Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy 18as bmi-s tinédzsernek...

Egy 18as bmi-s tinédzsernek hány kalóriát kéne ennie egy nap súlytalartáshoz?

Figyelt kérdés
2020. okt. 23. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Magasság, súly?
2020. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
161 48
2020. okt. 23. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
1600kcal, de ha rendszeresen sportolsz, akkor 300-400-al lehet több is.
2020. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Annyit, hogy elerje végre a 20-as bmi-t.
2020. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ezt így nem lehet megmondani. Mindenki szervezete eltérő, ahogy az elhasznált energia mennyisége is. Illetve a BMI önmagában semmit nem ér. 18-as BMI-vel rendelkezhet valaki átlagos izomzattal és 10% alatti tesztzsírszázalékkal, meg nulla izomzattal és 30%-os tesztzsírszázalékkal is. Azon felül hogy nem ugyan annak kellene lennie a célnak a két esetben, még a kalóriaigény is jelentősen eltér. Arról nem is beszélve, hogy a szervezet által felhasznál energia nagy mértékben különböző tud lenni az emberek között. Aki erre egy konkrét számadatot ír, az általánosít, és ezzel nagy eséllyel téved. Valahol 1000 és 3000 ezer kalória között lesz az érték, erre nagy esély van. (Mindkét határérték és a köztük levő tartomány is lehetséges egy egészséges hozzád hasonló embernél.) Egyél annyit amennyi szerinted kell, ezek alapján számold ki hogy az mennyi kalóriának felel meg, és ezek után tartsd ezt a szinten. Ha sok, akkor hízni fogsz, ha kevés, akkor meg fogyni. Így már be fogod tudni lőni, hogy neked mennyire van szükséged.
2020. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt lehetetlen így pontosan megmondani. Egyéni adottságokon sok múlik.
2020. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit több információra lenne szükség.

Sportolsz e valamit, milyen egy átlagos napod, mennyire aktív fizikailag.

Illetve esetleg írd le egy jobb meg egy rosszabb napon mit és mennyit eszel.

2020. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hozé don Padrafos ***** válasza:
51%
Szerintem annyit, hogy ne legyél gyenge, álmos, fáradt, agyilag tompa, és ugyanakkor ne érezd magad nehéznek, ólommadárnak sem a napi mozgás közben. Ezt kitapasztalod, és elolvasod a kaják kalóriáit, összeadod, és valami közelítő értéket kapsz. Mellesleg off: 39 évesen azért nem vagyok még megelégedve magammal, mert 100 kilós voltam már 15 évesen is, és most is azt tartom, akár mit csinálok. Műszaki tudásom miatt már középiskolában is ünnepeltek engem, ma is kapom az európai szintű díjakat a melóban, állandóan ünnepelnek engem. Én meg mégis utálom magam a testalkatom miatt, és bár ésszel felfogom, hogy örülni kéne magamnak a tények alapján, az érzés mégsem jön el, rossz mellékíze van minden dicséretnek, mert dagadt g-ci vagyok, egy ny0m0rék génhibás, és a csatornába kellett volna fojtani születésemkor. Ti sportbvzik vagytok a felelősek azért, hogy sokan hozzám hasonlóan nem tudnak örülni a dicséretnek, mert nem jók a sportban, vagy túlsúlyosak, és ez egy élettel nem összeegyeztethető fogyatékosság, eutanázia kellene a dagadtaknak, mert túlnépesedés van! Ez árad a médiából. Ahogy tesitanárom mondta: ameddig nem mászol kötélre, a majmok szintjét sem éred el. Addig felesleges megtanulnod írni-olvasni. Minden építkezést jó alapokkal kell kezdeni, mert összedől a ház másképpen. Gyűlölök mindent, ami sport.
2020. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!