Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ettől el fogok hízni, igaz?

Ettől el fogok hízni, igaz?

Figyelt kérdés

Tudom, minden nap rengeteg ilyen kérdés születik itt, és igen, tudom, hogy idegesítő, de nagyon rosszul érzem magam azért, amennyit ettem.


Leszögezném, anorexiában szenvedek, már egy pohár víz után is hihetetlenül kövérnek érzem és látom magam. 16 éves vagyok, 168 cm és 46 kg (azaz, ma 47 lettem reggelre, a tegnapi 3 tányér leves után) de jöjjön az, hogy mit ettem eddig ma, ami miatt ennyire ki vagyok akadva..


Már alapból sírtam reggel, amikor megláttam, hogy 1 kg-mal többet mutat a mérleg, mint tegnap. Ennek ellenére ma reggelire megettem 200 g sós földimogyorót, egy szójafehérje por+ víz italt (ez 100 kcal), 9 kocka étcsokit, egy kis tofut, és kettő hatalmas almát (egy db volt kb 230 g)


Nagyon rettegek az elhízástól. 42 kg szeretnék lenni de így nem fog menni.. Kérlek, kíméljetek olyan válaszoktól, hogy a hízás hosszú folyamat, meg hogy hízzak, stb. Mert ezeket én is tudom, csak nem vagyok képes elfogadni a gondolatot, hogy egy hájpacni vagyok! :((



2017. jan. 15. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem :(

Amit ma ettél, abban kb. semmi hasznos tápanyag nem volt, a két almát kivéve...

Tudom, felesleges ilyet kérdezni egy anorexiástól, de miért fontos neked, hogy 42 kiló legyél? Mindenképpen kórházba szeretnél kerülni?

A te bajod nem a kilókkal van, hanem a gondolataiddal és az emésztéseddel, utóbbinak semmi jót nem teszel ilyen ételekkel, így az sem várható, hogy az agyad rendbejön.

2017. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Akkor mit is vársz tőlünk egész pontosan?

Szerinted melyikünk fog neked asszisztálni a fogyásodhoz?

Tessék elmenni pszichológushoz,ha a családod támogatása nem hozott eredményt.Fel kell menned 55 kg-ra!Aztán ha elérted akkor ráérsz idegeskedni,hogy sikerül-e megtartani azt a súlyt. Eddig kellene eljutnod.

2017. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Ez a mennyiség az éhenhaláshoz is kevés és alig tartalmaz hasznos tápanyagot. Már is nagyon sovány vagy, ha így folytatod, a felnőtt kort sem fogod megérni! Elhízni akkor sem fogsz egy nap alatt, ha a tízszeresét eszed meg ennek a mennyiségnek. Kövérnek meg azért érzed magad már egy pohár víztől is, mert annyira összeszűkítetted a gyomrodat. Szüleid, családod nem szólt még neked emiatt?! Sürgősen változtatnod kell. Hidd el, ha 42 kg leszel, akkor sem fogod magad szépnek látni, míg beteg vagy. 3-4 cm-rel alacsonyabb vagyok nálad, de 8-10 kg-al nehezebb és az emberek megdicsérik az alakomat. Egészségesen étkezem, naponta 5-6 alkalommal, időnként megeszem azt amit megkívánok (ma pl. 2 tányér pörköltet, nutellás kenyeret, tiramisut) és nincs bűntudatom, mert tudom, hogy ez nem rendszeres, néha azonban a testnek- léleknek is jól esik egy kis bűnözés és egyelőre nem híztam el. :) Inkább sportolj, ahelyett hogy koplalsz, mert az emberek nem csodálni fognak a kiálló bordáid miatt, hanem inkább megbotránkozva, sajnálkozva fognak nézni rád. Fiatal lány vagy, ennyi idősen nem szabad tönkretenni az anyagcseréd, inkább jókat, színesen, egészségesen enni, sportolni és néha bizony kiélvezni számolgatás nélkül, hogy van egy kis "lazázás", közös étkezés a családdal. Én magam is figyelem a makrókat, kalóriákat, szóval tapasztalatból mondom, hogy igenis el lehet engedni időnként és semmi nem fog történni. Természetesen Neked gyarapodnod kell (direkt nem a hízni szót használtam), szedj magadra vissza néhány kilót, azért hogy feszesebb, csinodabb legyél, mert így csak lötyögni fog rajtad bőr, nem leszel olyan mint a címlapokon szereplő modellek, akiket jól ki is photoshopolnak. Ha nem tudod hogy indulj el az egészséges táplálkozás, sportolás útján, írj bátran, szívesen adok néhány ötletet, még ha nem is vagyok szakember és csak a saját tapasztalataimat mondhatom el. :)

2017. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Kezd unalmas lenni, hogy minden nap kiírja 1-2 idióta kis pi**a, hogy anorexiás, még a tictactól is bűntudata van, 180 centihez 30 kiló akar lenni, hájpacni, stb, de segítséget azt aztán nem kérne se a szüleitől, se orvostól, se senkitől. Mi van ba**ki, neked sincs anyád, vagy barátaid, vagy bárki, aki megmondja, hogy agyalágyult vagy?

Tudod mit, ne is hízzál, véletlenül se. Gyötrődj csak a saját hülyeséged miatt, ha ennyi eszed van, hogy nem mész orvoshoz. Fogyjál csak amíg meg nem pusztulsz, nem lesz kár érted, egy idiótával kevesebb.

2017. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

#2sel egyetértek senkinek nincs szíve ahhoz hogy ebben asszisztáljon téged.


Menj pszichológushoz és tanulj meg normálisan étkezni. Én 168 cm és 60 kiló vagyok és szépnek tartanak és egyáltalán nem vagyok dagadt pedig ez 13al több mint a te súlyod. Amikor 5kilóval könnyebb voltam mindenki csesztetett hogy kilógnak a csontjaim el tudom képzelni hogy 47 kilóval milyen vékony lehetsz ne akarj még kevesebb lenni. Én a mérleg kidobásával indítanék hogy ne érezz kényszert a napi vagy esetleg napi többszörös méricskélésre. Majd keresnék egy jó pszichológust meg egy diatetikust aki megmondja hogy hogy lehet egészségesen és táplálék dúsan étkezni. Ha már egy kicsit több vagy akkor eljárhatsz edzeni hogy szép legyen az alakod ami alatt nem véznaságot értek ha nem formás lábakat stb.

2017. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem miért pont 42 kg szeretnék lenni, csak tetszene az a szám a mérlegen.. A családom pedig egyáltalán nem támogat, felőlük a temetőben is végezhetem. Nem kapok elég törődést és szeretetet. Lehetséges, hogy ez miatt alakult ki az egész, de szerintem más okai is vannak, de nem tudom mik azok.. És segítséget meg nem is szeretnék talán a gyarapodáshoz.. Nagyon félek tőle. És úgy érzem, tetszeni sem szeretnék senkinek. Olyan, mintha nem vonzódnék egyik nemhez sem, régebben persze érdekeltek a fiúk, de volt olyan lány is, aki tetszett. (nem csak úgy, hogy a stílusa, vagy ilyesmi, hanem úgy tényleg.) és ezt is csak azért merem leírni, mert ez egy anonim oldal. Ma már egyáltalán nincs szexuális érdeklődésem se, tehát nem akarok tetszeni senkinek, mert akkor frusztrálva érezném magam. És nagyon nehezen tudok elbeszélgetni valakivel, nem vagyok nyitott, nem szeretek társaságban lenni (régen persze nem így volt), és nagyon nehezen bízok meg valakiben mert elég sokat csalódtam már. Anyukám és az egyik bátyám leléptek és nem is keresnek, nem szeretnek. Anyukám a szemembe is mondta, mikor 12 voltam, hogy ő egyáltalán nem akart gyereket, és utál. A szüleim elváltak, apukám elég stresszes, és nincs rám ideje, a másik bátyám amikor épp nem számítógépezik, akkor csesztet, amíg el nem sírom magam. A barátnőim elfordultak tőlem, az első szerelmem nagyon hamar véget ért, és a fiú csak kihasználni akart (nem hagytam neki) azóta nem is vagyok képes semmilyen kapcsolatot kialakítani, es nagyon stresszes lettem, érzelmileg labilis, visszahuzodo, nem megyek sehova, nincs is kedvem. Nagyjából ennyi..


Elnézést, hogy ennyire hosszúra sikerült a hozzászólásom, de késztetést éreztem arra, hogyleírjam.

2017. jan. 15. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ne feledd, hogy minden helyzetből van kiút, a körülményeidért valamilyen szinten te is felelős vagy. (Még ha ez szívtelenül is hangzott. De ha sajnálkozunk mi is, az nem mozdítja előre az ügyedet, sőt.) A helyedben csak azért is megmutatnám nekik! És ez alatt nem azt értem, hogy anorexiássá fogynék, hanem felmutatnék valami szép eredményt, hogy később ők örülnének, ha szoba állnál velük. Tűzz ki egy célt, ez lehet bármilyen vágyad, akár tanulásban, sportban stb. Persze az első helyen a gyógyulás álljon. Esetleg iskolapszihológust kéne megkeresned vagy ha anonim módon szeretnéd kiönteni a szíved valakinek, akkor hívd fel a kék vonalat! (neten megtalálod őket)
2017. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebből sürgősen ki kell keveredned, minél előbb annál jobb. Tudom, hogy könnyű mondani, de akkor is. Ez így nem egészséges, egyáltalán nem.
2017. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

A pszichés problémáidat nem csak a körülményeid, hanem az elégtelen táplálkozásod is okozzák. Ha újra elkezdenél enni, több jó dolgot vennél észre az életedben, és szerethetőbb emberré is válnál.

Azért nem érdekelnek a fiúk (illetve a lányok), mert a hormonrendszered már nem működik rendesen. Nemi hormonok nélkül nincs szexuális vágy. Gondolom, nem is menstruálsz. A hormonok termelődéséhez is tápanyagok kellenek, vitaminok, koleszterin, zsír, fehérje. Gondolkodj el ezeken (bár nehéz úgy gondolkodni, ha ködös az ember agya, mert nem kap elég táplálékot). Vegetálsz és sorvadsz tovább, amíg meg nem halsz, vagy elkezdesz rendesen enni és élni, szeretni magad és másokat?

2017. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Son Rani ***** válasza:
100%

Tudom kései hozzászólás, de azért leírom a gondolataimat ti idióta barmok ,az elsők között:

K*rvára sokat segítetek azzal hogy ilyeneket írtok, komolyan. Gratulálok! Empátiából ötös! Tudjétok ti b*meg milyen érzés anorexiásnak lenni, vagy akár bármilyen mentális dologgaé küzdeni? Ez nem ugy mukodik am, hogx "jaj anorexias vagyok elmegyek dokihoz és igy minden rendben lesz!" Nem! Ha valaki beteg az nem fog önszántából segítséget kérni és orvoshoz menni mert beteg! Ha ez igy lenne akkor nem létezne egyáltalán semmilyen mentális betegség... Gondolkodjatok mielött egy elkeseredett embernek még több lehúzó dolgot írtok, mert ha netan ti lesztek az utolso csepp neki és öngyilkos lesz akkor nektek mindegy nem, hisz ugyse ismeritek... de ha ti ettol érzitek jol magatokat hogy egy lelkileg beteg embert elküdtök a francba akkor gratulálok...

2017. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!