Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 35 éves férfiként a napi 1700...

35 éves férfiként a napi 1700 kalória megoldható, vagy folyton ingerült és fáradt leszek?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam már korábban a kalóriaszámlálással, de abbahagytam, mert egyszerűen folyton ideges voltam és nyűgös.


Ülőmunkát végzek és aktív szellemi munkát, eléggé megerőltető agyilag, koncentrálnom kell, amit ilyenkor nyilván nem tudok.


Akkor ilyen 1500-1600 közötti kalóriákat lőttem be, ami más leírások szerint is kevés.


Most újra nekifognék, de kicsit több időt hagynék magamnak.

Jövő tavaszra szeretnék lefogyni 87 kg-ról 75 kg-ra.

Ez a legtöbb számoló szerint napi 1700-1800 kalória, de nekem még ez is elég kevésnek tűnik ahhoz, hogy bírjam...


tegnapelőtt 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

87 kilósan ez nagyon kevés

Magasságot nem írsz de ha 175tel számolok akkor a legminimálisabb amit meg kell enned hogy mukodjenek a szerveid meg a tested az 1795 kcal.


Ha nem sportolsz semmit akkor 2150 kalóriával tartod a súlyod. Tehát1795 és 2150 kozott fovysz. De ezt nem javaslom. Legalább heti 2x 60 perc mozgást iktass be.


Na akkor 2470re nő a súlytartási kalória és 1800-1900 kozott tudsz fogyni heti fel kilot.



Ha meg kevesnek tunik a kcal, akkor valszeg a kaja minoseg nem megfelelo. Tk cuccok, sok zoldseg erosen ajanlott.

tegnapelőtt 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. 179 cm vagyok.


Így fogok tenni. Megpróbálok heti 2 mozgást beiktatni.


A zöldségekkel viszont hadilábon állok, nem szeretem őket, de legutóbb beiktattam rengeteg zöldséget, és ugyanolyan ingerült voltam, mint nélküle. Ideig-óráig eltelít, de nagyon hamar újra éhes leszek, ráadásul pl. munka közben sem ad egy olyan löketet, mint a hagyományos, szénhidrátdús kajáim. (amit persze most megpróbálok majd okosan szinten tartani, csak még nem tudom hogyan)

tegnapelőtt 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, viszonylag kis súlyból fogytam. Nekem 1200 kcal lett volna a keretem sport és egyéb mozgás nélkül, de hát az nevetségesen kevés.... A napi több órás kutyaséta ezt 1500 körülire növelte, de még az is semmi, és így is csak napi 300 Kcal volt a deficit, ami egy nagyon lassú fogyás. Szóval én azt az utat választottam, hogy nagyon sokat sportoltam, így végül 2000 kalóriával fogytam. 60-ról mentem le 54-re, ennyi volt csak a cél. Soha egy percig nem voltam ingerült miatta, jól éreztem magam a bőrömben. Szóval én tudom javasolni neked hogy kezdj el sportolni, így többet is ehetsz, pszichésen is nagyon jót tesz, növeli az önbizalmat és szebb is lesz a végeredmény.
tegnapelőtt 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak zöldséget kell enni. Hanem simán ehetsz egy bolognai spaghettit. Csak nem 200 gr tesztabol es 150 gr husbol fozd hsnem 100 gr teszta es 100 gr hus es reszelj a szoszba 20 deka repat meg 20 zellert. Maris ott a zoldseg


Ami telit az a sze hudrat, a feherje, a zsir es a rost EGYUTT. Minden etkezest igy allits ossze.


Amugy meg legyel felnott es szeresd meg a zoldsegeket. Rengeteg fele keppen el lehet oket kesziteni es valakinek csak bizonyoa kodon izlik. En pl a kaposztas kajakat utalom de nyersen szeretem. Vagy a ceklat csak rozmaringgal sutoben sutve szeretem. De a fogyas alapja egy egeszseges valtozatos eletmod. Ezt kellene elerni. Ha ez megvan akkor lehet csokkenteni a mennyisegeket es ezaltal fogyni


A szenhidratdus kajak mellett legyen mindig feherjeforras is. Erre is figyelj

tegnapelőtt 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a sütőzacskót (btw. magadra főzöl, valaki főz rád vagy étteremben eszel, esetleg rendelsz? vagy nem is eszel főtt ételt? nem mindegy a tanácsok szempontjából)


A lényeg hogy berakod a húst és a zöldséget együtt, plusz só, fűszerek, összerázod, és ahogy egyben megsül, a zöldségek átvesznek ízt a húsból és a hús a zöldségekből, és jó szaftos lesz az egész. Plusz zsiradék nélkül készíthető.


Az egy jó kiindulás, ha a tányérod fele a zöldség, negyede szénhidrátban gazdag köret (az aduász a bulgur, azt tök könnyű elkészíteni), negyede pedig valamilyen fehérjeforrás, hús, tojás, tofu például, de túróból is lehet sós puffancsot készíteni.


Nem muszáj egy kalóriakeretből kiindulni. Csinálhatod úgy, hogy két hétig csak méred és összeírod, mit eszel, ebből kijön a valódi súlytartó kalóriád, pontosabban, mint amit a kalkulátorok kiadnak. Azért csekkold le, van aki ettől automatikusan kevesebbet eszik, tehát lehet hogy ezen már nem is kell csökkentened. Ha nem fogytál ebben a két hétben, akkor pedig levonsz belőle néhány százat, és az lesz a keret. Nem kell rohanni, ha csak negyed kilót fogysz egy héten, de így lesz fenntartható a dolog, akkor is nyert ügyed van.

tegnapelőtt 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mozgás/sportolás mellett van az étkezésnek egy fontos szempontja, amit el szoktak hanyagolni: telítő, de kis kalóriájú ételeket kell beiktatni és a napi 5-6 étkezést kell betartani, hogy a gyomor ne legyen üres. A káposztafélék nyersen vagy savanyítva, kovászos uborka, főtt cékla és éhségérzetnél 1 bögre tea vagy húsleves.
tegnapelőtt 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mad Max2 válasza:

én 110 kilósan fogyóztam 1700 kalóriával


Semmi kinzás nem volt benne. Naponta kétszer ettem, reggel meg koradélután(kb 1-2 órakor) este max 1-2 gyümölcs.


Éhes nem voltam soha, és heti 0.5 kg le jött rólam.


Tény hogy nem sokáig csínáltam mert mikor 100 kiló alá értem abba hagytam, de aza 10 kiló mínusz is nagyon jól esett!

tegnap 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Napi 1800 kcal-ra remek menüsort lehet összeállítani úgy, hogy nem is éhezel és nem legelni fogsz.

Reggelire ehetsz 120 gr purpur kenyeret, 10 dkg sonkát, paradicsomot-paprikát 100 gr-ot, 1 db főtt tojást, ez kb. 480 kcal., vagy betolsz egy adag zabkását gyümölcsökkel.

Tízóraira egy alma (bármilyen gyümölcs, kb. 150 g) és 20 g dió (mandula, mogyoró, de sótlan), ez kb. 230 kcal.

Ebédre: 200 g főtt basmati rizs, 150 g sült csirkemell, 100 g párolt zöldség, mondjuk 100 g káposzta salátával, ez kb. 540 kcal.

Tízóraira egy Jogobella 0% joghurt + 3 db korpovit keksz, kb. 120 kcal.

Vacsira pl. narancsos csirkesaláta pirított kenyér kockákkal és parmezánnal, 400 g kb. 450 kcal.

Cca. 1800 kcal.

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!