Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reális ez a kcal mennyiség?

Reális ez a kcal mennyiség?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és lány. 57kg, 165cm. Fogyni szeretnék, és egy kalkulátor szerint ja naponta 625,2kcal kalóriát eszem, heti 1kg-ot fogyhatok. Ez reális?

2016. nov. 30. 17:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mozgás nélkül reménytelen.


Futni, tornázni, biciklizni bárki tud minimális pénzből is.


Nekem a fogyós időszakban is belefért heti egy süti, illetve a keményebb edzésnapokon egy kocka 80% fölötti kakaótartalmú, minőségi étcsokoládé.


Összesen 15-16 kilót adtam le, az első kilenc hónapban ment le 10, utána még kb. fél év alatt a további 5-6.


Reggelire megtartottam a müzli+tej menüt, kb. egy kis marék müzliből és 3-4 deci tejből. (Sokan egy szálkásító étrendből mindkettőt kitiltanák, van akinek ez annyira megdobja a vércukorszintjét, hogy utána pillanatok alatt farkaséhes lesz - nekem pont nem, ebédig pompásan működök vele és mivel szeretem, az "édesség" vagy "nyalánkság"-igényemet is kielégíti. Helyettesíthető zabkásával, növényi tejjel vagy vízzel készítve, fahéjjal, vaníliával, olajos magvakkal vagy kevés bogyós gyümölccsel ízesítve.)


Ebédre zöldséges körettel ragut, gazdag levest, lencsével, csicseriborsóval stb.


Vacsorára általában salátát ettem, tojással, sajttal stb.


Étkezések közt egy alma, marék áfopnya vagy egyéb gyümölcs, kevés olajos mag, natúr joghurt, saját magam által ízesített cukormentes sovány túró volt a tízórai és uzsonna.


Nem éheztem, és igaz, hogy lassan fogytam, de kezdetben heti 2 intenzív edzéssel (tánc+erősítés+nyújtás) később ezt megemelve heti 6-7 órára sikerült az álomalakom elérni. És ez elsősorban nem a kilókon, hanem azon múlt, hogy lassan értem el és sok mozgással, vagyis izmos és feszes maradtam, szebb lett a tartásom.


Szóval nem csinálnám máshogy. Mostmár fél éve csak súlyt tartok, a vacsorán lazítottam kicsit, vagyis már nem csak szigorúan saláta, hanem néha tk. rozskenyér, rizskenyér stb. is jöhet.


Ha az ember beállt egy jó étrendre és mozgásra, akkor az anyagcsere is felpörög, így aztán nem kell aggódni pl. az ünnepeken, és ha nem is mértéktelenül zabálva, de jóllakva és minden finomságot megkóstolva egy gramm hízás nélkül lehet élvezni az étkezéseket is.

2016. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg nem hiszem, hogy 13 évesen nem fér bele a sport az életedbe... akár otthon a szobában, ha olyan helyen élsz ahol erre nincs lehetőség.


650 kalória pedig szép túlsúlyt eredményez majd hosszabb távon... ha hiszed ha nem, szépen feljönnek majd a dupla kilók ha jön a karácsony.


57 kg sok ez tény.


Mit eszel?

Kezdésnek a nasit hagyd el. Semmi csokika semmi energia ital, semmi üdítő.

Vizet igyál vagy cukrozatlan teát.


Kaja első körben ezen nem módosítanék sokat..

Kakaós csigák, csokis croissant és vanilíás táskák szóba se jöjjenek. Egyél szendvicset!


Ebédet edd meg rendesen, ne repetázz.

Vacsorára ne egyél két felnőttnek elegendő adagot.

Egyél vitamint, kis adag dió, de ne sokat, mert hízlal, viszont a jód tartalma miatt a pajzsmirigyedet serkenti, gyorsabb lesz az anyagcseréd.

Zöld tea is kiváló.


Középsuliban ezeket betartva fogytam 60 kilóról 54-re 1-2 hónap alatt. 163 cm magasságomhoz!


Tök egyszerű fogyni még ilyen fiatalon, én már csak tudom!


Hajrá csajszi, csinos leszel! :) fő az önbizalom! Ha lefogytál picit szerezz be néhány új cuccot :) hidd el lelkileg jót tesz majd a jutalom ;)


És kellemes ünnepeket kívánok!

2016. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkit felpontoztam, és tényleg nagyon sokat segítettetek!😊❤❤
2016. dec. 1. 17:19
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdezted az édességet. Persze, beleférhet, de emberfüggő, kinek mennyire érdemes kihagynia s persze édességfüggő is. Vannak nagyon jó összetételű édességek, amiket lazán ennék bármikor, ha lelkileg egészségesnek tartanám, hogy félig édességen éljek (fizikailag annak tartom). A répacukor nálam tiltólistás, szerintem ez nem valami nagy megszorítás, bár van, akinek az.

Egyeseknek a gyümölcs segít az édességvágyon, nálam inkább ront mindenen s van, akinek mindegy, mert megeszi az egy kiló gyümölcsöt és persze az édességeit is, az előbbi nem helyettesíti az utóbbit.

Ki kell tapasztalnod, neked mi működik. Ha valami nélkül megbolondulsz, akkor legalább korlátozottan engedd be az étrendedbe, legalább amíg ki nem találod, hogyan iktasd ki. Az is lehet, hogy szép lassan le tudsz szokni róla.

2016. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!