Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni, ha...

Hogyan tudnék lefogyni, ha folyton sóvárgok a csoki és a chips után?

Figyelt kérdés
Szeretem az egészséges ételeket is, a zöldségeket, gyümölcsöket is imádom, de hiába nem vagyok éhes, mindig nagyon kívánom az édességet vagy a chipset, és nem bírom tovább 3-4 napnál. Tudom, ez komoly függőség. De mit lehet ezzel kezdeni?
2016. jan. 29. 13:54
 1/5 anonim válasza:

Én magamon úgy vettem észre, hogy minél többet eszek ezekből, annál jobban kívánom. Ha egy hétig kihagyom, akkor utána már nem is kell.

Nálam mi a legjobb megoldás? Ha nincs itthon egyikből sem.

2016. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, ha nem dontod el h csokit zabalsz vagy fogyozol.
2016. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egy hetet már sokszor hallottam, tuti segít valamit, de nekem lazán és újult erővel vissza tudott térni az édességvágy... Összetett dolog ez, lehet fizikai függőség, lelki, hedonizmus, megszokás... S mind egyszerre is.


Nekem a jóllakottság és az alacsony szénhidrátbevitel csodákat tud tenni e téren. Ami marad, az csak egy "de jó lenne sütit enni" dolog, ami ellen elvileg könnyű küzdeni. Kár, hogy 2 perc alatt, szinte észrevétlenül tudok sütni egyet. Szinte sosem veszünk édességet, csak csinálunk, mert nagyon könnyű. Legalább a mennyiséget tudom kontrollálni, ritkán készítek sok édességet s ha mégis, akkor trükköket alkalmazom, plusz egypár év után már arra is képes vagyok, hogy hagyjak belőle.

Valami minimális önfegyelem bizonyára kell. De ha túl nagy a csábítás, akkor nekem az jel, hogy étrendet kell változtatnom.


De ha 3-4 naponta eszel édességet vagy chipset s nem naponta, már az is valami. Bizonyára idővel tovább tud csökkenni. S persze az egyszerre megevett mennyiséget is tudod csökkenteni. Vagy saját édességet és chipset gyártani, ami összetételében jobb...

2016. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne tarts otthon én is azt javaslom . Én alapból sosem kívánok ilyeneket már egy ideje,de ha előttem van,biztos,hogy megeszem .

Jó kis kalóriabombát,hülye lenne a test nem megkívánni :D jó lesz az a szűkösebb időkben,szerintem a legtöbb ember agya ezt üzeni ha csoki van a láthatáron :-)

2016. febr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére én nem így működöm, van itthon néha 8 kg kókuszzsír, 5 kg kókusz, 5 kg len, 4 kg szezámmag, egy tele szennyestartó töretlen dió s azért sok más is... S egész nap itthon vagyok velük, fejem telve remek receptekkel, amivel bármikor csokiszósszá, sütivé s egyebekké varázsolhatom őket...


De ha csoki meg chips van otthon, az kicsit más lehet, nyilván ne legyen, ha az ember nem akar olyat enni. A csokitól engem eleve elég jól távol tart az, hogy felesleges cukor van benne. Önfegyelmem nincs sok, ha evésről van szó (nem tartom elég hedonista dolognak), de az étrendi szabályaimat jobbára tisztelem :)

Chipset pedig régen se ettem, túlárazott izé.

2016. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!