Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy kb.5-6...

Mitől van az, hogy kb.5-6 (félórás) erősítő edzés után VASTAGABB a combom?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve! Amellett, hogy már hónapok óta nagyon figyelek a táplálkozásomra, sosem eszem túl magam, és minden haszontalan szénhidrátot kiirtottam, most elkezdtem erősítő edzéseket csinálni. A kardió (aerob) edzésekkel ugyanis semmit se fogytam, és vagy félév próbálkozás után úgy döntöttem, rendben, akkor elkezdek izmot növelni, hátha kortizolszint meg miegymás miatt az az, amitől beindul majd a zsírfelhasználásom. Eddig úgy 5-6 erősítő (főként comb és fenék, de vázizom és kar is van benne) edzést toltam le, félórásak, illetve az egyik ezek közül nem edzés volt, hanem egy kirándulás, jó meredek hegyen felfelé (ez volt tegnap). 5-6 edzés után még semmilyen idommennyiség nem fejlődik, ezt én is tudom jól, de kíváncsiságból megmértem magam, és amellett, hogy a mérleg is többet mutat fél kilóval, a combom is vastagabb lett!!! Miért??! Nem eszem többet, amióta edzek, sőt talán még inkább figyelek a kajára.

2017. okt. 2. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
nem izmosodtál, ha kalóriadeficitben vagy. ha vastagabb vagy, az a lepucolt zsír miatt van, nem izom növekedéstől. 0,5 kg az meg nem hízás. 1-2 kg ingadozás simán benne van/nap
2017. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy izomban szetted fel vagy rosszul eszel a fogyni akarsz. Sok a kalória, rossz a mozgás mód és mennyiség.
2017. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert milyen legyen? Rövidtávon bedurranhat, egyébként pedig lehetnek töltöttebbek a glikogénraktárak, az izomnövekedéshez azért több idő kell.

Természetes, hogy vastagodik, ha edzed s más feltételek is összejönnek... Persze a másik oldalon ott a zsírvesztés, de nem tuti, hogy combról is megy le egy adott időszakban...


Hogy figyelj az ételre, az még nem feltétlenül jelent normális deficitet. De ha biztos vagy benne, hogy deficitben eszel, akkor nyugodt lehetsz, nyilván fogyni fogsz. A centi és a mérleg nem tudja biztosan megmutatni a zsírból fogyást már az első hetekben... A testednek semmibe sem kerül felkapni 2 kiló vizet, pl.

2017. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*figyelsz
2017. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem marad olyan, ez csak átmeneti, nekem is durva popsi/comb edzések után bedurran, még 1-2 napig olyan ( de ezt érzed , mert izomlázszserű érzés, ha sokáig ülsz és felállsz fáj, illetve alig bírsz menni) , utánna ,,lemegy" a duzzanat :D Nem lesz az edzéstől vastagabb a combod, csak ha izom növekedik, az meg nyilván nem egyik napról a másikra nő meg látványosan.
2017. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egy mondatot nem értek, első válaszadó: "ha vastagabb vagy, az a lepucolt zsír miatt van".

Ezt hogy értsem?


Amúgy egy picit megnyugtattak, amiket írtatok...

Azt tudom, hogy a mérleg akár 2 kilóval is mutathat többet, ami pusztán víz, vagy tejsav (azaz izomláz), stb... a mérleg nem izgat. De a centin kiakadtam...


Kizárt, hogy túl sokat eszem. Ha ennél kevesebbet ennék, az már túl kevés lenne (el se bírnék aludni az éhségtől éjjel). És persze sok fehérje, kevés fruktóz, mindent úgy csinálok, ahogy az okosok megírták.

2017. okt. 2. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:

" Egy mondatot nem értek, első válaszadó: "ha vastagabb vagy, az a lepucolt zsír miatt van".

Ezt hogy értsem? "


Ha diétázol, fogysz zsírból! Azaz nem az izmod nő, csak látványra nagyobb hatást kelt, mert kevesebb rajta a zsír. Azaz formásabb.

2017. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A víz a centin is látszik... Az izmok glikogént tárolnak, ami grammonként 4 gramm vizet köt meg. Ez azért sokat tud jelenteni. Némi vizesedés izmoktól függetlenül is megtörténhet. Úgyhogy mivel nem eszel túl sokat, ne aggódj. Kizárt, hogy zsír jöjjön fel, az hiányban nem tud, kevesen válunk fogyózáskor spontán fényevővé ;)


Amúgy bármit mondanak az okosak, nincs étrend, ami mindenkinek jó, nem azon múlik a fogyás, hogy betartod-e a tipikus szabályokat. Ha nem eszel túl sokat, akkor viszont nem hízhatsz, akkor sem, ha csokitortát eszel éjjel 3-kor, amit persze nem ajánlok, hacsak nincs rá nagyon nyomós okod. De felesleges azt hinned, hogy valami misztikus módon elronthatsz valamit, ha egyszer nem eszel túl sokat (s persze azt is legjobb tudásod szerint jól).

Azért írom ezt, mert mindig jönnek az ijedt kislányok, hogy jaj, szülinapon ettem 2 szelet tortát s feljött 3 kiló. Nem, ez nem így megy, az energiamegmaradás törvénye ennél makacsabb.

2017. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudjátok, vannak ezek a rendellenességek (pajzsmirigy-alulműködés, meg ilyenek), hogy a szervezet ami táplálékot csak kap, mindent "zsírrá alakít". Nekem állandóan ilyen parám van, hogy biztos ez van nálam... mivel ugye az aerob mozgástól semmit nem fogytam, ellenben a nyár végi 5 napos nyaralásunk alatt rögtön felszedtem másfél kilót úgy, hogy egyáltalán nem "zabáltam" - és azt a másfél kilót azóta se bírom leadni!!

Olyannyira be vagyok már parázva ettől, hogy voltam TSH-t nézetni, de az normális tartományban van. Viszont olyat is olvastam, hogy az még semmit se jelent. Attól még lehetsz zsírtermelő gép...

2017. okt. 3. 08:57
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy régi a kérdésed, és talán már mostanra megoldódott a gond, de gondoltam mégis válaszolok.

Nem lehet az, hogy túl keveset eszel? Ha nagyon keveset eszel beáll a szervezeted beáll egy nagyon alacsony kalóriaszintre,és ha picit is többet eszel, akkor rögtön raktározni fog. Velem is megtörtént régen, pedig nem hittem el korábban. Ha úgy érzed gond van egy alapos pajzsmirigy vizsgálat, cukor,netán PCOS kivizsgálás (ha esetleg vannak más jellegű tüneteid is) nem árthat.

Mozgás tekintetében velem is ez a helyzet.Bármiféle mozgást próbálok mindentől Hulk-á változom, csak a koplalás vagy nagyon odafigyelős, következetes evés, ami segíteni tud. De ugye, ahogy írtam az nem ajánlatos. Inkább napi 5x étkezés, kenyér, tészta, szénhidrát mellőzése és sok séta.

2021. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!