Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá magam a...

Hogyan vehetném rá magam a futásra?

Figyelt kérdés
Pontosabban a kocogásra. Rettegek tőle, asztmám is van, és soha nem voltam vmi jó futó, mindig hamar elfáradtam. Viszont mindenképp szeretnék eljárni, aerob mozgásformának legtöbben ezt ajánlották...
2010. júl. 6. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz. Ha nagyon rossznak érzed magad akkor kezdj nagyon fokozatosan.

Először fuss 500 métert és naponta emeljed 100 méterrel. Hidd el, így megszereted és szenvedni sem fogsz.

Sokan abba a hibába esnek, hogy egyből elmennek futni 5 kilométert, alig bírják, megszakadnak, de végigcsinálják, viszont annyira elegük lesz belőle hogy többet nem mennek.

Tehát a kulcsszó: fokozatosság.

Tegyél fel valami jó zenét, kezdj 500 méterrel, aztán emeljed szép lassan.

Én is így kezdtem és sosem szenvedtem. :)

Sok sikert!

Ja, de ha az asztmád súlyos akkor csak nagyon óvatosan a tempóval!

2010. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

SEHOGY!


csinálj olyan sportot, amit élvezel ;)

2010. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
csináld úgy először h 3-4 perc kocogás, 1 perc séta, tehát a sétákat iktasd be, de legyen az egész min. fél óra!Fokozatosan emeld, a végére már séta sem lesz szükséges:)
2010. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha sétálni szeretsz, azzal is kezdhetnéd h csak séta, de nem lassú tempóban!De a biciklizés is nagyon jó:)
2010. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt az edzéstervet tudnám ajánlani: [link]

Nagyon jó. Soha nem tudtam futni, mindig kidőltem pár perc után, utáltam is futni, de erőt vettem magamon és neki álltam ennek. Minden probléma nélkül tudom csinálni. Igaz, még csak a felénél tartok, de nagyon jól haladok, és ami a legjobb, hogy élvezem is mostmár a futást. :)

De ha az asztmád miatt nem tudsz futni, akkor a gyors tempójú séta és a biciklizés is tökéletes.

2010. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
2010. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia,az előző edzésterv nagyon jónak tűnik.Fontos lenne azonban,hogy szeresd,amit csinálsz,mert szerintem csak akkor tudod kitartóan és rendszeresen végezni.Én úgy futok,hogy zene a fülembe és kezdetnek elég,ha olyan lassan kocogsz,hogy még beszélni is tudj mellette.A légzés technika is fontos,de ezt magadnak kell kitapasztalni.
2010. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A futás kardió. A séta aerob.
2010. júl. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az asztmád ne tartson vissza, jót fog tenni neki a futás.

Annak idején gimiben első két évben nem futottam,felmentettem magam az asztmám miatt,salakpálya volt,majd meg fulladtam küönben.Aztán kaptunk egy új tesitanárt,azt nem érdekelték holmi felmentések, kifuttatta a belemet is,nem érdekelte hogy majd meg fulladok. Aztán elhatároztam,hogy belelendülök,reggelente kimentem futni. 4.év végére simán lefutottam 7-8 kilométert, és azóta se fulladtam soha, már évek óta nem jártam orvosnál az asztmámmal

2010. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat, ez az edzesterv eleg jonak, es betarthatonak tunik, holnap mar kezdem is:)

az asztmam amugy elviselheto, de tesiorakon futas utan anno kiszokott jonni, igy az utolso ket evben az orvos felmentett futas alol... de mivel kene par kilot fogynom igy jo lesz:)

2010. júl. 7. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!