Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni hasból és...

Szeretnék fogyni hasból és combból, milyen diéta segítene? És ha mondjuk elkezdek futni+felüléseket csinálni az hatásos lenne?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 23:22
 1/3 anonim válasza:
Futás és felülés előtt csavard be a melled alattól a térdedig magad folpakkal és ugy csináld. Ott több lessz a zsírégetés edzés közben és onnan hamarabb lemegy a fölösleg!
2010. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A fóliázás elsősorban vízveszteséget okoz. Ha a zsírtömegedből szeretnél veszíteni - mindegy hogy az hol van a testeden - elsősorban zsírégető jellegű mozgásokat válassz. Kocogás, kerékpározás, görkorizás, step-aerobik. A lényeg, hogy se túl alacsony, se túl magas ne legyen a pulzusod és legalább 45 percig vagy tovább tartson. Alakformáló gyakorlatokat is végezhetsz a kényes területeken, ettől fogyni ugyan nem fogsz, de tónusosabbá válik az eltűnő zsír alatt az izom. Sok nyers gyümölcs, zöldség, folyadék, semmi light termék. Ha van elég lelkierőd, iktass be heti egy folyadéknapot. Csodásan méregteleníti a szervezetet. Ha megengedheted magandak, ezen a napon menj el infraszaunába.

Tutira működni fog, nálam három gyerek és 4x után is használ!

2010. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Kajáról

Először is azzal tisztában kell lenni, hogy zsírvesztés akkor és csak akkor következik be, ha kevesebb kalóriát viszünk be (rendes testépítő nem eszik, hanem táplálékot visz be), mint amennyit elégetünk. Nincsenek trükkök, ez csak így működik. Nincsenek olyan élelmiszerek, amelyek evésével csökkenne a testzsír. Lehet variálni, hogy ezt nem eszem, azt nem eszem, de a lényeg a kevesebb kalóriabevitel. Ha egy nőnek megtiltjuk az édességek evését, akkor fogyni fog, mert az ő táplálkozásának alapeleme az édesség, és így óhatatlanul kevesebbet fog enni. Egy ideig. Aztán ezt kompenzálni fogja. Vagyis, a jó hír, hogy eheted a kedvenc kajáidat. A rossz hír az, hogy kevesebbet. Mennyivel kevesebbet? Gondold át, hogy a jelenlegi étrended és életmódod mellett éppen hízol vagy már jó ideje tartod a súlyod! Ha az utóbbi, akkor elég valamivel kevesebbet enned és mellé mozogni valamennyit, megindul a folyamat. Ha viszont arra a megállapításra jutottál, hogy egy ideje hízol, akkor jóval több mozgásra és lényegesen kevesebb evésre van szükséged. Persze, változtathatsz az étrendeden, ehetsz lényegesen alacsonyabb kalóriatartalmú ételeket, azokból nagyobb adagokat, mindenképpen ügyelned kell arra, hogy ha nem negatív a kalóriamérleged, akkor nem fogysz.

Mozogjunk!

Zsírégetéshez a legjobb a súlyzós edzés és valami kardió edzés kombinációja. Erre már a női lapok is kezdenek rájönni, tehát tuti van valami a dologban. Keresel egy konditermet, és nekiesel a vasaknak a megfelelő módon. A neten bőven sok testépítő oldallal találkozol, számos edzésprogrammal, hogy milyen gyakorlatokat és mennyit csinálj. A súlyzózás alap lényege a következő:

1. az edzés során apró, mikrosérülések keletkeznek az izmokban,

2. a pihenőidő (két edzés közti napok során) a szervezet ezt kijavítja, mégpedig felülkompenzálva, hogy a legközelebbi ilyen alkalom (edzés) már ne okozzon sérülést.

Ez az elmélete az izmosodásnak. Ezért kell a lehetőségeknek megfelelően növelni a súlyokat, hogy újabb kihívások elé állítsuk az eddigiekhez már alkalmazkodott izmot. Tud az izmod 50 kilóval fekve nyomni? Akkor adjunk rá 5 kilót, hogy alkalmazkodjon az 55-höz is.

Itt jön be az a tévhit, hogy a kis súlyokkal sokat edzés szálkásít. Nem, ez nem igaz. Ha kicsik a súlyok, akkor a szervezet érzékelni fogja, hogy nincs szükség erre az izomtömegre, mert az IZMOK ALAPESETBEN IS SOKAT FOGYASZTANAK, és leépíti őket. Ha már mindenáron zsírt akarsz égetni, és nem akarsz nagyobb izmokat, akkor nagy súlyokkal edzzél sokat. Az hatékonyabb. Hogy mi a kis súly? Ezt nehéz megmondani, de nagyjából úgy néz ki, hogy amivel 15-20-at tudsz emelni (nyomni, stb.) az már nem elég nehéz a további izmosodáshoz.


Tudományos elmélkedések

Anélkül, hogy túl részletesen belemennénk, tudni kell (nem kell, de jó), hogy a szervezetünk két fő tápanyagot használ energianyerésre: zsírt és szénhidrátot. (Ha nincs más, akkor a fehérjét is elhasználja, de mi abból inkább izmot szeretnénk.)

A szénhidrát az elsődleges energianyerő anyag. A szervezet szőlőcukorrá bontja a szénhidrátot, ez a vérben kering, mint vércukor, amit az inzulin nevű hormon passzíroz be a sejtekbe, hogy ott megtörténjen az energianyerés. A fölöslegből a máj glikogént állít elő, ezt a máj és az izmok tárolják. (Az izom 3 fő alkotórésze: víz, fehérje, glikogén. A legtöbb a víz, 1 gr glikogén 4 gr vizet köt meg.) Ha még mindig marad fölösleg, akkor abból zsír lesz.

Nomármost, ha rendszeresen mozgunk, akkor az izmok elhasználják a glikogént, és bevitt szénhidrát így megy a glikogén raktárak feltöltésére, és nem zsír lesz belőle.

Nagyon fontos azt tudni, hogy zsírt a szervezet csak oxigén jelenlétében tud felhasználni, így ha meghajtjuk magunkat (súlyzózás, tempós futás, stb.) akkor csak szénhidrátokból, glikogénből lesz energia (ilyenkor képződik a tejsav.) Emiatt sok hazai testépítő edző azt hiszi, hogy ilyenkor izmot vesztünk (ami lényegében igaz is, mivel az izmokban sok glikogén tárolódik), de esetünkben ez lényegtelen, mert utána úgyis visszatölti azt a szervezet.

Zsírt csak a lájtosabb folyamatok során, mint például alvás, meccsnézés, séta, laza kocogás során tud elégetni a test. Hogy hol a határa a lazább és a keményebb mozgásnak? Ez elsősorban az edzettségünktől függ. Sok sport során javíthatjuk a tüdőnk és a szívünk kapacitását, így egyre gyorsabb tempóban róhatjuk a köröket a futópályán, az még mindig zsírégető mozgás marad. Vagyis, ha fogyás a célunk, nem pedig az idő eltöltése, akkor ahogy edződünk, úgy növeljük az intenzitást: egyre nagyobb súlyok, egyre nagyobb sebesség a futópályán.

Helyi zsírégetés

Mielőtt nekiveselkednénk a számtalan felülésnek, hogy laposabb legyen a hasunk, nem árt gyorsan tisztázni:

nincs helyi zsírégetés. Mozgás során nem a dolgozó testrészről megy le a zsír, hanem egyenletesen, mindenhonnan. Ez annyiból nem igaz, hogy elhízni sem egyenletesen szoktunk, így fogyni sem egyenletesen fogunk. A zsírszövetekben található alfa2-receptorok felelősek, hogy hová rakódjon le a zsír, és ezek felelősek a zsírok mobilizásának gátlásáért. Az alfa2-receptorok egyenlőtlen eloszlása határozza meg, hogy elsőként hová hízzunk, és bizony onnan fogunk utoljára fogyni. Ezt nem tudjuk befolyásolni az adott testrész megmozgatásával. Teljesen fölösleges felüléseket csinálni a fogyás miatt, akkor már inkább menjünk le, és fussunk ahogy csak bírunk, az sokkal több kalóriát éget el.

2010. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!