Ha egész nap nem eszek semmit csak vacsorára (este 7 után), de akkor viszont elég sokat akkor jobban meghízok mintha reggelire és ebédre is sokat ennék csak vacsorára nem?
Teljesen mindegy mikor eszel. Butasag a kerdesed, mindket leirt eves hibas.
A helyes etkezes: reggelire bosegesen, tizoraira gyumolcs, ebedre rizs es csirke es zoldseg, uzsira keves mag, vacsira sovany turo sovany sajt teljes kiorlesu kenyer.
Nagyon rossz stratégia. Egész nap éhezteted a szervezetedet, aztán jóllakottan elmész lustálkodni.
Inkább fordítsd meg, és reggel egyél, de a legjobban akkor jársz, ha reggel és délben eszel bőségesen, este pedig épphogy.
A hormonszintek folyamatosan valtoznak a nap folyaman, az etkezessel pedig ezekbe a hormonszintekbe avatkozunk be (reszben).
Kemiailag nem mindegy, mikor es mit eszunk, pl. egy feherjedus, egy szenhidratdus vagy egy kihagyott reggeli teljesen mashogy hat a hormonhaztartasra, teljesen mashogy fogod magad erezni mind a harom utan.
Gyakorlatilag, ha ugyanazokat a kaloriakat eszed, akkor nincs kulonbozo hatasa a sulyvaltozasra, mert megis csak energiabol taplalkozik a test.
De! Amiben nagy kulonbseget tesznek ezek a kaloriak, es hogy mikor fogyasztod, az hogy hogyan erzed magad utana, mennyire leszel energetikus vagy faradt, mennyire leszel jollakott utana vagy rogton ehes. Pont ezen erzesek miatt nehez ugyanazokat a kaloriakat elfogyasztani az altalad felvazolt helyzetben, mert persze, hogy tobbet eszel, mikor faradt es ehes vagy!
Kerdesedre a valasz: nem.
Gyakorlatilag hosszutavon mas lesz a hatasa, mert nem lehet ugyanazt enni napi tobbszor kis adagban, mint napi egyszer nagyban.
Tulajdonképpen akkor te egy hosszú, közel 24 órás időszakos böjtöt (intermittent fasting) csinálsz, amit sokan használnak fogyásra. Nagyjából 15-16 óra után ugyanis a szervezet elkezdi a saját zsírraktárait felhasználni, így járul hozzá a fogyáshoz. Az pedig szintén igaz, hogy ha csak egyszer eszel egy nap egy keskeny ablakban, annyit mégse tudsz megenni, mint 3-5 étkezéssel az egész nap folyamán, így a bevitt kalóriák mennyisége is csökken.
Magyarán fogyni fogsz. Emellett a diéta valószínűleg javítja az inzulinérzékenységet is, és hosszabb távon olyan egészséges, hogy a várható élettartamot is növeli, legalábbis állatkísérletekből ezt a következtetéstvonták le.
Ha két étkezéssel összesen kétszer annyit ennél, mint most, akkor híznál. Ha a kalóriamennyiség nem lenne sokkal több, de két étkezés van egy helyett, akkor jobban fogynál. Egyébként este nem ajánlott sokat enni, mert utána már nem nagyon mozogsz, könnyebben lerakódik. Az alvás minőségét is rontja a kiadós vacsora.
Egyébként a muzulmánok is hízni szoktak a ramadan alatt, amikor egész nap böjtölnek, éjjel meg zabálnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!