Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elkezdtem számlálni a kalóriák...

Elkezdtem számlálni a kalóriákat, viszont ha tartom a határt, rosszul leszek. Min változtassak, hogy jobb legyen a diéta?

Figyelt kérdés

Másfél hete kezdtem el diétázni. Előtte is próbáltam már tudatosan odafigyelni az egészséges étkezésre (másfél éve kezdtem, szép lassan leálltam az édességek, alkoholok, szénsavas üdítők, gyorskaják fogyasztásáról - amiket főleg az egyetemi évek miatt engedtem meg magamnak). Mostanra 99%ban én főzök magamnak, igyekszem sok zöldséget fogyasztani, stb. Egyetem alatt leálltam az edzéssel is, erre is visszatértem mostmár fél éve, mégsem tapasztalok változást az alkatomban. Főként az zavar, hogy híztam 7 kilót, ami miatt a nadrág és a melltartóméretem is megnőtt (23 éves nő vagyok, most 64 kg, 166 cm magas), és kevésbé érzem magam komfortosan az új alakomban. Mivel egy éve heti 2 röplabda edzés mellett 2x tornázni is járok (egyébként home office-ben dolgozom), emellett az ételem minőségére is odafigyelek mostmár, nem láttam más megoldást az alakom szép lassú újraformálására (1 éves célokat tűztem ki magamnak), mint a kalóriaszámlálást. 1600 kalóriát eszek-iszok naponta, viszont mostanra kezdek rosszul lenni, hogyha nem eszek. Szédülés, nem elviselhető kategóriájú gyomorfájdalom, teljes erőtlenséget érzek, pedig igyekszem tápláló (pl fehérjedús, lassan felszívódó pl teljes kiőrlésű termékek) módon étkezni.

(Napi minta kb: reggelire tojás/körözött puffasztott rizzsel, paprika, paradicsom, uborka, 2 dl tej, ebédre leves (e héten pl bableves), kis adag hús salátával, répával, kevés rizzsel vagy krumplival, uzsonnára egy joghurt, vacsorára egy teljes kiőrlésű kifli/zsemle és szalámi, zöldség.) És ezzel a kalóriabázis alapján eppenhogy tartom a limitet.



okt. 6. 14:10
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
20-as sajnos lepontoznak minket ezért. Ha vki látja mögötte a logikát akkor jelezze
okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem normális, én férfiként simán tartom az 1600 kalóriát elég magas aktivitás mellett is.

Rostbevitelre figyelj, 30g legyen meg minimum.


Puffasztott rizs helyett ehetnél teljes kiörlésű kenyeret. Sőt, nem is kell, hogy teljes kiörlésű legyen. Nézz meg minden kenyeret, nézd meg a hátulját és válaszd azt, ahol a rosttartalom a legmagasabb, ennyi.


Rizs helyett bulgur/gersli.

Ezekkel +10g rostot simán betudsz vinni, de nyilván ez mennyiségfüggő. Minél több, annál több + rostot viszel be a szervezetedbe ezekkel az apró változtatásokkal.

okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!