Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elkezdtem számlálni a kalóriák...

Elkezdtem számlálni a kalóriákat, viszont ha tartom a határt, rosszul leszek. Min változtassak, hogy jobb legyen a diéta?

Figyelt kérdés

Másfél hete kezdtem el diétázni. Előtte is próbáltam már tudatosan odafigyelni az egészséges étkezésre (másfél éve kezdtem, szép lassan leálltam az édességek, alkoholok, szénsavas üdítők, gyorskaják fogyasztásáról - amiket főleg az egyetemi évek miatt engedtem meg magamnak). Mostanra 99%ban én főzök magamnak, igyekszem sok zöldséget fogyasztani, stb. Egyetem alatt leálltam az edzéssel is, erre is visszatértem mostmár fél éve, mégsem tapasztalok változást az alkatomban. Főként az zavar, hogy híztam 7 kilót, ami miatt a nadrág és a melltartóméretem is megnőtt (23 éves nő vagyok, most 64 kg, 166 cm magas), és kevésbé érzem magam komfortosan az új alakomban. Mivel egy éve heti 2 röplabda edzés mellett 2x tornázni is járok (egyébként home office-ben dolgozom), emellett az ételem minőségére is odafigyelek mostmár, nem láttam más megoldást az alakom szép lassú újraformálására (1 éves célokat tűztem ki magamnak), mint a kalóriaszámlálást. 1600 kalóriát eszek-iszok naponta, viszont mostanra kezdek rosszul lenni, hogyha nem eszek. Szédülés, nem elviselhető kategóriájú gyomorfájdalom, teljes erőtlenséget érzek, pedig igyekszem tápláló (pl fehérjedús, lassan felszívódó pl teljes kiőrlésű termékek) módon étkezni.

(Napi minta kb: reggelire tojás/körözött puffasztott rizzsel, paprika, paradicsom, uborka, 2 dl tej, ebédre leves (e héten pl bableves), kis adag hús salátával, répával, kevés rizzsel vagy krumplival, uzsonnára egy joghurt, vacsorára egy teljes kiőrlésű kifli/zsemle és szalámi, zöldség.) És ezzel a kalóriabázis alapján eppenhogy tartom a limitet.



okt. 6. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
56%
Mennyi folyadékot viszel be naponta?
okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
A cukrod ellenőrizve volt, mielőtt belevágtál, ugye?
okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Honnan szedted az 1600 kaloriát? A hasadra csaptál, vagy utána is néztél, hogy neked ilyen értékekkel mennyit kellene enned?
okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Napi 2 liter környékén viszek be folyadékot. Cukrom nem volt ellenőrizve, kellett volna? Erről eddig nem hallottam, de szívesen tanulok erről is, ha azt mondjátok, fontos.

Illetve az 1600 kalóriának utánanéztem, meg 4-5 különböző (angol, magyar) kalkulátort is kitöltöttem, azoknak az átlagából raktam össze ezt a számot.

okt. 6. 16:16
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Mivel nem érzed jól magad, a cukor az elsődleges gyanakodnivaló, vizsgáltasd ki az orvosoddal, nehogy nagyobb baj legyen.
okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

A paramétereid alapján az 1600 kcal gyakorlatilag koplalás, legalább 1800-200 kcalra lenne szükséged az egészséges fogyáshoz.

(Az 1600 nálad az az érték, ami ahhoz kell, hogy a szervezeted müködni tudjon, de semmiféle egyébre nem elég - csak az ágyban fekve és semmit nem csinálva lehetne elfogadható érték.

Másrészt ne csak a kalóriákat nézd, hanem a makrótápanyagokat is, könnyen lehet, hoyg a CH-t annyira levitted, hogy problémákat okoz.

okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Cuki manó 2 válasza:
36%
Menj el Inbody mérésre és egy szakorvoshoz vagy dietetikus hoz hogy mennyi az alapanyagcseréd az alatt ne egyél
okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem kéne fogynod.

Ha pedig mindenképp deficitet akarsz, taplálóbb etelek kellenek.

okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
27%

A cukrodat nézesd meg és szerintem menj el egy megbízható táplálkozási szakértőhöz a közeledben vagy online és beszéjétek/konzultáljátok meg, hogy milyen opcióid vannak a jelenlegi életstílusodal, miken kell változtadnod. Ehhez érdemes tudnod a saját és a felmenőidnél előfordult/előforduló betegségek, genetikai elváltozásokat amennyiben megoldható, mert ezek befolyásolhatják a fogyózást.

Az 1600 kalória 1 napra nagyon kevés. Inkább 1800-2000 kalóriát fogyazd és mozogj többet amivel kompenzálod a megnövekedett kalóriabeviteledet, mert ha rosszul vagy akkor az nem jó jel

okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A gyomorfájdalom nem lehet a tul keves kajatol. Nincs rejtett betegseg? Ibs?


A puffasztott rizs ultrafeldolgozott, rosttartalom nélkül. Lehet azt megpróbalhatod kicserelni pl tk vagy purour kenyérre hogy jobban megalapozza az egész napot.

A többiből nehéz bármit mondani mert nincssenek adagok. De lehetne változatosabb a zoldseg is

okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!