

Ha valaki ismeri, meséljen róla! Két hét utáni jelentős változást ígér. A mozgás is benne van?



#GI-diéta
2013. jan. 12. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A mozgás is benne van?"


Hogy érted?

Arra vagy kíváncsi, hogy ennyi pénzért helyetted mozognak is? :)


Mit tartalmaz ez a csodacsomag?

Diétás ennivalót?

Vagy csak recepteket?


A GI glikémiás indexet jelent. Minden információt megtalálsz róla a neten.

De akár nekem is utlhatsz 5900-at, összeszedem neked! ;)

2013. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ugyan az a lényege, mint a norbiápdétnak.


Az alacsony glikémiás index azt jelenti, hogy egy étel nem okoz nagy vércukorszint emelkedést. Ugye a vércukorszint ingadozása szoros összefüggésben van az elhízásért, cukorbetegségért felelős hormonális problémákkal. Alapvetően az alacsony GI ételek a normális ételeink, manapság ettől rendesen eltértünk.

Egy kakukktojás van, a tejtermékek. Azok alacsony GI mellett zsírosítanak, nem bonyolult hogy miért.


De a pénzt ne programokra költsd, az egészséges táplálkozásról, fogyásról gyakorlatilag minden információ ingyen megkapható.

5900 forintból már vehetnél egészséges lisztet, vagy édességet ami belefér fogyás mellett is (ezek drágábbak, például egy jó liszt mondjuk mandulából készül, érthető az árkülönbözet).


Ha húsokat, zöldségeket eszel, akkor mindenképpen alacsony GI ételeket eszel. A gyümölcsök is megfelelők általában. Nem programokra kell költeni, hanem elhagyi a sima cukrozott édességeket, hagyományos fehér, teljes őrlésű kenyereket, krumplit stb. Ezek a kaják, gabonák a legolcsóbb kényszer élelmiszerek, nem kellett volna úgy rájuk kapni.. az ember normális esetben zöldségeket, húsokat, gyümölcsöket eszik. Éppen véletlenül ezeknek van alacsony GI-ük. Milyen véletlen..

2013. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó.


Akkor ezek szerint,te nem szoktál a haverokkal soha leülni sörözni,felesezni stb. Nem szoktál a haverokkal bográcsozni stb. Eléggé unalmas életed lehet már bocs. Adod itt ezt a sok hülyeséget ,de akkor mondd már el nekem,hogy ha én napi 550g CH-t megszem akkor hogy vagyok átlagos testalkatú? Amit te írsz,az csak néhány emberre igaz. Azért mert te ettől hízol, nem mindenki.

2013. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A világ nagy ívben tesz arra, hogy te mit vedelsz a haverokkal. De tényleg..


Nem minden ember egyforma, az anyagcserének le kell lassulnia az elhízáshoz, nem mindenki lesz 10 év alatt cukorbeteg. Sokan már gyerekkorban, vannak akik hosszú idő alatt.. mindenkinek más a szervezete. De megint azt kérdezem, felnőtt ember az egészségével rulettezik? A társadalmunk egyre nagyobb része elhízott, cukorbeteg, ízületi gyulladásoktól szenved, szív-érrendszeri betegségek, rák miatt pusztul, és az a válasz hogy beteges táplálkozástól nem mindenki lesz beteg?


Rossz válasz, mert mindenki beteg lesz csak valakinél hosszú idő után sem látszik, nem okoz problémát. Nem okoz komoly elhízást, kordában van tartva, de a legtöbb ember szenved.. akkor miért engem vonunk kérdőre?

2013. jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Doctor58 ***** válasza:
A 2/4 hozzászóláshoz: Egy jó liszt nem mandulából, hanem tönkölybúzából készül! Érdekes módon alacsony a glikémiás indexe, őseink már 8000 éve fogyasztották és nem hogy nem okozott rákot és további betegségeket, hanem éppen ellenkezőleg számtalan jótékony hatása van. Ajánlanám, nézz utána a neten, úgy érzem, ezen a téren kicsit hiányosak az ismereteid. A gyümölcs és zöldség mellett éppen a tönkölylisztből készült kenyér az, ami egy egészséges táplálkozásnál nélkülözhetetlen. nélkülözhetetlen
2013. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nélkülözhetetlen? Tehát akik nem esznek tönkölybúzát, azok nem lehetnek egészségesek? Most egy 5 évessel tárgyalok, komolyan? Eddig (ellenkező nézeteket valló, de) tanult embernek véltem, egy ilyen ember hogy írhatja le hogy a tönkölyliszt nélkülözhetetlen? Egy gabona sohasem nélkülözhetetlen, nem csodaszer, az emberi történelem meghatározó részében ismeretlen táplálék volt, ami NÉLKÜL megfelelően élhettünk, és aminek a magas szénhidrát tartalmát, a lektin tartalmát nem vagyunk képesek tolerálni, megfelelően kezelni.


50 körüli glikémiás index-szel egyrészt nem alacsony ez az érték, másrészt a GI semmitmondó, ha az 50 'relative' alacsonynak is tűnik mondjuk a cukor, vagy fehér kenyér 100-as értékéhez képest, a kiváltott inzulin reakció ugyan úgy megterheli a hasnyálmirigyünket, ugyan úgy inzulin rezisztenciához, hasnyálmirigy károsodáshoz vezet.


De ez egy dolog, meg kell emészteni azt hogy a keményítő nem nekünk való táplálék, és a lektinek káros hatásait vizsgálni kell, nehéz ebben naprakésznek lenni.. Amin nem tettem túl magam, hogy egy ilyen semmi kis növény, amit 8000 éve fogyasztanak, előtte nem is ismerték, millió éveken át nem ette senki emberfia, kizárólag keményítő van benne és a testünket károsító fehérjék, az ásványi anyag és vitamin tartalma nem szívódik fel a fitát tartalma miatt, az miért lenne nélkülözhetetlen?


Igen egészséges országokban, Kínában, Japánban gyakorlatilag nem is ismernek ilyen búzaszerű gabonákat, csak a rizst. Sajnáljuk őket? Ez hihetetlen..

2013. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értékes információt. Különösen a szellemeseket, de a harcosakat is sokra értékelem.

Mozgás és sok zöldség, tehát ez a dolog lényege. Kenyeremet magam sütöm régóta, bio tönkölybúzából. Nekem tényleg nélkülözhetetlen - időnként.

Elkezdtem a két hetet - máris jobb a közérzetem. Köszönöm a tanácsokat. Kiutaltam magamnak 5 900 forintot.(kac)

2013. jan. 13. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
:)
2013. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még egyszer segítségeteket kérem.

Mi a helyzet a sajttal? Szívesen vacsorázom almát kevés sajttal. Helyes, vagy helytelen? Köszönettel várom a válaszokat.

2013. jan. 14. 23:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Kulináris, élvezeti szempontból helyes.


Egészségtudatosság szempontjából, nem kell rendszert csinálni belőle.

2013. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!