Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Munka után, lefekvés előtt...

Munka után, lefekvés előtt milyen edzést válasszak? Edzés előtt vagy után egyek és inkább fehérjében vagy szénhidrátban gazdagabbat?

Figyelt kérdés

105kg,32éves,168cm magas férfi vagyok, állandó éjszakás műszakban dolgozom,ülő munka, csak a felső testem és a karjaim mozognak kb fél óránként állok fel1-2 percre,étkezés NEM fér bele :(folyadékot folyamatosan iszom(vizet) minimum 1 litert,minden műszak kezdés előtt otthon 300-350g zabkását eszem(1dl tej+1dl víz+diszacharin édesítőszer+fahéj+zabpehely)reggelre mégsem vagyok éhes,jelenleg 1800-1900 kalóriát fogyasztok naponta(90-100gfehérje,200-220gch,60-70gzsír),kb 350-400-kcal égetek aerob/anaerob mozgással+ hetente többször kertészkedem.A fehérje többnyire félzsíros túró,baromfi,sertés,tehéntej,hüvelyes zöldség.A szénhidrát: extrudált kenyér,durumtészta,kukoricaliszt,zabpehely.Ezekben azért "akadnak"rostok is ha jól tudom+sok zöldséget is eszem(karfiol,cukkini,paradicsom,paprika,hagyma,uborka, csak az olcsóbbakat) A zsír szinte mind "rossz" nak mondott viszont olcsó...Az alapanyagokon anyagi okokból nemnagyon tudok változtatni,nekem ez így is drága...109 kg-ról indultam 1hónapja csinálom:munka után 45 perc eszköz nélküli edzés.Lefekvés előtt,edzés után egy házi készítésű turmix(félzsíros túró,tehéntej,édesítőszer,joghurt,fahéj ez 30g fehérje,21g ch,15g zsír)

https://www.youtube.com/watch?v=DYuw4f1c4xs

Felkelés után általában kész az ebéd (ami nekem a reggeli)ilyenkor inkább gazdagabban eszünk baromfi,saláták,zöldségek,rizs esetleg tésztaféle,délután egy kis hidegkaja pl:extrudált kenyér baromfi gépsonka paradicsom,paprika,uborka,sajt.Nasi:alma.Este pedig mielőtt megyek munkába szinte mindig zabkása.


2016. júl. 3. 06:16
 1/2 A kérdező kommentje:
A meglévő izmaimat szeretném megtartani s lefogyni 80 kg körülre s majd talán jövőre vagy utána elkezdeni formásodni,izmot építeni.
2016. júl. 3. 06:25
 2/2 anonim ***** válasza:

1) Séta. A munkahelyedre sétálva menj inkább, és ne busszal.

2) Mozgás előtt egyél inkább, de ha utána is megéhezel akkor legalább várj, 40 percet, a felszívódás miatt, és ne nagy dolgokat egyél. Hogy az szénhidrát vagy fehérje a szervezeted döntse el, mivel nem véletlenül kívánsz meg bizonyos ételeket (az agyon cukrozott ételeket pld. nem természetes dolog megkívánni, mivel az a fajta cukor függőséget okoz, de mondjuk egy tk. szendvicset, vagy valami húsféleséget már egész más).

2016. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!