Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez, kérlek...

Hogy lehetséges ez, kérlek megmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

10 kg-tól szabadultam meg, mindenféle koplalás és éhezés nélkül, ami nekem szinte csodának felel meg. Leírom a régi és egy mostani étrendemet, hogy meg tudjátok állapítani, hogy lehetet sikeres a diétám.

Régebben:

Reggeli: 1 szelet kenyér, margarin, lekvár (vagy felvágott)

Ebéd: 1 tányér leves, 1 tányér főétel

Vacsora: ua. mint a reggeli

Ha az étkezések között nagyon megéheztem akkor max. 1 pohár gyümölcsjoghurt, vagy egy kevés háztartási kekszet ettem. Csokit hetente egyszer, chipszet kéthetente ettem max.


Most:

Reggeli: aszalt gyümölcsös müzli, tejjel leöntve

Tízórai: gyümölcs, 1 pohár natúr joghur

Ebéd: 1 tányér leves (lehetőleg keményítővel, vagy saját magával sűrítve), 1 tányér második (kiv. sült krumpli, rántott hús, valamint a tészta köret)

Uzsona: túró, gyümölcs

Vacsora: főtt virsli, paradicsom, paprika

Ha édességet akarok enni, akkor most magamnak készítem el liszt és cukor nélkül, és tízórai vagy uzsonnaként eszem meg.

Az a meglepő, hogy a mostani étkezésemmel sose vagyok éhes, sokkal több energiám van. Pedig mivel ez diéta elvileg fáradtnak és állandóan éhesnek kéne lennem. Ehelyett sokkal jobb mint ezelőtt volt, és ráadásul még le is fogytam vele. Hihetetlen! :)


2010. jún. 22. 20:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

óóó...azt hittem fiatalabb!

szerinted ez egy 12 éves lánynak is sikerülhet?

2010. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Szia 12 éves lány. Szerintem könnyebb fiatalabb korban megszokni az életmódváltást, mint később. Viszont egy-két dolgot ne felejts el. Te most kamasz vagy, és ahogy nő a testmagasságod, úgy természetes, hogy a testsúlyodnak is többnek kell lenni. Megeshet, mint ahogy velem is történt, hogy egy nyár alatt 10 centit is nőhetsz, és persze akkor a normál testtömeged is értelemszerűen más lesz. :)

A másik dolog, amit fontos, hogy tudj. Nincs egészségtelen kaja, csak rossz elkészítési mód. Ezen pedig könnyen lehet változtatni, pl. krémleveseket önmagával, vagy krumplival sűrítitek be, a krumpliból nem sült krumpli lesz, ha pl. főtt krumpli vagy héjában sült krumpli. Ebben anyukád tud majd segíteni, ha úgy érzed fogynod kell akkor ezt vele kell megbeszélned, hogy segítsen neked. Továbbá, minden tápanyagra szüksége van a szervezetednek, ne dőlj be annak amit sokszor lehet olvasni, hogy ne egyél szénhidrátot, tejet, gyümölcsöt, és még sorolhatnám, mert ezek elég butaságok, hiszen a szénhidrát a legfontosabb energiaforrás, enélkül fáradt leszel, ideges és még sorolhatnám. A természetes állapotban jelenlevő cukrok meg az agyunk használja fel, egyszóval nem kell megijjedni se a tej, se a gyümölcscukortól.

Egyedül a finomított lisztre, és a finomított cukorra nincs semmi szükség, azért mert üres kalóriák egészen, jól se laksz tőlük igazán. Ezenkívül mozogj, sportolj, az is csak az előnyödre válik, akármilyen mozgást is választasz.

De anyukáddal mindenképp beszélj, neki kell vigyáznia rád, hogy nehogy átlendülj a ló a túlsó oldalára, és mondjuk, fogyózni, vagy koplalni kezdj, mert az egyrészt eredménytelen, másrészt egészségtelen is, főleg most fogsz a legtöbbet nőni, és változni. :)

2010. jún. 29. 13:33
 23/26 anonim ***** válasza:

nagyon köszi!!!!!!!!!!!

(utolsó vagyok!)

2010. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
jó diéta, gart hogy tudtad tartani.
2010. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
és nagyon ajánlom még a zabkorpát!!! :)
2010. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
sztem nem csökkentette le a ch-t, csak minőségit eszik. aszalt gyümölcsös müzli maga a ch és zsírbomba. csak nem finomított margarin, meg nem fehérkenyér. és amit régen írtál, abban nincs benne, amiket "nem számoltál"... itt belekapok a másikéba, megeszem egy muffint, ott a popcornba... most db chipset sem eszel, akkor heti egy zacsi volt. semmi, csak jobban "rágörcsöl"-mégsem éhezik. ennyi. ne zabáljatok cukrot, lisztet módjával, és semmi nasi, semmi cukros kalóriabomba üdítő. alvás, sok levegő.
2012. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!