Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Besokallt a szervezetem?...

Besokallt a szervezetem? Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Most akárhogy szépíteném, hiába, meg nincs is miért mert ez egy anonim oldal. Szóval 92 kg-ra híztam. 26 éves nő létemre. Kb. 13 éves korom óta csinálok hosszabb-rövidebb fogyókúrákat. 67 kg voltam, mikor a legkevesebbet nyomtam. De ilyen súlyos még sosem voltam! :(

Ha elkezdtem egy fogyókúrát, akkor általában nagyon szigorú étrendet követtem, tehát 300-400, maximum 500 kalóriát vittem a szervezetembe. Igazán drasztikusan az utóbbi 5 évben fogyóztam. Másfél hónap alatt képes voltam 18 kilót is fogyni. Azóta többször is ingadoztam 10-12 kilókat. Most elkezdtem volna az én kis szigorú fogyókúrámat, de két hét 3-400 kalóriás étrend után nem ment le egy deka sem. :(

Tudom, hogy mozogni is kell. Igen, rengeteget biciklizek, lépcsőző gépen lépegetek. Futni, meg ilyen ugra-bugrákat nem fogok csinálni, mert nagyon érzékeny a derekam, és nem akarom, hogy megint becsípődjön.

Nem vagyok élsportoló, nem vagyok egy hatalmas zabagép. Az életvitelem nem indokolná, hogy ilyen súlyos legyek.


A fogyókúrás fehérjeturmixok tényleg használnak valamit?

Nem leszek pattanásos a fehérje miatt? Ugyanis volt néhány ismerősöm, aki gyúrni kezdett, és a fehérje portól kirügyezett. Nincs olyan fogyókúrás italpor amiben cukor van, édesítőszer helyett? Az édesítőszertől mindig kipattogzok.

Segítsen valaki, kérem!



#jojó-effektus #fehérjeturmix #a sok fogyókúra ártalma
2012. szept. 19. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomat szeretném veled megosztani. Júniusban 90 kiló voltam,azt hittem rosszul eszek mikor a mérleg ennyit mutatott. Abban a pillanatban anyámnak mondtam hogy lefogyok,azt hitte hülyéskedem. Elhagytam az összes cukros hülyeséget. Semmi édesség,még a kávét is cukor nélkül iszom( imádom). Nagyon kevés kenyér,akkor is magvas. A főzelékeket habarom. Kevés hús,de ha csinálok akkor is párolom vagy úgy sütőm hogy szilikonos papír. Ha édességhiányom van akkor gyümölcsöt eszem. Szigorúnak tűnik az étrendem,de nem az=) megeszek mindent,de mértékkel! egyedül a cukrot zártam ki,mivel az nagyon nem tesz jót. Fogytam is,tegnap mértem magam 72 kilót mutatott a mérleg,és jó érzés hogy olyan ruhák jönnek fel rám ami régen nagyon nem akart:D felvettem 2 évvel ezelőtti farmerom,és teljesen lecsúszott rólam. amúgy minden agyban dől el.;)
2012. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hat bizony ott rontottad el h 300-400kaloriakat ettél, ezt a szervezet megbosszulja, eseted rá a példa, triplaja jon vissza...amennyi az alapanyagcseréd, attol maximum 300kaloriaval ehetsz kevesebbet..nem kell feherje porokat hasznalnod ha gondlod, h allergias vagy rá, vegyél husokat, azok a legjob feherje források, mellé zoldségeket, tele vannak rosttal segitik anyagcserét, mellé 3l viz naponta, B6 és magnezium tabletta..és sportolj olyat ami kényelmes, nem kell tulzasba vinni..
2012. szept. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én anno a 10 kg-os fölöslegem miatt fogyókúráztam 8 évig, kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Az eredménye +20 kg volt, vagyis 30 kg-os túlsúly.

Lehet, hogy közhelyes, de csak az életmódváltás segít, nem létezik eredményes és tartós fogyókúra, nekem elhiheted, szinte mindent kipróbáltam.

Életmódváltással félév alatt leadtam a 30 kg-ot, több mint 2 éve tartom.

Én ezt tartottam be olyan 90-95%-osan, súlytartásban jelenleg is betartom kb. 80%-ban:

[link]

2012. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a 300-400kcal egy hülyeség!

Minimunm 1200kcal

ebben legyen reggelire tápláló vagyis többféle alternatívát lehet választani

magvas/rozs/barnakenyér + hozzá sajt/sonka/főtt tojás és zöldség

vagy zabkása kefírrel/natur joghurttal és gyümölcs

tízórai, uzsonnára iktass be gyümölcsöt-nagyon sokan odavannak a gyümölcscukortól, de én is lefogytam és rengetek gyümölcsöt, szőlőt, banánt, dinnyét, körtét, almát stb ettem, most jön a hidegebb és szerintem neked le is van épülve a szervezeted mert össze vissza csinálsz mindent és koplalsz

ebédre normálisan zöldségelvesek, tojásleves, csontleves főtt husokkal, raguleves pulykahúlyból, sovány sertésből, stb stb

másodiknak kevesebb főtt krumpli vagy rizs, párolt húsok-főleg csirke, pulyka, mehet néha főtt marha, roston sovány sertéskaraj, zöldborsó, tojáspörkölt, csirkepörkölt persze nem zsírosan hanem sok zöldségekkel felturbózva, olivaolajjal, különféle halak, darálthúsból-sovány sertés vagy pulyka-töltött zöldségek, rakottas ételek, fasírtok sütőzacskóban kisütve, resztelt máj, májraguk zöldborsóval, hentes, gombás vagy borsos tokány rizzsel, töltött paprika, paradicsomos húsgombóc, főtt tojás spenóttal, sóskafőzelék főtt hússal, krumplival, tojásos lecsó, májgombócleves, májgalauskaleves, húsgombócleves

lényeg hogy egyél ez nem fogyókúra ez a normális étrended lesz amit tudsz követni egész életeden át

vacsora kevsebb szénhidrát de ha nagyon éhes vagy egyél nyugodtan egy szelet kis kenyeret sonkával, sajttal, tojással zöldségekkel egy két főtt krumpli husival, hallal, paradicsomos hal kevéske rizzsel, túró gyümölcsökkel, paprikába töltött körözött, tojáskrém, halkrém, húskrém, főtt husok zöldségkrémlevesekkel, raguleves, ebédmaradék, húsgombóc fokhagymás joghurtos vagy sajtszószos öntettel, stb stb

nem tudom a pénztárcádat megitélni, de ha kerülöd a rengeteg fehér lisztes péksütiket a sok sok üres kcal tartalmazó csokikt, chipset, kekszet-a jó reggelt sem jó! helyette korpovit korpás keksz, abonett, pufirizs de ha megennél ebből egy csomaggal inkább válasz 1-2 sz kis kenyeret, iktasd ki a rántott, bundázott ételkete, helyette roston, sütőben, fóliában, zacskóban, párolva csináld, oljaos halka olcsók ezekről önsd le az olajat majd felhasználod máshoz pl a csirkéhet öntesz egy picit, krumplit főzd vagy zacskóban süsd, lényeg hogy ne bő olajban csináld, majonéz helyett mustár, kefír, joghurt tejföl helyett, lehet kapni lightosabb sajtokat-mozzarella, light, tolle light ezek vannak kördobozban is 8db és kenyérhez, abonethez kitünő, most olcsóbb a káposzta-leves, rakottas, káposztasaláta, céklasaláta, egytálételekhez mehet csalamádé, kovászosuborka, a rizshez mehet borsó, répa minél több zöldségekben

2012. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szervezeted vészbe kapcsolt és mindent elraktároz. Még a beszívott levegőt is! Most komolyan csodálkozol, ha így hízol?


Semmilyen gabonaterméket és cukrot ne egyél.


Ezt edd:


hús, tojás, tejtermék, zöldség, gyümölcs.


ENNYI. Ezekből egyél meg napi 1400 kcal-nyit. Hidd el meglesz az eredeménye.


E mellé plusz naponta 1 óra anaerob edzés.

2012. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Jöhetnek még a tanácsok.
2012. szept. 19. 13:52
 7/9 janicsuhran válasza:
Fordulj orvoshoz, lehet hogy a pajzsmirigyeddel van valami gubanc
2012. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta lement 3 kiló. Nem látszik még meg sajnos, ez nem olyan sok. Remélem idővel. Ha nem megy tovább, akkor megnézetem a pajzsmirigyemet.
2012. okt. 5. 16:56
 9/9 anonim válasza:
Nem értem hogyan voltál képes napi 300-400 kalória mellett létezni, ez nagyon durva...
2012. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!