Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok átlag 1500...

Miért nem fogyok átlag 1500 kalóriával?

Figyelt kérdés

158 cm és 65 kiló vagyok.

Lehet hogy azért mert túl nagy az ingás?

[link]



2015. máj. 2. 07:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kicsit nem vagyok tisztábban ezekkel a kalkulátorokkal.

Ez azt jelenti hogy akkor is elégetem ha csak fekszek vagy ez már a nappali tevékenységgel együtt lenne ennyi?

Ha én takarítok állandó mozgásban vagyok , hajolgatok, talpon vagyok, mozgok, jár az egész felső testem azzal is kalória ég nem , sokkal több mintha csak ülnék nem?

2015. máj. 2. 08:08
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egy probléma van.

Az edzés legyen hosszabb 1 órától.

50 perc után nyúl a szervezet a vésztartalékokhoz a zsírhoz.

Előtte nincs fogyás.

2015. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Takarítás közbeni mozgás nem számít bele a kalória égetésbe?

Hisz csak többet mozgok mintha ülnék vagy feküdnék.

Persze ezt most nem azért írom mert a sportot akarom elhárítani, hanem mivel sokat kell takarítanom, nem tudom elhinni hogy nem ér semmit.

2015. máj. 2. 08:28
 14/22 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy a bundás kenyeret cukorral eszed? (Ki kellene próbálnom..:)
2015. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A takarítást is be lehet írni a mit sportoltam-hoz a kaloriabázison, akkor levonja.
2015. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

dehogy is cukorral eszem a bundás kenyeret.

Csak leírtam hogy mit reggeliztem.

2015. máj. 2. 09:11
 17/22 anonim ***** válasza:

Bundás kenyeret simán lehet lekvárral enni, én nyári táborban tanultam. Mindazonáltal nem ajánlom a cukros-zsíros kenyérevést :)


Kérdező, megnéztem a naplódat. Esélyes, hogy túl sokat eszel. Nem az "500 kalóriával sem fogyok" szépreményű fényevő vagy, a szerényebb kalkulátorok alapján kb. beviszed a szükséges kalóriát, mitől fogyj?

De egyetértek azzal, aki rámutatott, nem tuti, hogy jól számolod a kalóriákat. Használsz kész ételeket az adatbázisból (ne tedd) vagy mindent grammra lemérsz, nyilván a zsírt is, amit beszív a bundáskenyér vagy bármi, zsírral lehet csak nagyot tévedni... Egyszer nekem 30 deka padlizsán beszívott 10 deka zsírt (többet nem voltam hajlandó belerakni), igaz, ez nagyon extrém eset, a padlizsán tud. De a rántott dolgok és a bundáskenyér is tud zsírt felszedni.


A harmadik, hogy nem tudjuk, mennyi kalóriát égetsz, alapjáraton sem. Nem is egyformán mindennap, s egy kalkulátor csak tippel valamit, néha nagyon félre, akkor is, ha nem izmos emberről van szó, mert akkor nyilván nincs értelme...

De hogy mozgással mennyit égetsz, az főleg misztérium. A kalóriabázis és sok más oldal túlbecsüli azt az okosak szerint.

Hogy mi van benne az alapban mozgásilag? Mikor felviszed a célt, megkérdezi, mennyire vagy aktív. Itt meg az emberek szokták túlbecsülni a dolgokat és heti 3 kicsi kocogásra beírnak mérsékelten aktívat meg tudomisén.

Sok takarítás nyilván számít, de én meg nem mondom, mennyit.

De fontos ez? Csupa ismeretlen tényező, annyit kell enned, amennyivel megfelelően fogysz, nem amennyivel a kalkulátor szerint megfelelően fogysz.

Ha én kalkulátor szerint ennék, már rég kikészültem volna, nekem sok étel szokott kelleni.


Ja és még valami. Még alig telt el idő. Ilyen papírforma szerint minimális kalóriadeficittel (amúgy meg nem tudjuk) nem látsz ily kevés hét alatt eredményt. Nem tuti, hogy a takarítás annyira sok kalóriát éget, inkább fárasztó. Az 1600-ban is benne van alapmozgás, nem fekvés az ágyban és más semmi.

2015. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Simán van fogyás 1 órán belül... Mozgás nélkül is, ha már itt tartunk, de mozgással sokkal jobb, nemcsak a fogyás miatt.

Ha mozgunk, több energiát használunk (ha nem sokkal, nem sokkal), tökmindegy, hogy az napi 3x5 perc vagy sem. Hathat az anyagcserére is.

2015. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Akkor mostantól kerülni fogom az olajban zsírban sült dolgokat, pl bundás kenyér, panírozott dolgok, olajos rántásokat a főzelékbe.

Én attól félek hogy a testem nehogy tartalékra kapcsoljon.

Az a baj ha ettől kevesebbet eszem éhes maradok.

Bár volt múltkor 1 hét amikor nagyon kerültem a cukrot és napi szinten ettem 3 tükörtojást sok paradicsommal.

De ott is valószínűleg az olaj miatt nem maradtam éhes ezek szerint.

Baj ha gyümölcsöt egyáltalán nem szoktam enni?

2 havonta talán 1 szer.

2015. máj. 2. 10:00
 20/22 anonim ***** válasza:
Ettől még nem fog a tested tartalékra kapcsolni.. Nem azt mondtuk, hogy koplalj, hanem hogy egyél kevesebbet. Az meg hogy kicsit éhes maradsz, teljesen természetes, ha nem maradnál kicsit sem éhes, akkor az azt jelentenè, hogy nem eszel kevesebbet, mint eddig és emiatt nem fogynál.
2015. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!