Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Derékvékonyítás?

Derékvékonyítás?

Figyelt kérdés

lényegében nem fogyni szeretnék, hanem azt szeretném ha a derekam vékonyabb lenne. A hulahoppra gondoltam, néha szoktam is, de ha rendszeresen naponta kb 10 percet hulahoppozok (ja és nem az a műanyag xar, hanem fémből van, és puha szivacsos borítása van) , akkor mennyi idő kell, hogy láthatóan vékonyabb legyen a derekam? (most sem vastag, csak, sztem olyan törzs alakú vagyok)


Vagy van más megoldás is?


Előre is köszönöm a válaszokat!! :) Aki segít, annak egyből megy a zöld pacsi :)



2015. máj. 31. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 10 perc hullahoppozás az semmi, mivel kb 30 perc után kezdődik a zsírégetés. Én 60 perceket szoktam csinálni, de már évek óta hullahoppozok és így megőriztem derekam vékonyságát.

Az, hogy mennyi idő alatt lenne látható? Azt nem tudom, de légy kitartó, csináld minél többször, akár filmezés, vagy tanulás közben is. :)

Meg végezz oldalra lábemeléseket, az is a derékra megy.


Sok sikert! :)

2015. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi zsír van a derekadon? Ha kevés, akkor tehetsz bármit, nem lesz vékonyabb a derekad, az alkatod olyan.
2015. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

van azért, de nem olyan sok :) Köszönöm a válaszokat

Nincs még más módszer, amivel lehet vékonyítani?

2015. jún. 1. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy félóra múlva kezdődik a zsírégetés, egy oltári nagy baromság. Ha felemeled a kisujjad, azzal is égetsz energiát, azzal is soványabb leszel.


Ezzel együtt napi 10 perc sportolás az olyan, mint halottnak a csók. És felesleges a derekadat mozgatni, nincs helyi zsírégetés. Futással, biciklizéssel hamarabb leadhatod a zavaró zsírmennyiséget. Vagy ha ilyen kevés az időd, fussál napi félórát lépcsőn.:) Ha mellette figyelsz az étkezésre, garantáltan bomba alakod lesz tőle.

2015. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem, én nem úgy értem, hogy naponta csak 10 percet sportolnék, hanem, hogy naponta 10 percet hullahoppoznék. Utána meg a többi.


én most csak a derekamról akarok zsírt leégetni, mert csak azt szeretném ha vékonyabb lenne. Nem vagyok kövér, csak szeretném, ha még formásabb alakom lenne.

2015. jún. 14. 11:54
 6/10 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok
2015. jún. 14. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 4-es komentelő!


"Az, hogy félóra múlva kezdődik a zsírégetés, egy oltári nagy baromság. Ha felemeled a kisujjad, azzal is égetsz energiát, azzal is soványabb leszel."


Na, ez a butaság, amit írtál, mert akkor papírvékony emberek szaladgálnának utca szerte! Ehelyett Mo. az egyik legelhízottabb ország Európában!!


"Egy hagyományos, alacsony intenzitású aerob edzés esetében a zsír energiaként történő felhasználása csak az edzés 30. perce környékén következik be. A HIIT esetében ez jóval korábbra tehető, tehát már edzés közben is jelentősen nagyobb mennyiségű zsírt tudunk elégetni energiaként."

Forrás: [link]



"Nagyjából 20-40 perc elteltével a szervezeted aggódni kezd, hogy az rendben van, hogy az oxigénszint megfelelő, de ő csak használja a szénhidráttartalékokat, jönni meg nem jön semmi. Ezért úgy dönt, hogy fokozatosan csökkenti a szénhidráttartalékok felhasználását és ezzel egy időben nekikezd a zsírok lebontásának, hogy abból nyerje az energiát. Vagyis az edzésed 20-40. percétől indul be a zsírégetés. Innentől kezdve egyre nagyobb szerepet kap a zsír energiaként történő felhasználása. Hogy mennyi ideig edzel még a 20-40. perc után, az fogja meghatározni, hogy mennyi zsírt égetsz el az edzésed alatt.

Persze ahogy írtam, ez nyilván nem úgy történik, hogy pl. a 30. perctől egyszer csak neki kezdesz zsírt égetni. A szervezeted fokozatosan áll át a zsír égetésére, és ezt meg is teheti, mert még 20-40 perc mozgás után is elég szénhidráttartaléka maradt (helyi felhasználásra ekkor még mindig van az izmokban, míg általános felhasználásra a májban), pusztán arról van szó, hogy már “aggódik” a készletek megcsappanása miatt, és más energiaforrást is elkezd bevonni. Sőt, nem csak hogy fokozatosan áll át a szervezeted a zsírfelhasználásra, de ráadásul egyén függő, hogy ez mikor kezdődik el. Van akinek már a 20. percben elkezdődik, és lesz olyan is, akinek csak a 42.-ben. Plusz edzettségtől, és a glikogén készletektől is függ."

Forrás: [link]


Kérdező!

Helyi zsírégetés valóban nincs, de 10 perc hullahoppozás nagyon kevés! Ha már azt csinálod, akkor több ideig végezd!

A formásabb alak eléréshez pedig aerob, kardió, izomerősítő gyakorlatok és súlyzós edzés ajánlott!


1-es komentelő voltam

2015. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké köszönöm. Esetleg tudtok még olyan "gyakorlatokat" mondani, ami a derérka megy?
2015. jún. 14. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!


Üsd be a google-be, hogy derék vékonyító gyakorlatok és keress gyakorlatokat!!

Ha annyira érdekelne és szükséged lenne a gyakorlatokra, akkor saját magad is utána tudnál nézni ennek!!!

2015. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A zsírégető időszak babonájával most inkább nem foglalkozom, kérdező, te meg egyszerűen táplálkozz minél egészségesebben (sok fehérje, zöldség stb.) és a zsírégetés érdekében fuss vagy biciklizz, a derekad izmosabbá tétele érdekében pedig csináld nyugodtan a hullahoppkarikázást. A napi 10 perc az viszont mindenféle célból kevésnek tűnik, csináld inkább félórát. Emellett mindenféle hasgyakorlatok is jól jöhetnek neked, pl. az olyan hasprések, amelyeknél oldalra fordítod picit a törzsedet.


Plusz ha kerekebb popsira/csípőre gyúrsz, az is segít szépen kiemelni a derekadat, ehhez bringázás, lépcsőzés, guggolások stb. segíthetnek sokat.

2015. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!