Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék még, hogy...

Hogyan fogyhatnék még, hogy volna érdemes?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy sportember, utálok sportolni, ennek ellenére 7-8 hónap alatt 114-ről 89-90 kg-ra fogytam le, gyaloglással. (heti 5-ször 45 perc) Most kicsit mintha megállt volna ez, de még egy 10-est legalább ledobnék. Kb. 178 cm vagyok. Nem vagyok olyan izmos, erős sem, de már ennek is örülök, hogy képes voltam ennyit leadni, bár szerintem annyira nem is látszik azért. Miket tanácsolnátok? Kajára naggyából tudtam figyelni, mindent mértékkel, normális időpontokban.
2015. febr. 21. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:
24/F
2015. febr. 21. 12:20
 2/7 anonim válasza:

Gratulálok az eddig ledobott kilókhoz! Én sem vagyok nagy szakértő, de ha logikusan végiggondolom akkor ha már a 5x45 perc gyaloglás nem hoz eredményt, akkor vagy az intenzitáson vagy az időtartamon kellene emelned, mert a tested ezt már megszokta és nem ugyanazt az eredményt adja egy 90 kilós embernél, mint egy 114 kilósnál.

Szerintem belekezdhetnél mondjuk a futásba, kocogásba, nem rögtön átváltani futásra, csak szépen fokozatosan, az 5 alkalomból először csak 2-3 alkalommal futsz, majd szépen lassan emeled a tétet. :)

Tudom, hogy utálod, de így még gyorsabban fogsz fogyni és több energiád lesz, de ezt már biztos így is érzed. Hidd el, ez csak jobb lesz! Kitartás, csak így tovább!

2015. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudom, a futás nem az én reszortom. És elvileg a gyaloglás hatásosabb is. Bár mostanában kis motiválatlansággal is küzdök, talán beleuntam kicsit. Illetve, szerintem erősödnöm, izmosodnom kéne valahogy. De konditerembe nem fogok járni.
2015. febr. 21. 13:46
 4/7 anonim válasza:

Arról még nem hallottam, hogy a gyaloglás eredményesebb lenne a futásnál! 45 perc alatt többet tudsz futni, mint gyalogolni, a pulzusod jobban megemelkedik, tovább elérsz, a tested jobban fárad, jobban dolgozik. Nyilván kevésbé terheli az ízületeket a gyaloglás, de 90 kg-mal azért már lehet futni.

Csoda recept nincs, ezért tenni kell, sokszor hallottam már ezt, hogy a futás nem az én világom...pedig hidd el eredményesen ezzel tudsz fogyni. Én sem szeretem. De ha elkezded és napról napra erősödsz és ott van a tudatodban, hogy "ezt is megcsináltam" lelkileg is sokat számít, megtanulsz küzdeni, célokat elérni :)


Amúgy akkor ha ezt végképp elveted, próbáld ki az insanity-t, szeretni fogod! :)

2015. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És a futással sokat lehet erősödni? Nem inkább pl. súlyzózni, haspréselni kellene?

Az mi lenne? :)

2015. febr. 21. 14:03
 6/7 anonim válasza:

Az eredeti kérdésed a -10 kg volt! :)

Láttál már kövér futót? Láttad már a lábukat milyen izmos? :) a futással amúgy fogyni tudsz elsősorban.


Az insanity egy kardió alapú intervall edzés. A teljes testet átmozgatja, otthon is tudod végezni, 60 napos edzésprogram (de többször is megcsinálhatod), egy dvd-n elérhető az anyag, fönn van neten is ezer helyen letölthetö, youtube -on videók, rá tudsz keresni, nézz képeket "insanity before after" és dönts jól!

2015. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, meglátom mit tehetek, köszi!
2015. febr. 21. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!