Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 3500-3600 kalóriát, 4,...

Napi 3500-3600 kalóriát, 4, vagy 5 étkezéssel célszerűbb bevinni? Vagy mindegy?

Figyelt kérdés
Kondizok, célom az izomépítés. 88 kg vagyok, nagyon lassan megy föl a súlyom, van hogy 2 hónapig semmi. Makrók normálisan elosztva naponta, fehérje: 2 g/ttkg, zsír: 0,5-1 g/ttkg, a többi szénhidrát. Megemeltem 1 hete a napi kcal bevitelem 3500-3600 közé, ez jelenleg 4 db ~900 kalóriás étkezést jelent. Vagy jobb lenne ezt 5 étkezésre elosztani, hogy ne legyen egyszerre sok? Akkor olyan 700 kalóriás étkezésekre jönne ki, vagy kicsit többre. Vagy nincs ennek jelentőssége?

tegnap 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahogy számodra optimálisabb.
tegnap 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fejlődés szempontból nincs jelentősége. A legjobb ha úgy csinálod ahogy az életedbe jobban beilleszthető.

Pl ha refluxod lenne akkor jobb a kisebb étkezés. Vsgy ha alvászavados vagy akkod jobb este koran enni es kocsit stb.de ha nincs ilyen baj akkor full mindegy

tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Könnyebb több "kicsit" enni
tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem koxolsz, akkor sztem ez sok fehérje, amúgy ennyi kalóriánál már nyugodtan lehet 1x körül a zsír, nem muszáj 0.5x legyen.
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Könnyebb több kicsit enni"

Valakinek könnyebb, valakinek nem. Nekem se az időbeosztásommal, se a preferenciáimmal nem volt soha összeegyeztethető a többször kicsit elv. Van lehetőségem reggel enni egyszer, napközben egyszer, meg este egyszer. Három étkezéssel viszem be a kalóriakeretem mind tömegelésnél, mind szálásításnál középiskolás korom óta. Annyira megszoktam a hosszú évek alatt, hogy ha lenne lehetőségem 4-5 (akár 5-6) étkezésre, akkor se ennék többször.

Így tudom megoldani, így szoktam meg, nekem így kényelmes. Nem vagyunk egyformák, nem egyforma az életünk, az időbeosztásunk, a preferenciáink. Próbáltam shopbuilder cikkek alapján erőltetni a többször kicsit, de semmilyen szempontból nem volt kényelmes.

tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

Igen erről már hallottam. De én ha már leülök enni, egyszerre eszek többet, úgy gondolom 4 evés egy nap, nem szélsőségesen sok, még ha ilyenkor többet is eszek. Persze meg tudnám oldani 5 étkezésben, ha az egyértelműen jobb lenne, de ahogy olvasom a válaszokat, nem az.


#4

Nem koxolok, nem is tervezem. Lehet hogy sok a fehérje, de mennyiségre nekem így jött be, hogy ~2 g/ttkg, ezt teljes testtömegre számolom nem csak a zsírmentesre, és beleszámolom a köretek, meg a kenyerek fehérjetartalmát is.

A zsírfogyasztásom inkább az 1 g-hoz közelít, csak támpontként írtam, hogy 0,5-1 g. Zsírt külön nem pótlok, csak ami összejön, pl. a főtt tojásból, meg én nem szeretem a csont száraz húsokat, szóval sokkal előbb fogok sertéscombot enni, mint csirke- vagy pulykamellet.

tegnap 18:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Dehogy sok a 2g fehérje. Tanulmányok ide, vagy oda, 2g kell minimum izomépítésnél is.. Ha már csak 5%-kal jobb a 2g mint az 1.6g, már megérte, nemde? Én is rendszeresen edzek, elég komolyan veszem, bár én pont a másik oldalon vagyok, nekem már 2000 kalória felett is jön a súly férfiként.. :D


A kérdésedre válaszolva:

Van X mennyiségű fehérjéd, ezt oszd el annyi étkezésre, amennyi kényelmes. Lehetőleg 3-nál több legyen és arra figyelj, hogy minimum 4-5 óránként kapjon a szervezeted fehérjét (~0.5g/ttskg legalább), ezzel maximalizálod a fehérjeszintézist.

Az hogy ez 4, vagy 5 étkezés, semmiben nem lesz mérvadó.

tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

ezt a 2g/ kg fehérjét el lehetne már felejteni..

HAcsak nem olimpiára készülsz napi másfél is elég, és nem teszi tönkre a veséd legalább.

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"2g/ kg fehérjét el lehetne már felejteni"

Miért kéne elfelejteni, amikor mind a kutatások, mind a több évtizedes tapasztalatok szerint egy (erő)sportoló ideális fehérjebevitele valahol 1,5-2,5 g/tskg között van?

"napi másfél is elég, és nem teszi tönkre a veséd legalább"

Valóban elég lehet 1,5 g/tskg is, ahogy 2,0 g/tskg is, vagy 2,5 g/tskg is. A korszerű vizsgálatok szerint az emelt fehérjebevitel vesekárosító hatása csak akkor igazolható, ha a dózis TARTÓSAN 3,0 g/tskg fölött van.

tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
egy kezdőnek nincs szüksége 2g/ tskg fehérjére.
tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!