Ketogén diétázók?
Én zsírtejet használok a kávémba (pontosabban kávét a zsírtejembe :D), nekem bejön. A kókusz- és máktej se rossz, de nekem a zsírtej a favorit (tojástejnek is nevezhető, én azt akkor mondom, ha épp nincs benne hozzáadott zsír).
A többit már leírták.
Amúgy nem felesleges egészséges embernek, én pl. nem tudok fogyni sok szénhidráttal. 80g pedig sok. Jó, ketóval se fogyok, de az esély megvan rá, csak mozogjak többet. De nem ezért ketózom (amikor ketózom, mert azért a ketó nem azt jelenti, hogy onnantól sosem ehet szénhidrátosabban az ember. van, aki kitart mellette, van, aki kileng, főleg eleinte. persze egy durva szénhidrátevés büntet fiziológiai inzulinrezisztenciában, de egy kiwi attól még belefér), hanem mert sokkal jobban érzem magam úgy, s nekem igenis kell az a plusz energia s a reggeli felkelés képessége, amit a ketó ad. Sokszor kilengtem, s mit mondjak, semmivel nem volt élvezetesebb a szénhidrátosabb étkezés, sőt. Nagyritkán megéri egy kis plusz gyümölcs (rengeteg gyümölcsfám van :)), ennyi. Bármilyen fura, nem mindenkit vonzanak a szénhidrátos ételek s nem mindenkinek esnek jól, akkor sem, ha egészségesek. A keto nem mindenkinek önsanyargatás...
Nekem kicsit rezeg a léc, mert 40 grammba nem sok zöldség fér (valaki írt indokolatlanul sok zöldségről, nos, nem hiszek benne, hogy ilyen létezik. én szeretem a zöldségeket, világéletemben jobbára zöldségételeken éltem). Ma már lejjebb tudok menni, nem gond, max. bizonyos tápanyagbevitelemnek nem tesz jót, de a tartós 20 grammot nem lennék hajlandó elviselni. De nekem csak a ketózis fontos, amihez napi 40g ch inaktív korszakaimban is jó.
A legtöbb hormon előállításához esszenciális zsírok kellenek, ahhoz, hogy energizáltnak, kipihentnek stb stb érezd magad, nélkülözhetetlen a mrgfelelő zsírfogyasztás... Ketogén étrendnél általában ez meg is van, mivel zsírt esztek zsírral... És tudatlanul de beviszitek a megfelelő esszenciális zsírokat, de ugyan ez meg lehet nem ketogén diétával is, csak tudatosan oda kell figyelni az esszenciális zsírokra...
Azon meg, hogy miből raksz 1-2 grammot a kv-dba, továbbra sem múlik semmi...
A 23. voltam.
Útifű maghéjat használok néha, sok húst soha életemben nem ettem, sokáig vega is voltam, aztán évi pár alkalomra tértem át, most pedig a ketó miatt bizonyára csökkenni tud, nem tudok húst enni és ketózni egyszerre, max. nyomokban használva, de azt meg minek? Megvannak az okai az energiahiányomnak (már ha épp van olyanom), tudom, min kell javítanom. De az étrend akkor is alap. S nemcsak az energia miatt ketózom azért.
Nos, az első hónapban nem fogytam, utána leesett az éhségem, akkor fogytam néhány kilót. Utána megint nem, mert most már rendesen mozognom kellene a kalóriadeficithez (plusz a normál élethez és energiaszinthez is), de arra még nem sikerült rávennem magam.
A zsírtejet tojástejnek is nevezik, tojássárgája, kis kókusztej (ha nincs, pici darált kesut teszek bele, a semminél az is jobb. lehet, hogy az eredetiben egyik sincs, de az nekem erősen hiányos), kókuszzsír, meleg víz (ha túl forró, kicsapódik a sárgájában levő fehérje, bár összeturmixolni úgy is lehet. Turmix vagy botmixer, s kész a kissé habos zsírtej. Embere (vagy emberünk korszaka, felhasználási cél) válogatja, miből mennyi kell bele. Nekem sem jó elszállni a kókuszzsírral, erősen minimalizálom, ma már 2 deka helyett felet használok tojássárgánként. A vízmennyiséggel még tudom biztosítani, hogy elég zsíros legyen így is. Napi szinten iszom, hol kávéval, jól sikerült verzió esetén néha magában, de levesként is használom, pl. paradicsompürével, zöldfűszerrel, pici ecettel keverve. Most pedig az aranytej zsírtejesített verzióját iszom (kurkuma, bors, gyömbér, chili, ha jól emlékszem, kókusztejjel roppant jó, de azért kókusztejes zsírtejjel is kellemes).
#26: Tudtommal az embernek kicsi a minimális zsírigénye. Bár igen, vannak álláspontok, miszerint a zsírral jobban működik a testünk, azt preferálja. De hogy nálam a ketogén kell az energiaszinthez, az tuti, mivel mindig is kb. annyi zsírt ettem (vagy többet, sokszor pedig jóval többet), mint ketogén diéta mellett, az utóbbi években a forrás is megegyezett. A ketogén és nem ketogén étrendem között elég kicsi a különbség, de az a (nekem nem annyira) kis plusz szénhidrát elég sokat bekavar, lenyom, éhessé tesz, közérzetet és energiaszintet ront. Nemhiába kerül más üzemmódba a test, nagy tud lenni a különbség, akkor is, ha a zsírbevitel pont ugyanolyan.
Amúgy van, aki nem eszik sok zsírt ketóban, persze ez veszélyes, mert nehéz így nem koplalni. A ketó lényege a kevés szénhidrát és megfelelő fehérje, a zsír igen tág keretek közt változhat, a ketózishoz magához nem kell sok zsírt enni. Csak ahogy írtam, a koplalás elkerülése miatt azért valami alapszintet el kell érnie a zsírbevitelnek. De egy átlagember bizonyára jóval több zsírt eszik, mint egy keményebben fogyózó s igen leesett éhségérzettel rendelkező ketós. Nekem is lecsökkent a zsírbevitelem, amikor ketogénnel fogytam.
Azt pedig mindenki döntse el, hogy pár gramm ch miben és mikor fér bele. Feleslegesen én se innék rizstejet, amikor a zsírtej és a kókuysztej sokkal finomabb és gyorsabban is készül.
Viszont ma ettem sárgaborsófasírtot, bár nem sokat, amúgysem ízlett. Csak megkóstoltam az aktuális kísérletet.
Ma tükörtojásokat ebédeltem, úgyhogy simán belefért, a nyers zöldségeim nem sok szénhidrátot jelentenek.
" Tudtommal az embernek kicsi a minimális zsírigénye."
Jól tudod 1-2 szem omega 3 kapszula már fedezi is a szükséges esszenciális zsír mennyiséget, éppen ezért borzalmas, hogy az emberek nagyrésze, még ezt a minimális esszenciális zsírt sem viszi be, csak a sok telített meg transzzsírt... aztán pilláznak nagyokat, mikor a 4x után kezdődnek a szívproblémák...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!