Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le, ha nincs...

Hogyan fogyjak le, ha nincs pénzem semmire, viszont van rengeteg túlsúlyom és rengeteg szabadidőm?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám, ezért pénzem sincs, a szüleimmel élek, pofám nincs kérni tőlük pénzt, hogy saját magamnak vegyek "diétás" ételeket, ezért azt kell ennem amit ők esznek. Drága edzőre nincs pénzem, így a mozgásom is perpill kimerül annyiban, hogy naponta sétálok 1 órát. Eléggé el vagyok keseredve, és kilátástalannak tartom, hogy mostanában lefogyjak. :( valószínűleg valamilyen betegségem is van, mert kimarad a menstruációm, és hullik a hajam, de az endrokinológus nem foglalkozott velem, azt mondta teljesen egészséges vagyok. Tudna valaki tanácsot adni? =/

22/L/165 cm 100+ kg(nem igazán mértem mostanában)


2016. jan. 14. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1. A "diétás" ételek fogyasztásának CSAK akkor lenne értelme, ha életed végéig csak azokat akarnád enni. KÜülönben ugyan lehet, hogy lefogynál velük, de ha visszatérsz a "normális" ételekre, akkor visszahíznád, amit leadtál.


2. A mozgáshoz nem kell edzö meg drága dolgok, elég az akarat meg kitartás.


3. Ha komolyan gondolod, akkor a kaloriabazis.hu- ra regisztrálj. Ott el tudod olvasni, hogy a kalóriaszámolós rendszer miért müködik, az ottani számolás alapján nem csak a kalóriák, hanem a makrotápanyagok is figyelembe vannak véve.


4. A neten rengeteg olyan mozgásforma van, amit te is tudsz csinálni otthon, mindenféle ezsköz nélkül. Ami egyelöre tilos, az a futás, mert ekkora túlsúllyal csak az izületeid mennének tönkre. Itt egy jó oldal:

[link]


5. Amivel azonban az egészet érdemes kezdeni, az az, hogy elmégy az orvoshoz és kivizsgáltatod magad, mert a hírtelen hízás, menstruációs zavarok, hajhullás nem normális. De elöször a háziorvoshoz menj és ha valami nem stimmel, akkor ö küld a megfelelö szakrendelésre. (az említett endokrinológus nem feltétlen ért hozzá, de legalább is nek akar)

2016. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

-a lefogyáshoz nem kell pénz,csak elhatározás és kitartás,

-simán lefogysz te is ,ha ugyanazt eszed mint eddig,csak sokkal-sokkal kevesebbet

2016. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Házi orvoshoz mentem, ő küldött el ehhez az endrokinológushoz, aki azt mondta, hogy egészséges vagyok. Nah meg elküldött nőgyógyászhoz is, de oda még nem mertem elmenni tini kori trauma miatt. A kalória bázis oldalt ismerem, de nem igazán van mit számolgatnom, ha nincs mit ennem csak krumplit krumplival, meg zsömlét zsömlével, mert az van itthon. Jelenleg ott tartom, hogy nem merek semmit enni, csak napi 1 zsömlét, mert félek, hogy még jobban elhízok. Lassan 1 hete élek csak napi 1 zsömlén, de a mérőszalag 1 cm-el se mutat kevesebbet, mert mérlegünk nincs itthon, hogy azzal mérjem magam. Én is csináltam ilyen videókra torna gyakorlatot, csak az a baj, hogy kifulladtam 20 perc után, és ha tovább gyötörtem magam, elkezdtem szédülni meg hányingerem volt. Aki esetleg tudna könnyebb torna videókat, amik könnyű gyakorlatokat csinálnak, lassú tempóban, hosszabb ideig, azt szívesen fogadom.
2016. jan. 14. 07:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakorlatilag nem eszel semmit, akkor ne csodálozz, ha nem birsz mozogni.


Normális mennyiséget KELL enni, és akkor fogyni is fogsz.

2016. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Másik orvos, most!

A sok szabadidő pedig ideális a sportra, semmi nem olyan hatékony. Az evést pedig kezdd el ismét normálisan. Egyrészt nem leszel vékonyabb, ha egy kis kórót eszel csak minden nap, ennél lehetne több eszed 22 évesen. Rendesen kell enni, mértékkel, és mozogni. lehet, hogy az állapotodra (hajhullás menzeszkimaradás) az étrended is hatással van.

2016. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Napi 1 ó séta az nulla, pláne 100+ kilóval talán még 4 km sincs. Legalább 4-5 ó séta kellene 12-l5 km. Nem zsemle kell, hanem növényi táplálék, ami a beleket is megmozgatja: savanyúkáposzta, egyéb káposztafélék, cékla, 1-2 tojás és kevés zsírtalan hús, belsőség.
2016. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az étrendem nincs hatással rá, mert másfél-2 éve hullik a hajam, és szintén ennyi ideje rendszertelen a menzeszem. Nem 2 éve nem jön meg, hanem hol megjön hol nem, ez tart 2 éve. Tudom, hogy koplalással nem fogok fogyni, de már annyira el vagyok keseredve, hogy nincs jobb ötletem :-) Hiába van sok szabadidőm sportra, ha egyszerűen 100+ kg-val nem bírok egész nap mozogni.
2016. jan. 14. 08:25
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és mutasd már meg, hogy melyik 100+ kg-s ember képes napi 4-5 órát sétálni. Igen tudom, a szépségért meg kell szenvedni, de azért van egy határ... Nem nekem, mert én csinálnám szívesen(úgyis unatkozom legtöbbször) ha a testem bírná, de nem bírja... Azok az ételek amiket felsoroltál pont azok közé tartozik amit nem ehetek. :-) Van egy epekövem, ezért ha én nekiülök káposztát enni akkor bizony úgy begörcsölök tőle, hogy a sűrgősségin kötök ki. Tojás, cékla, szintén ebbe a kategóriába tartozik.
2016. jan. 14. 08:28
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne már hogy csak üres zsemle van otthon és krumpli krumplival?!

Semmi feltét?


Mondjuk krumplis tésztától és zsíros kenyértől se lehet 100 kiló felé hízni ha nem mértéktelenül eszed.


1. lépés a mennyiségek csökkentése, de nem napi egy zsemlére!


Egyébként de, okozhatja az étrended! Nem egyből "adja fel" a szervezet, egy darabig kutyaszaron is el lehet élni, később jönnek a hiánybetegségek, hormonális eltolódások (pajzsmirigy, pcos...).


A gyaloglás kiváló, ha a tempó jó, nem csak vonszolod magad, és a pulzusod a zsírégető tartományban.

Otthon a tévé előtt is űzheted, viccen kívül.

Leslie Sansone - keress rá!

2016. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Őszintén? Sose ettem mértéktelenül. A szüleim, és a számomra is rejtély mitől híztam el ennyire. Reggelizni sose reggeliztem már talán azóta, hogy egyedül jártam általános iskolába. Ebédre mindig főtt kaját ettem ami volt, 1 tányérral, és nem 5 tányérral. Vacsorára általában vagy megint főtt kaját ettem vagy valami hideget, zsömlét egy-két db-ot és nem 5-öt. Cukros üdítőket sose ittam, csak édesítőszeres, gagyi 100 ft-os üditőket, nasira maximum 1 hónapban 1x telt, gyorskajára sose. Tény, hogy az egész család nem étkezik valami egészségesen, de ez nem ad okot 70kg túlsúlyra, maximum 20-30-ra.
2016. jan. 14. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!