Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázis mennyire jó?

A kalóriabázis mennyire jó?

Figyelt kérdés
Több kalórikalkulátort néztem már meg, és mindegyik mást írt, hogy fogyáshoz annyi kalóriát kell bevinni. Nektek bevált? 2 hete használom, nem ment le egy deka se....
aug. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 hete használom. Nekem most 2.2 kg fogyásnál tart, de most még felesleges nézned. A fogyókúra első 2-3 hetében ugrál a súlyod és csak utánna fog csökkenő tendenciát mutatni.

Meg lehet nem árt ha mozogsz is mert ha csak az evésre figyelsz az még csak fél munka.


Meg attól is függ hogy milyen célt állítottàl be.

aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak kulon szamold ki mennyi kell a fogyashot es azt allitsd be. Nem olyan nehéz az.


Gymbeam bmr kalkulátorba beirod az adataid. Kiirja a bmr-t. Annal kevesebbet sose szabad enni. Kiirja a sportolasod fuggvenyeben a sulytartasi kaloriat. Abbol levonsz 500at es annyit eszel fogyashoz. Ha ez bmr alatt lenne akkor meg szimplan a bmr-hoz hozzaadsz 50et es annyit eszel

aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Én használom, de nagyon becsületesen mérek. Nem vagyok időhöz kötve, 1500-ra lőttem be a napit, van, hogy kicsit kevesebb, van hogy 30-40 kalóriával több egy nap, nem izgat.

Nincs személymérlegem, úgyhogy fogalmam sincs, kilóban hol tartok három hónap után, de a ruháimon rendesen érzem a fogyást.

aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
A kajálás mellett a testmozgás is fontos. Ha egész nap ülő munkád van vagy gépezel, wcre is kocsival jársz, sokat ülsz vonaton/buszon, akkor hiába kajálsz, nem mozgod le a felesleget.
aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak mindig meglepődök, hogy ez a kaja csak ennyi kalória.
aug. 25. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azon szoktam meglepődni hogy ez meg az olyan sok kalória:D


Ilyenkor jövök rá hogy mielőtt mértem simán megettem egy ebéd alatt egy egész napi igényt

aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# Nekem ma 850 Kcal-t írt. Ezért csodálkoztam. (nem vagyok éhes)
aug. 25. 22:45
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem jó. De csak akkor van értelme ha mindent pontosan beleírsz, és saját recepteket viszel fel.

Így nagyjából rendben lesz, de azért azt is figyelembe venni, hogy ez csak egy bonyolultabb számológépként működik, az emberi szervezet pedig nem egy robot, nem zárt rendszer, inkább dinamikus, nagyon egyéni az energiaigény, a felhasználás, az anyagcsere, a hormonrendszerünk stb stb.

aug. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Nyomonkövetésre tökéletes, de azt, hogy mennyit kell enned, azt csak te tapasztalhatod ki, egyetlen egy kalkulátor nem tudja fixre megmondani.

Ha heti 1kgnál többet fogxsz, akkor nagyon kevés a kaloria, ha kevesebbet, akkor meg sok

aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem vagy éhes, 850 kcalon a tested éhezik és ha ezt folytatod akkor komoly betegségek lehetbek belőle. Nem ér annyit a fogyás hogy tönkretedd magad.

Számolj minden grammot és ne egyél se tobbet se kevesebbet mint a fogyáshoz valo energiaszuksegleted

aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!