Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha belefér a napi kalóriaadagb...

Ha belefér a napi kalóriaadagba akkor lehet enni édességet?

Figyelt kérdés

Pár éve fogytam 15 kilót, akkor egyáltalán nem számoltam kalóriákat, csak figyeltem rá, hogy mit eszem. Most végre felszívtam magam, hogy leadom azt a maradék 4 kilót. Rendesen számolom, ellenőrzöm, hogy mennyit is eszem, de meglepően könnyen be tudom tartani a napi adagot. Yazio alkalmazással számolok. Általában kb 600 kalóriát edzek le egy nap, és úgy 380 körül eddig minden nap maradt, pedig bőven eleget ettem, és minden nap fagyiztam egyet ebéd után. Tudom, hogy egész nap mondjuk nem ehetnék hülyeségeket, mert az nem jó a szervezetemnek, de mondjuk ha így naponta eszem egy fagyit akkor ettől még fogyhatok?

Kicsit hülye kérdés, mert nyilván fogyok, ha a bevitt kalória kevesebb, mint amire szükségem van, de akkor mégis miért tartják ezt ennyire rossznak? Azért, mert sokan nem edzenek és úgy már kevésbé fér bele a napi kalóriaadagba egy édesség?

Kérlek ne nézzetek hülyének, csak annyira nehéz elhinni, hogy fagyizhatok fogyás közben.. :D



2021. júl. 28. 19:28
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen igen!

A kalóriaszámolás éppen arra jó, hogy bármit lehet enni, csak a mennyiségekre kell figyelni.

Meg az a másik előnye, hogy mindent ehetsz, azaz ezt életed végéig tudod tartani, ezért sokkal esélyesebb, hogy nem hízol vissza, ha elérted a célodat.

2021. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és sokat azért tartják rossznak, ha valaki édessséget eszik a fogyókúra alatt, mert kúraszerüen akarnak lefogyni, addig sanyargatják magukat, ha meg elérték azt a súlyt, amit akartak, akkor újra visszaállnak a régi, rossz rendszerre és sürgősen visszahízzák, amit leadtak.
2021. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na igen, én sosem tudnék megválni ezektől. Akkor az egészséges egyensúlyra kell csak törekedni. Ez megnyugtató, köszi a választ!😊
2021. júl. 28. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Több dolog van.


Egyrészt ezek az appok általában túlbecsülik a mozgás által elégetett kalóriát. De majd meglátod, hogy fogysz-e, és az alapján korrigálsz, ha kell.


Másrészt amit az app számol, az csak becslés. Megbecsüli, hogy mennyi az igényed, és számolod, hogy mennyit vittél be. De tényleges igényed sok dologtól függ, például attól is, hogy mit eszel. A gyorsan felszívódó szénhidrátok, amik a legtöbb édességben vannak, előnytelenül befolyásolják az anyagcserédet, ha a fogyás a cél. Lehet, hogy nem is annyi kalóriát fogsz elhasználni, amit az app mond, hanem kevesebbet.


Másrészt viszont a mozgás ezt a hatást ellensúlyozza, így mértékletes édességfogyasztás és alapvetően egészséges anyagcsere mellett nincs mitől tartanod.

2021. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
#4 vagyok. Még annyit kiegészítésül, hogy az emberek többsége nem a fenti, szofisztikált érvek alapján mondja, hogy fogyás alatt tilos az édesség. Hanem az ő gondolkozásukban az édesség egészségtelen, tehát fogyás alatt tilos és kész. Ez így nyilván hülyeség.
2021. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Állítólag igen.

Én ebben annyira nem vagyok biztos. Lehetnek egyéni tényezők amiatt nem feltétlen jó minden nap édességet enni akkor se ha belefér a kreált kalóriakeretbe. Amellett, hogy a cukros édességek az egészségre károsak, mert növeli a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát, van más oka is.

Mondok példát.

Vannak olyan emberek akik részben azért is szedtek magukra plusz súlyt, mert konkrétan bizonyos termékektől ha gyakran fogyasztják, még ha mennyiségre az nem is sok, pl napi 1 szelet csoki, mégis idővel függőség alakul ki, és akkor már a mértéktartás is problémát okozhat.

2021. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ebben is igazatok van, alapvetően maga az édesség nem egészséges. De (sajnos) arra a pontra még nem jutottam el, hogy ezektől teljesen megváljak. Sok mindent lecseréltem, igyekszem egészségesen enni, de valahol mindig úgy vagyok vele, hogy nem akarok magamtól megvonni ilyen dolgokat sem, mert a végén beleőrülök. De meglátjuk, ez hogy fog működni. Szerencsére már a cukorfüggőséget is megismertem egyik karácsony után, úgyhogy abba a hibába sem fogok újra beleesni. Egyébként ezek az appok tényleg borzasztóan rosszul becslik meg a mozgás által elégetett kalóriákat. Én mindig órával mérem, és van, hogy kétszer annyit égetek el egy addot mozgással, mint amit kiír.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2021. júl. 29. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges táplálkozási irányelvek egyébként nem tiltják az édességfogyasztást. A WHO azt ajánlja, hogy a bevitt kalóriák maximum 10%-a származzon szabad cukorból, de még jobb, ha csak 5%. A maximum 10% előnyeire erős bizonyítékok vannak, a maximum 5%-ra már nem annyira erősek. De nem 0% az ajánlás, persze abból se lesz bajod, ha nem eszel ilyesmit, de abból se, ha egy kicsit eszel. Szabad cukor minden hozzáadott cukor, továbbá a gyümölcslevek természetes cukortartalma is (beleértve a házi, frissen préselt stb. variációkat is). A sima gyümölcs, ha te rágod meg, nem számít bele. Hivatalosan a leturmixolt sem, az én tapasztalataim szerint mondjuk az is ugyanúgy hat, mint a gyümölcslé.
2021. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!