Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetne lefogyni tobb...

Kedves97 kérdése:

Hogy lehetne lefogyni tobb mint 25 kilot?

Figyelt kérdés
18eves vagyok,171cm es kb 94 kilo, valtoztatni szeretnek de nem teljenes fogyokurakra gondolok, mennyi ido alaltt tudnek leadni ennyit es hogy? Milyen sport,mennyi etkezes, milyen kajakat egyek? Tudnatok recepteket adni amik egeszsegesek es finomak?
2015. júl. 4. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Gyomorgyűrű.

2. SEMMI!!!! Cukor,fehérliszt,gyorskaja.

3. Sport,szex...jó sok!

2015. júl. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kalóriaszámítással, a kaloriabazis.hu segít ebben. ^^ Legalábbis nekem sokat segített... 2-3 éve 95 kiló voltam, azután elkezdtem külföldön dolgozni.. lement kb 13-14 kiló a munkától és a stressztől. (ezt nem a kalóriaszámítással értem el) De 81 kilóról indítottam most az új "életmódomat", körülbelül 1 hónapja. Most 76 kiló vagyok, koplalás nélkül. ^^Minden eszek, de a kalórialimitemen belül. Így is napi 1500-600 kalóriát ehetek, heti 1 kiló fogyással számítva(annál többet nem ajánlanak). Ha minden jól megy 70 kiló leszek szeptemberre, nagyon bízom benne. Remélem neked is sikerül elérned a célodat! Azt, hogy mit ehetsz és mit nem - az oldalon nagyon hamar megtanulod, mivel mindig beütöd, hogy mit ettél, és mennyit belőle - így látni fogod, miből ehetsz sokat, miből keveset(mert hízlal).


Nemtudom sportolsz-e, de ha nem akkor a gép szerint az alap napi energiaszükségleted 2650. Ahhoz hogy 1 kilót leadj hetente, napi 1000 kalóriát kell elégetned, szóval 1650 kalóriát ehetsz minden nap. Ha sportolsz hozzá, akkor annyival többet, amennyi kalóriát a sporttal elégettél.


A számológép szerint fél év alatt EGÉSZSÉGESEN le tudod adni a 25 kiló felesleget. Megéri a küzdelmet szerintem!


Sok sikert!

21/L

2015. júl. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nekem egyszer sikerült fogyni pár kilót úgy, hogy kenyeret nem ettem, se tésztát, csak rizst, barnarizst, csirkehúst meg halat joghurtot. Édesség helyett meg mazsolát, banánt, narancsot, szilvát.


Most meg azt mondják, hogy oliva olajban kell sütni, mert az kevésbé hízlal, mint a többi - nem tudom, de elég drága.

2015. júl. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kalóriaszámolgatás túl bonyolult. Mármint nem matematikailag, hanem képtelen vagyok úgy élni :) A célom 120-ról 80-ra lefogyni (178cm, ffi vagyok), öt hónap elteltével most tartok 95-nél, szóval elmondhatom, hogy szépen alakul a dolog.


Mint mondtam, nem számolgatok. Később lehet, hogy megjön a kedvem hozzá, már alakul is, néha már kiszámolom, mit ettem, de ez az elején túl nehéz és nem is igen szükséges, mert kövéren még elég könnyű fogyni, később lesz egyre nehezebb.


Én azzal kezdtem, hogy csak vizet iszom, ez a legkönnyebb, de tényleg.


Aztán lemondtam a mértéktelen édességzabálásról. Ilyen bolti édességeket, mint a csoki, túrórudi, kekszek satöbbi, már alig eszem. Kis adagokat veszek, amennyit egyszerre megehetek, mondjuk cukrászdában egy szelet tortát, boltban egy darab 30 grammos étcsokit vagy egy gyümölcsjoghurtot és hasonlókat. Már rájöttem, hogy csak úgy tudom moderálni magam, ha nincs is itthon. Egyre kevésbé hiányzik amúgy az édességzabálás, szép lassan változom.


Igyekszem erősen csökkenteni a szénhidrátbevitelem. Péksüteményeket gyakorlatilag egyáltalán nem eszem, csak napi 1-2 kisebb szelet kenyeret vacsorára. Mindent zöldségekkel eszek, gyakorlatilag nem eszek tésztát, krumplit, rizst, ezek a szénhidrátdús köretek.


A fehérje és a zsír az kell, hogy meglegyen a szükséges mennyiség. Ez egyéni dolog, ezt direkt kihangsúlyoznám, de mivel még korábban elkezdtek köszvényrohamaim jelentkezni (jó dolog ez a kövérség...), ezért a húsfogyasztásomat már akkor visszafogtam, gyakorlatilag nem eszem húskészítményeket, csak hetente kb kétszer csirkét. Eszem tojást, tejet, sajtot, ilyesmiket, meg még rendszeresen fogyasztok teljes fehérjeport (Iso Whey Zerot).


Nem feltétlenül hangzik ez jól, felmerül a kérdés, hogy akkor mit eszek? Egyáltalán nem koplalok. A zöldségekből nagyon sokat eszem, simán teleeszem magam és egyre jobban ízlenek a zöldségek. És a gyümölcsfogyasztásomra se nagyon figyelek egyelőre, később valószínűleg kénytelen leszek, de egyelőre eszem, ha kedvem van, ezzel pótolom a nassolást.

2015. júl. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is 170 cm vagyok, 2 es fel eve 96kg voltam (szerintem meg tobb is, mert nem mertem merlegre allni, csak mikor kb 3 hete mar "eletmodot valtottam"...) leginkabb az etkezesen mulik a dolog, bar en ajanlom, hogy mozogj is, mert akkor a borod is jobban fog viselkedni. Sajnos en az elejen nem sokat mozogtam, a felkaromon csunya lett a bor :( de most uj cel van elottem, feszesitek :) jol irtak elottem, hagyd el az egeszsegtelen eteleket, italokat! Irok peldakat, hogy en miket eszem!

Reggeli: zabkasa, tk kenyer/rozskenyer 1-2 vekony szelet vagy rozskifli 1 db sonkaval, zoldsegekkel, tojasrantotta szinten zoldsegekkel, zabkorpabol szoktam neha "tejbegrizt csinalni edesitovel, cukormentes kakaoval, vagy csaszarmorzsat is (ezt is zabpehelybol, zabkorpabol, kicsi zabliszt, tojas, edesito) sok egeszseges recept van a neten!

Tizorai: 1-2 db idenygyumolcs

Ebed: itt lenyegeben barmit (en kb 300-350 grammnyit szoktam enni), de itt is valtoztass az etelek elkeszitesenel, pl rakott zoldsegek hussal (sima rizs helyett barnarizs vagy bulgur, daralt sertes helyett daralt pulyka vagy esetleg marha, 20%os tejfol helyett natur vagy gorog joghurt, ra esetleg egy kis zsirszegeny sajt es sok-sok zoldseg, vagy siman grillezett csirkemell/pulykamell parolt/nyers zoldseggel, barnarizzsel, fozelekek: en nagyon pici zabliszttel suritem es gorog joghurttal, a rakott krumplit is nagyon szeretem, de mostmar zellerbol csinalom (en is furcsalltam, de nagyon finom!), igazabol bamilyen etelt meg lehet csinalni, csak kicsit at kell reformalni :)

Uzsonna: en altalaban itt egy tejeskavet szoktam inni (mert dolgozom), de itt is lehet joghurtot vagy gyumolcsot, konnyu zoldsegsalit

Vacsora: vagy ugyanaz mint az ebed, vagy tojas (sulve, fove, muffinformaban), zsirszegeny turobol es gorog joghurtbol ill neha gyumolcsbol vagy csak siman valamilyen aromaval szoktam turokremet csinalni, vagy korozottet, vagy itt is lehet salit, husit zoldseggel, sot van amikor vacsira kolbaszt!! eszem zoldseggel...

Nalam az volt leginkabb a baj, hogy lany letemre hatalmas adagokat ettem! Nagyon hasznos volt, hogy vettem egy konyhai merleget (elotte megettem 60-70 dkg etelt is pl ebedre, ez rengeteg, addig ettem, amig el nem fogyott amit a tanyeromra szedtem...)

Fontos az, hogy a normalis kajalas melle ne nassolj! A csokit, chipset, sutiket, edes lottyoket felejtsd el! Ha nagyon kivanok valami edesseget, szoktam enni egy-ket kocka etcsokit (ebbol is van narancsos, pisztacias, stb)

Ami meg fontos, hogy csakis akkor tudod megcsinalni, ha valoban akarod, ezt fejben el kell donteni es ha torik, ha szakad, ha nincs kedved, ha pizzat rendenel vagy betolnal egy bigmacet, akkor is az lebegjen a szed elott, hogy igenis, jovo nyarra jol fogok kinezni es MEGCSINALOM!!! (Ha most elkezded, akkor karacsonyra mar jelentos sulytol meg tudsz szabadulni!!)

2015. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen, igazad van, az adagokra azért én is jobban figyelek. Régen a kedvenceimből simán bevágtam két tányérral, ma már ilyet nem csinálok, egyszer szedek mindenből, egy csirkecombot eszem, satöbbi. De ez a lemondás egyre könnyebben megy, ezzel biztatnám a kérdezőt. Amikor már látod, hogy működik a dolog, szépen mennek le a kilók, egyre csinosabb leszel, akkor könnyebben lemondasz a zabálásról. Néha vendégségben nem megy, de az átlag a lényeg. És tényleg, tegnap megtapasztaltam, milyen jó érzés 25 kiló fogyás után például ruhát venni. Eddig XXL-es volt mindenem, tegnap vettem két L-es inget meg rövidnadrágot, félelmetes, nem is emlékszem rá, hogy valaha L-es ruhát vettem volna. Nőként gondolom az ilyesmi még nagyobb élmény lehet :)
2015. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is a kaloriabazis.hu segítségével fogytam le. Nagyon hasznos oldal, csak ajánlani tudom!

Bőséges reggeli (pl.: rántotta, virsli, kefir, rozsos péksütik stb.), ebédre mindig azt ettem, amit a családnak főztem, de kisebb adagot (csirkepöri, rakott krumpli, saláta, sült hús stb.), vacsira pedig (18.00-ig bezárólag) inkább fehérjét fogyasztottam (sajt, hús, tojás, túró).

Én nem tudtam lemondani (sajnos) az egészségtelen kajákról és koplalni se ment (szerencsére). Napi 1300-1600 kalória között ettem, eleinte 1 órát tornáztam (utána napi fél órára csökkent: Shaun-T T25), hogy formálódjak. Sikerült leadni 36 kg-ot és lassan egy éve tartom úgy, hogy ugyan azokat a kajákat eszem, mint a fogyásom alatt, de 2000 kalóriát.

A hoxa.hu-n is lehet sok sikersztorit olvasni, illetve fogyókúrás naplókat. Rengeteg erőt és kitartást tud adni az embernek.

Nekem ez vált be. A lényeg, hogy kevesebbet egyél, mint amennyit elégetsz (kalóriában) egy nap. Koplalni pedig tilos, mert nem fogysz le tőle hamarabb és vissza is szeded a leadott kilókat.

Sok sikert és kitartást kívánok!!!

2015. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) irtatok h ti is elkezdtetek vagy meg most is csibaljatok, lenne kedve valakinek kozosen eletmodot valtani?:) mivel most kezdek hozza jo lenne egy tars meg ugy megiscsak konnyebb lenne, nem akarnam abbahagyni :)
2015. júl. 6. 00:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!