Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A konditermi edzőgépek mennyir...

A konditermi edzőgépek mennyire megbízhatóan írják ki az elêgetett kalóriát?

Figyelt kérdés
tegnap 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbízhatóan.
tegnap 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megbízhatatlanul. Van hogy a valós a felénél is kevesebb
tegnap 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szomorú:(
tegnap 09:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem megbiztató. Sőt teljesen megbízhatatlan!
tegnap 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

A konditermi eszközt beprogramozod, mielőtt elindítod?

Mert az elégetett kcal a súlyból, magasságból és az életkorból becsülhető.

Ha ezt nem teszed, akkor valószínűleg "átlagos felhasználóra" kalibrált kcal-t ír ki.

tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"az elégetett kcal a súlyból, magasságból és az életkorból becsülhető"

És akkor is csak BECSÜLHETŐ. Ez a legnagyobb pontatlansági probléma vele.

tegnap 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6, mintha nem emeltem volna ki, hogy abból becsli (!) 😅

De sokkal nagyobb pontatlanság az, hogy kiírja egy 80 kilós 25 éves 180 centis férfi elégetett kalóriáját egy 40 éves 158 centis 50 kilós nőnek (aki elégeti a harmadát), mint hogy 100 kalórián belül becsül pontosan megadott paraméterek mellett ;)

tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még az is számít, hogy hány százalékos az izomtömeged. Mert minél több izmod van, annál több kalóriát égetsz el.
tegnap 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam levonni az edzésen felhasznált kalóriát...

1600-1700 kalóriát eszem edzésnapokon és máskor is.

Pont azért, mert a gépek is, az emberek meg méginkább, túlbecsülik, hogy mennyit használtak fel. Simán elbukik az ember fogyása ezen, főleg, ha nem 90-100 kilóból akar fogyni, hanem 60-70-ből.

De egy élő példa. Ma futottam egy adott futógépen a teremben 20 percet, és kiírta, hogy 220 kCal volt a felhasználásom. Utána megint futottam 20 percet, de csak egy másik futógép volt szabad (más márka is), ugyanazokkal az adatokkal (beállítom a gépeket) ugyanúgy 20 perc után kiírta, hogy 143... (amúgy ez áll közelebb a valósághoz szerintem). Szóval ez azért elég jelentős különbség.

tegnap 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy minőség sportórát, azok jól becsülnek. Nekem egy Garminom van, az ő adatait vettem figyelembe a fogyásnál és tökéletesen működött a dolog. Tesóm (akivel hasonlóak a paramétereink) Samsung okosórája kb 1,5-2x annyit írt ugyanazokra a tevékenységekre mint nekem a Garmin.
tegnap 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!