Melyik hízlal jobban: 1000 kalória étel vagy 1000 kalória ital?
"Ha anapi ajánlott kalóriabevitelt betartod, de annak fele ( vagy több) szénhidrát, akkor nem gyengén meg fogsz hízni. " - miért is?
"a kalóriatartalom pont azt írja le, hogy a megemésztése során mennyi energiát képes kinyerni az emberi szervezet az adott tápanyagból" - ezt biztos nem írja, mert ez egyrészt mérhetetlen (sok nanorobot kéne hozzá), másrészt egyénfüggő.
Sokat kerestem, hogy hogyan is történik egy étel kalóriaértékének meghatározása, de nem lett meg a megoldás. Vannak különféle módszerek, de egyéni sajátosságainkat egyik sem tudja figyelembe venni. Maradjunk abban, hogy a csomagoláson feltüntetett értek egy jobb/rosszabb közelítésű átlag.
100 gramm ch-ért nem úgy kell megdolgozni az emésztőrendszernek, ha rostos káposztával viszed be, mint ha cukorral.
Ilyenformán beszélhetnénk nettó kalóriatartalomról (mondjuk 100
gramm ch az 410 Kcal, de cukorból az csak 400, salátával meg csak 300, de ez sem mérhető, így semmi értelme.
Az alapkérésre adott válasz: ha a napi energiaigényt nem lépjük túl, csak akkor hízhatunk, ha a testünk a hirtelen véráramba került sok cukrot nem tudja az izom és májsejtjeinkbe passzírozni, vagyis számít a felszívódás sebessége és az inzulinérzékenység, és nem mindegy az egyszerre elfogyasztott kaja mennyisége sem.
Sün I.:
"Ideje lenne már elfelejteni ezt az égbekiáltó baromságot. "
Ez nem baromság.
1 év alatt több mint 30 kilót adtam le ezzel az elvvel.
És nem ettem egyszer sem Norbis kaját, tehát ez nem reklám!
Kalóriából nem raktároz a szervezet zsír formájában.
Szintiszoli..:
""Ha anapi ajánlott kalóriabevitelt betartod, de annak fele ( vagy több) szénhidrát, akkor nem gyengén meg fogsz hízni. " - miért is? "
Azért, mert a szervezetnek megvan a "tápanyag-piramisa", és adott típusú tápanyagból csak adott hányadot tud feldolgozni.
Hogyan állapítja meg a tested, hogy az az adott hányad mennyi?
Ha pedig van egy feldolgozási korlát, akkor néhány élsportolónak már illet volna éhenhalnia, hiszen hiába esznek többet, azt a testük úgysem képes már feldolgozni.
ha pedig úgy van, ahogy mondod, akkor maga a napi adott kalóriabevitel fogalma értelmetlen.
Bontonton, amit állítasz, akkor sem igaz. Rengeteg ember fogy s még több súlyt tart szénhidrátra alapozva... Csak mert szénhidrátosan eszünk, mi a csudából lenne zsír, ha nincs kalóriafelesleg?
Ettem már így is, úgy is. Nekem mindig csak a kalória számított fogyásnál, ahogy a párom esetében is ez van (ő könnyen fogy és hízik, én nehezen, de a szénhidrát aránya nem befolyásolja a súlyváltozásunkat). Van, aki érzékenyebb a szénhidrátra s a hormonális különbségek miatt igenis könnyebben hízik s nehezebben fogy szénhidrátos étrend mellett, gondolom, bekavar a kalóriadeficitjébe vagy valami misztikus dolog történik vele, hogy nem a kalóriadeficit az aduász, de a legtöbbünknél a kalóriaegyenleg a meghatározó.
S természetesen kevés szénhidráttal is meg lehet hízni, ahogy sok szénhidráttal is le lehet fogyni. Mindkettőre vannak példák.
"#15: Ezt a hányadot fejtsd már ki, érdekel."
" Az ideális tápanyageloszlás egy napra vetítve: 15-20% fehérje, max. 30% zsír, 50-55% szénhidrát. A napi energiabevitel maximum 10%-a származzon egyszerű szénhidrátokból."
"Hogyan állapítja meg a tested, hogy az az adott hányad mennyi?
Ha pedig van egy feldolgozási korlát, akkor néhány élsportolónak már illet volna éhenhalnia"
Úgy, ahogy minden mást "megállapít".
A feldolgozási korlát pedig értelemszerűen összefüggésben van az életmóddal - egy élsportolónál nem ugyanaz, mint az irodistánál, aki még a szomszédos közértbe is autóval megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!