Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az ételeken a kalóriaadatok...

Az ételeken a kalóriaadatok mennyire pontosak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem ma elvileg 2000 kcal-t kellett volna bevinnem, hogy nullszaldós legyek, ehelyett csak 1200 történt meg és egyáltalán nem érzem magam éhesnek. Tegnap 1400-at ráadásul edzés napon, és alig bírtam megenni a vacsorát.

okt. 9. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

#10

Semmilyen. 3 hónap alacsony tápláltság nem okoz szövődményt.


Ilyen alapon minden naturál testépítő halott lenne 30 éves korára.


A kérdésedre a válasz pedig:

Van egy hibahatár, ami még legális. Nem akarok hülyeséget írni, nem tudom pontosan az értéket, de biztosan nem 600-800 kalóriányi, mint, ami nálad is szerepel.


A kalória nincs összefüggésben a jóllakottsággal. Tudsz enni 3000 kalóriát úgy is, hogy éhes leszel, pl 400-500g mogyoró naponta.


Illetve tudsz enni 1400 kalóriát úgy, hogy nem leszel éhes annyira, mert pl sok rostot viszel be.


Én férfiként 1400 kalórián nem éhezek napi 30e lépéssel és heti 5 súlyzós edzéssel. Jól kell enni, ennyi.

okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

9#

Az édesítőszerrel az ég világon semmi baj nincs, hacsak hosszú hosszú évekig nem iszol meg naponta 15 liter zéró kólát minden egyes nap..

okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Illetve, 80kg vagyok én is, ez még lemaradt.

#11 voltam

okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 menta34 válasza:
0%
#12 A mesterséges édesítőszereket fogyasztók (pl. Aszpartám, Aceszulfám K, szukralóz) bizonyítottan többen lesznek rákosak. Ha ez neked oké, hát edd.
okt. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kevés kalóriát is tudsz úgy enni, hogy ne legyél éhes, meg sokat is úgy, hogy az legyél.
okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14

Rendben.

Tudsz mondani egy PMID-t? Vagy esetleg linkelni a tanulmányt, ami alapján ezt meghatározták?

Vagy mi alapján bizonyított ez?

okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!