Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megbízható kalória számláló?

Megbízható kalória számláló?

Figyelt kérdés
Annyi app és oldal van, hogy az ember nem tud dönteni. De melyik a megbízható, ahol nagyjából pontos adatokat adnak meg arról, hogy x szelet kenyér hány kalória? Vagy mindegy, nagyjából mindenhol ugyanaz van?
júl. 18. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriabázis, Yazio, MyFitnessPal, de millió jó alkalmazás van még.
júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazán pontos úgy sem lesz egyik oldal sem. Ettől függetlenül jó támaszpontot tudnak adni, mert kb. fedi a valóságot amit mutatnak. Amúgy a csomagolt élelmiszerek, konzervek, befőttek mindegyikén pontos értékek vannak, hisz az az adott termékre vonatkozik. Egy kalkulátorban viszont ha azt írja fehér kenyér, te úgy sem tudod, hogy az hasonló e ahhoz a kenyérhez amit te veszel. Így eleve, hogy lehetne pontos szerinted?
júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból a csomagoláson nézd a kalóriát. Ha pedig nem írja, akkor szerintem támpontnak jók ezek a kalóriaszámólos appok, szóval ha pl. nem írja a fehér kenyéren a kalóriát, akkor megnézed hogy milyen értékeket ír az appban, a neten, és átlagot vonsz.
júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Myfitnesspal segítségével fogytam le, mindig minden benne volt, szerintem megbízható. De gondolom a többi is.
júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a YAZIO appot használom. Nem is kell mindig beírni a keresőbe, van vonalkódolvasó benne, csak azt kell beírnod, hogy hány grammot ettél meg.
júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szelet kenyér? Sehol. De ha kikeresed hogy jókenyér rozsos vekni és leméred hogy 58 gramm akkor minden számláló ugyanazt fogja adni
júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha minden összetevőt lemérsz, akkor legalább a kalória adat korrekt szokott lenni. Ha csak azt írod be, hogy bundás kenyér, akkor nagy eltérés lehet, hiszen sokféleképpen elkészíthető. Mondjuk pont a MyFitnessPal esetén gyakori, hogy nagyságrendileg rossz adat van beírva (mert a userek sokszor úgy viszik fel az adatot, hogy egy adag pl 1 szelet, de a 100 g-ra vonatkozó kcal-t adják meg. Az USA-ban meg az eu-ban kicsit más formátumú a tápanyag táblázat, ott értelemszerű lenne. Ha más szempont nincs, akkor emiatt valami európai cuccot ajánlanék, mint pl kalóriabázis.
júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kalóriabázist használok. Benne van rengeteg készétel pontos adattal. Legtöbbször Lidl-ben vásárolok, gyakorlatilag minden terméket meg szoktam találni. Gyorséttermek is nem a vannak mind, pontos adatokkal (oké, nem a legegészségesebb, de ha lesúszil egy sajtburger, be tudom írni pontosan). Nyilván ha főzöl, vagy szendvicset csinálsz, akkor mérni is kell.
júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!