Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nyomatjátok, hogy csak...

Miért nyomatjátok, hogy csak zöldséget és sovány húst lehet enni?

Figyelt kérdés

Ki mondta,hogy a kaja hízlal és nem a mértéktelenség????????

Emberek,ha valaki mást kíván?????????

Nem lehet mindig ezeken a kajákon élni!!!!!!!!!!!

Bírom,hogy osztjátok az észt. :)


2010. jún. 24. 08:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

joghurt,eper,málna,kefir,ham-let,brokkoli,alma

nem fúj csak nem kívánom

2010. jún. 24. 09:27
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

én megtaláltam a tökéletes módszert fogyásra.


egyszerűen annyi, hogy dél elött és délután mehet a szénhidrát. persze nem hamburger meg pizza meg ilyesmi, de zsemle meg kenyér felvágottal vagy mikor mivel simán megy. este pedig fehérje, zöldséggel. ha közben megéheznél mert sokáig fennt vagy akkor valami zöldség rágcsálás magában + mehet egy bögre tea édesitőszerrel vagy édesitőszeres szörp.


eredmény: ??


-18kg


170cm 70kg jelenleg


18/F


aki kipróbálja a módszeremet és sikerei vannak egy köszi-t elfogadok :)

2010. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ja, az édesítő az kimondottan jót tesz, az egészség csúcsa... Na mindegy.


Kérdező, meg aki nem kívánja a barna rizst... elég változatosan esztek, és elég energiát fordítatok arra, hogy ízletesen legyen elkészítve az étel? Szoktatok új recepteket kipróbálni, vagy mindig ugyanaz van, íztelen párolt hús főtt zöldséggel?

Mert az egészség nagyon nem erről szól! Én imádom a friss dolgokat, pl. paradicsom, karalábé, retek, csírák, uborka, a gyümölcsöket.

A fehér rizst alapból utáltam, de a barnával semmi bajom, csak előfőzöttet kell venni, mert a másik kemény marad miközben szétázik. A bulgur is jó dolog. A fűszeres darált hússal és bulgurral töltött, sütőben sajttal sütött zöldségeknél (cukkini, padlizsán) nincs jobb! És egészséges, nem hízlal, van íze. Persze van vele macera, de párol húson én sem élnék... A zöldségeket ételpárolóval párolom, úgy nem fő szarrá, és normális íze lesz.

Nem használok fehér lisztet, a teljes kiörlésűvel ugyanaz a hatás (ha néha sütit sütök, ott felesbe használom, mert másképp sül), csak jóval tovább kell főzni, mint a fehéret (pl. habarásnál), mert lisztíze marad.

Cukrot alig használok, akkor is finomítatlan nádcukrot. De egy kg elég egy évre, úgy, hogy ünnepekkor sütök süteményt is.

Édesítőt nem használok.


Nem normális, ha egy fiatalnak nincs étvágya, nem kívánja a kaját. Ki kell vizsgálni, nem beteg-e, és ha nem, akkor normálisan kell főzni egészséges alapanyagokból.

2010. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ja, és kenyérből sem mindegy, hogy hol és milyet veszel. Ha van nálatok Lipóti pékség, annak nagyon jó a teljes kiőrlésű kenyere. De van tönkölyös is, meg élesztő nélküli, azok is jók. Az egyik kedvencem az északi magvas kenyér, rengeteg napraforgó van benne.

Régebben utáltam az ilyeneket, de most már fehér kenyeret nem is veszek. Múltkor vettem egy kiflit, mert úgy emlékeztem, hogy régen tejföllel milyen finom volt, és éppen nem volt nálam kaja. Hát... az éhenhalás ellen jó volt, másra nem.

2010. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A ham-letet én se kívánnám. Sőt, nálam kifejezetten fúj. Mivel eszed, mert az nincs felsorolva. Üresen, mert az még inkább fúj. :)

Az egészség nem az ilyen önsanyargatásról és éhezésről szól.

2010. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

a fogyás titka nem az alacsony kalóriabevitel, sem a zöldség és sovány hús, hanem az, hogy sportolsz és több a felhasznált energia, mint a bevitt...ha ezt fokozod azzal, hogy az étrendedben megfelelő a fehérje/zsír/szénhidrát arány, akkor még egészséges is leszel ;)



(ja és nem a végletekről van szó, ha a napi étrended 4 csokoládéból áll, akkor is fogsz fogyni, ha eleget sportolsz, viszont beteg leszel, mert vitaminok és alapvető tápanyagok hiányoznak...de ha csak zöldséget és sovány húst eszel, akkor meg a túl kevés zsír és szénhidrát lesz a betegséged oka ;) )

2010. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A fogyást/hízást 70%-ban a táplálkozás, 30%-ban a sport határozza meg. Fizikai képtelenség annyit sportolni, hogy ha 1800 kalóriára van szükséged, és te benyomsz 3000-ret, letornázd az 1200-at. Nem is tudom, mit és mennyit kéne ehhez sportolni, de napi szinten szerintem képtelenség, időben is, meg szusszal bírni is.
2010. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

9:40


A cukor, az cukor: egyszerű szénhidrát, üres kalória marad, akár meszes fehér, akár melaszos barna! A cukorbetegség kialakulása és az elhízás szempontjából tök mindegy, melyiket használod.


Az édesitőszerben nincs kalória szóval ha elhizott vagy akkor jobb édesitőszert használni, úgy se lesz semmi bajod tőle, sőt egészségesebb leszel mert lefogysz...

2010. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
11:28 érdekes, én fogytam régen 3000-3500 kcal étrenddel is, anélkül, hogy akartam volna, igaz napi min. 4-5 órát bringáztam, meg sétáltam, meg rohangásztam a kölykök után ;)....semmi fizikai képtelenség nincs ebben ;) ez a diétamánia a lustáknak lett kitalálva....számold ki, hogy egy óra kerékpározás hány kcal energiát éget el egy 60 kgos embernél ;) meg fogsz lepődni ;)
2010. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

11:28


nem fizikai képtelenség. az illetőnek 1800 kcal kell bevinnie akkor is ha nem csinál semmit. ehez jön még hozzá hogy mit dolgozik, ha felnőtt emberről van szó.


van könnyű ülő munka meg nehéz fizikai. aki csak ücsörög alig mozog annak elég az 1800-2000kcal körül. de pl az épitőiparban a kőműves meló vagy a bányász meló nagyon eszi a kalóriát és simán benyomhatnak vagy 3000kcal körül. ha nem többet..

2010. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!