Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elkezdtem számlálni a kalóriák...

Elkezdtem számlálni a kalóriákat, viszont ha tartom a határt, rosszul leszek. Min változtassak, hogy jobb legyen a diéta?

Figyelt kérdés

Másfél hete kezdtem el diétázni. Előtte is próbáltam már tudatosan odafigyelni az egészséges étkezésre (másfél éve kezdtem, szép lassan leálltam az édességek, alkoholok, szénsavas üdítők, gyorskaják fogyasztásáról - amiket főleg az egyetemi évek miatt engedtem meg magamnak). Mostanra 99%ban én főzök magamnak, igyekszem sok zöldséget fogyasztani, stb. Egyetem alatt leálltam az edzéssel is, erre is visszatértem mostmár fél éve, mégsem tapasztalok változást az alkatomban. Főként az zavar, hogy híztam 7 kilót, ami miatt a nadrág és a melltartóméretem is megnőtt (23 éves nő vagyok, most 64 kg, 166 cm magas), és kevésbé érzem magam komfortosan az új alakomban. Mivel egy éve heti 2 röplabda edzés mellett 2x tornázni is járok (egyébként home office-ben dolgozom), emellett az ételem minőségére is odafigyelek mostmár, nem láttam más megoldást az alakom szép lassú újraformálására (1 éves célokat tűztem ki magamnak), mint a kalóriaszámlálást. 1600 kalóriát eszek-iszok naponta, viszont mostanra kezdek rosszul lenni, hogyha nem eszek. Szédülés, nem elviselhető kategóriájú gyomorfájdalom, teljes erőtlenséget érzek, pedig igyekszem tápláló (pl fehérjedús, lassan felszívódó pl teljes kiőrlésű termékek) módon étkezni.

(Napi minta kb: reggelire tojás/körözött puffasztott rizzsel, paprika, paradicsom, uborka, 2 dl tej, ebédre leves (e héten pl bableves), kis adag hús salátával, répával, kevés rizzsel vagy krumplival, uzsonnára egy joghurt, vacsorára egy teljes kiőrlésű kifli/zsemle és szalámi, zöldség.) És ezzel a kalóriabázis alapján eppenhogy tartom a limitet.



okt. 6. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Az 1600 kcal szerintem oké. Viszont én kicsit több fehérjét ennék, az nagyon kevés az étrendedben.
okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
A cukor kivizsgálás eredménye miben, hogyan befolyásolhatja majd a kérdező diétáját? Elvileg éhes az 1600-tól. Ha magas a cukra, akkor valószínűleg kevesebb szénhidrátot lehet bevinnie, de pl. több fehérjét? Ettől függetlenül emelheti az adagot, mondjuk 1800-ra, csak ne szénhidrátból?
okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
21%

Azért folyásolja be a cukra az embernek a diétáját, mert ha túl alacsony vagy túl magas a cukra az illetőnek akkor képes össze esni az ember és/vagy gyógyszert kell szedni a problémák elkerülése érdekében. A gyógyszerek és/vagy összeesések okozta mellékhatások, következmények és elkerülése miatt ajánlot ennek megfelelően étkezni, hogy ne károsuljon az emberi szervezet.


Üdv

9-es


U.I.: Több cukros, orvos és eü dolgozó rokonom és ismerősöm van. Emiatt van rálátásom/tapasztalatom ezügyben, hogy miért fontos a megfelelő cukorszint megtartása

okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Igen, én is ezért írtam a cukorvizsgálatot, de meg se lepődtem, hogy nullára pontozzák.

Szerintem alapvető, ha az ember megváltoztatja az életmódját, előtte kiszűreti az esetleges problémákat, nemcsak úgy hűbelebalázs módjára akármit művelhet a testével egyik napról a másikra.

Rendben, hogy kalóriadeficit, sok fehárje meg mozgás, én is így csinálom, DE soha nem merném orvos nélkül csinálni, pláne a kárdező úgy írta ki a kérdést, hogy szarul is van. Mégis hogy ne figyeljen ilyenkor a klinikai dolgokra? Miért bagatellizáljátok el? Folytassa így és nyugodtan essen össze?

okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
bocsánat, van pár félregépelésem, de remélem ettől még érthető.
okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően (főleg ilyen kis túlsúlynál) nem szükséges orvosi kivizsgálás egy fogyókúra megkezdéséhez. Szerintem el sem bírná az egészségügyi rendszerünk ha minden fogyni vágyó orvoshoz rohangálna... Viszont ha ilyen rosszul lesz mint a kérdező, akkor el kell menni, persze.
okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
Én amellett érvelek, hogy kis súlyból fogyással is lehet károkat okozni, ha nem vigyáz az ember. A cukor pedig nem játék se nagy, se kis túlsúllyal. A kérdező ezért is írta ki a kérdést, mert nem érzi jól magát. Az pedig egy jel, hogy meg kellene nézetnie magát.
okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Be fogok jelentkezni a háziorvosomhoz, köszönöm a válaszokat. Egyelőre többet eszek, úgymond nem érdekel a diéta, amíg nem jutok el orvoshoz, úgy döntöttem, hogy számolok, de nem tartom a határokat. Lehet, hogy ezzel lassítom a folyamatot, de egyszerűen nem bírok dolgozni és mozogni így, hogy csak ennyit eszek, tegnap este már az ájulás szélére kerültem. Több fehérjét is megpróbálok bevinni, már úgy tervezem a bevásárló listát, hogy ebből is több legyen. Bár kicsit összezavaróak a válaszok számomra, abban igazatok van, hogy az egészség nem játék.
okt. 7. 11:39
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha nem titok, írd meg kérdező, mi volt az eredményed. Jobbulást kívánok!
okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Bakker nem semmik vagytok :D Írtam, hogy van pár félregépelés és AZT IS lepontozzátok xD

Pontozzátok le EZT IS :DDD

Köszi :D

okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!