Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúra után jojó effektus....

Fogyókúra után jojó effektus. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A történetem: 16 éves lány vagyok 157 cm. 5 hónap alatt leadtam 9 kilót, így 3 hete még 43 kg voltam. (tudom, h kevés, de..nem is látszott olyan kevésnek) A lényeg, hogy 3 hétig ettem..és ettem és ettem. Elméletileg legfeljebb 4 kg-ot kellett volna híznom..ehelyet..a mérleg szerint visszahíztam 8at, vagyis ennek a dupláját. A fogyókúrám abból állt, hogy 600-900 kcalokat ettem(ez volt gyümölcs, sajtok, tojás, műzli, vagyis próbáltam egészséges ételeket enni, és néha szüneteltettem édeséggel és több evéssel)és mellé elégettem kb 600 kcalt naponta.(vmikor többet) vagyis..gondolom befuccsolt a szervezetem és tényleg ott vagyok ahonnét elindultam. Szerintetek a pajzsmirigyemet tönkre csesztem és azért jött vissza több? ha igen..mit csináljak? hogy fogyózzak újra? lehetséges-és ha igen mennyi idő-hogy letudom adni megint azt a 8 kilót? és..hogyan? mihez kezdjek? próbálok nem pánikolni és nem összeomlani.(magában a fogyókúra..ez volt a legfontosabb számomra, tényleg megküzdöttem és mindent feláldoztam érte). segítség!:S
2013. jún. 1. 11:56
 1/6 kelta válasza:
Fontos hogy miből mennyit eszel, milyen napszakban teszed azt és hogy milyen italokat fogyasztasz. Figyelj oda ha fogyni akarsz hogy este 19:00-ig lehet enni és utána már nem. Folyadékokban tudom ajánlani az ásványvizet és a különböző gyümölcs leveket. Az ha hetente megeszel pl 1 csokit az nem bűn és nem is ártasz vele magadnak. Viszont vedd figyelembe hogy 16 évesen még fejlődik a szervezeted tehát ne vidd túlzásba a fogyókúrát de mindenesetre segít ha odafigyelsz rá mit eszel. És sportolj valamit szerintem. Az is segít
2013. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Bebuktál az értelmetlen fogyókúrába.. nem értem mi értelme volt. Mostantól talán egyél rendesen.


Hús, zöldség, zsír, gyümölcs, gomba, halak..


Liszt (glutén) semmi.

Rizs, krumpli, tömény keményítő semmi.


Cukor, tej (müzli, joghurt, túró) semmi.


Csodálkozni fogsz milyen hamar rendbe fog jönni a tested. 16 évesen még óriási erő van az emberi testben, csak sikeresen elnyomjuk koplalással vagy épp ócska kaják evésével. De ha letisztítod az étrendedet.. az nagy hatalom, fellélegzik a tested, rendes szintre áll be a hormonrendszered.. meg fogsz döbbenni.

2013. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szval akkor van remény a számomra..első válaszoló azelőtt is úgy csináltam.sokat sportoltam sok szénsavmentes vizet ittam, 6 óra után meg semmit sem ettem. Második válaszoló..az nehéz lesz, de akkor szerintem tényleg nagyon-nagyon megválogatom, h mit eszek. És..mi van ha a pajzsmirigyemmel tényleg baj van? volt pár tünet. mint például az éjszakai izzadások, nehéz légzés, szívritmuszavar, fáradékonyság, menszesz elmaradása-(értek ahhoz hogyan csináljam ki magam). Vagy ezeket a tüneteket betudhatnám a súlyingadozásnak, a stressznek és a 4 hónapja elmaradó menstruációnak?

(szidni nm kel, anélkül is tudom, h nem vagyok normális. De most azt hiszem bármire képes lennék csak hogy helyrejöjjön a szervezetem és utána tényleg, maradandóan adjam le a 8 kilót)

2013. jún. 1. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A pajzsmirigyed miatt írtam a gluténmentes étkezést.


Ha valóban egészséges akarsz lenni, akkor megfogadod táplálkozással kapcsolatban a paleós elveket (glutén, tejmentesség, meg néhány apróság) illetve elkezdesz olyan gyógytornákat csinálni, amik szintén a tested egészséges működését támogatják.


Ez rengeteg esetben elég a pajzsmirigy betegségeinek leküzdéséhez, meg aztán nem minden bajt lehet gyógyszerekkel kezelni. Főleg a hormonrendszert érintő bajokat.. Viszont egészséges életmóddal (gyulladások, autoimmun folyamatok minimalizálása) általában lehet!

2013. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
talán nem is olyan értelmetlen hogy legalább 1200 kalóriát, de inkább 1300-1400-at kell sport mellett főleg enni. nem igaz?:D
2013. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 petfol válasza:
Ott kovetted el a hibat, hogy nagyon keve kaloriat vittel be, es emiatt tartalekolni kezdett a szervezeted. Amikor jot a boseg, akkor meg esz nelkul pakolt el mindent a rossz idokre, zsir formajaban. Nem szabad 1000-1500 kcal alatti bevitelre atallni, mert azzal kihivod a sorsot magad ellen. Tessek a szenhidratbevitelt csokkenteni es atalni alacsonyabb glikemias indexu szenhidratokra. Akkor lesz siker, es tartos is. Sot, meg zabalasi ingert sem kapsz.
2013. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!