Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1500 kalória jó lehet? Többi lent

1500 kalória jó lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

2 terhesség után vagyok, ez sajnos meglátszik rajtam. 97 kg, napi 1500 kalóriát betartva fogyhatok így szerintetek?

Nem tudom számít-e, de 33 éves vagyok. Mellette elkezdtem tornázni is.

Köszönöm, ha normálisan válaszolsz :)



szept. 2. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Magasságod is kéne. De ekkora súlyhoz akkor is kevés az 1500 ha 150 centi vagy.

Kezdj 1800 kcalon (annyin kezdtem mikor 93 kilorol kezdtem fogyni)

80 kg korul mehet 1650-1700

És 70 korul jo lesz majd az 1500

szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Kb 1650-1700 kcal a BMR-od. Az az aminél sosem szabad kevesebbet enni mert veszélyes az egészségre


[link]

szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
163 centi vagyok. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 🥰
szept. 3. 04:46
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, a legjobb indulattal kötök most beléd :)

A súlyodért te vagy a felelős, és nem a terhességek. A fogyás első szabálya, hogy felelősséget vállalunk azért, hogy oda jutottunk, ahová. Tetemes étkezések, mozgásszegény életmód. Én is anya vagyok, tudom milyen az otthon magányában este a hűtőt nyitogatni, egy percig se a terhességet okoltam. Kalóriakereten felül zabáltam, na.

Egy kalkulátorban ki tudod számolni, mennyivel fogyhatsz, ajánlom a kalóriabázis vagy a yazio appot, jól lehet benne vezetni a dolgokat!

Hajrá :)

szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jaj persze tudom kedves utolsó! Persze, hogy tudom. Terhességek említése azért volt, hogy mivel a gyerekek anyatejesek voltak... Iszonyat sok cukor is ment be, ahogy mondod. Inkabb úgy fogalmaznék, hogy a szoptatás alatt jöttek fel a kilók. Akkor ugye nem számított, mert nem, de elhatároztam akkor, hogyha a szoptatási időszak befejeződik, akkor anya is próbálja magát osszeszedni :) (1 hete érkezett el a start)

Tudom, hogy csakis az én felelősségem, akkor is tudtam. Bocsánat, ha úgy jött l, hogy a terhességre fogtam😊

szept. 3. 09:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámláló app tényleg jó dolog, párhuzamosan egy okosórával (és a legtöbb órának az appja tud kalóriszámlálót is).


Az óra elvégzi a kalkulációt (lehet, hogy nem pont annyi jön ki bmr-re, mint a kalóriagurun, vagy akármelyik netes kalkulátoron, de napi 50 kcal-án ne akadjunk le), hogy mennyi a kereted a súlytartáshoz, és emellett írkálhatod bele a kajákat is, ő pedig számol.


És akkor itt a titok, hogy a kalóriaszámlálás mitől működik! Mindent, de mindent írni kell bele. És ez macerás. Egy szendvicshez kell a kenyér, a vaj, a felvágott, a sajt, a majonéz, a tojás, a paradicsom, meg amit még kitalálsz, és ezt mind-mind grammra pontosan kiméred magadnak, aztán rákeresel, kiválasztod... Ez pont elég indok arra, hogy amikor nincs itt az étkezés ideje, akkor NE egyél! :) Vagy pl. a gyerekek tányéron maradt kajáját ne te takarítsd fel a tányérról, miután amúgy a sajátoddal már jóllaktál (és kimérted, és beírtad... aztán meg vesződni a gyerek répapüréjével is? hogyisne!) .

szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
1800 kaloriàval nem fogsz fogyni,màr most mondom.1200 kb.
szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

1500 kalóriával nem biztos h tudsz fogyni.

Kérdés mennyi izomzatod van 1kg izom kb extra 50 kalória felhasználás per nap.

Mondjuk a te kalóriafelhasználásod 1800 és csak 1500-at viszel be akkor az 300 kalória minusz per nap.

1kg kb 8000 kalória 8000/300 26 nap alatt fogysz egy kg-t.

365/26 ami kb 14 kg per év, de nyilván lesznek napok mikor többet viszel be.


Szerintem 1500 al nem fogsz tudni fogyni.


Amit tudsz tenni h felgyorsítsd a folyamatot:


Levegővisszatartásos gyakorlatok(több vörösvértest, jobb oxigénellátás, jobb hőfentartás(nem fog fázni a kezed lábad -5-be))


Hideg zuhany (több kalória kell a hőmérséklet fentartásához,jobb immunrendszer)


Kevesebb öltözet télen


Mozgás (150 szíverés per perc alatt)


Azért ettél annyi cukrot meg azért voltál/leszel annyira éhes mert kevés volt/van valamilyen tápanyagból a szervezetedben amelyre szükség lenne.


Egyél több tápanyagban gazdag ételt saláták, lencse , bab


Nyers tojás:)


Ezekkel szerintem simán tudsz fogyni.

Ha valamiből hiány van éhesebb leszel a felesleget pedig elraktározod későbre.


Fogyáskor jobb ha több kálciumot/ magnéziumot tartalmazó élelmiszert eszel a fogyáskor felszabadúló mérgek semmlegesítésére.



Pl:

[link]

"Egyes anyagok a szervezet működésének változásakor szabadulnak fel. Erre kiváló példa a zsírszövetben raktározódó szerves toxinok sora (Pl. a naftalin!), amelyek a zsírszövet csökkenésével, azaz fogyókúra alkalmával szabadulnak fel, kisebb-nagyobb mérgezést okozva akkor, amikor a páciens épp a legegészségesebben igyekszik élni."

szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tőlem ment a zöld! :)

Utánanéztem mindennek, megy a mozgás, odafigyelés az étkezésre, minőségre. Külön köszönöm a lencsét, bevallom, csak Újév napján szoktam enni (🤣) de be is fogom iktatni ezentúl. 🙂

szept. 5. 06:15
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Dehogynem tud fogyni. Én 93 kiló és 154 centiről indultam 1800 kcallal és gyorsan fogytam. A kérdező meg magasabb és súlyosabb.


Amúgy eleve 1700 korul van a bmr-ja. De javasoljatok neki 1200 kcalt mert belebetegszik

szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!